V Číně jedí psy 2

• Česko Starouši na plný plyn (více)

Sľuby sa majú plniť. Ale ako ich dodržať, keď ide o záchranu psychopatického masového vraha, odpykávajúceho si trest v najprísnejšie stráženej väznici? Haraldove (Kim Bodnia) vyčíňanie v podobe lúpežných prepadnutí bánk sa skončilo spravodlivým trestom. Po niekoľkých rokoch sa ocitá na slobode sprevádzaný nevyriešiteľným problémom. Vplyvnému gangstrovi Ratkovi ( Slavko Labovic) dlhuje tri a pol milióna a netuší, odkiaľ také množstvo peňazí v krátkom čase získa. Vlastní len malú reštauráciu, ktorú počas jeho neprítomnosti viedli dvaja jeho priatelia, ale táto čiastka ani zďaleka nepostačí na vyrovnanie závratného dlhu. Ich spoločný starý priateľ Munken (Jens Okking), ktorý Haraldovi nahradil otca. Leží v nemocnici so závažným ochorením pečene a lekári mu dávajú minimálne šance na prežitie. Haralda na smrteľnej posteli požiada o poslednú láskavosť, aby našiel a priviedol jeho syna Ludwiga (Torkel Petersson), ktorého už roky nevidel. Zaviazaný Harald sa so svojimi priateľmi púšťa do okamžitého pátrania po tomto mužovi. Ludwig sedí na doživotie v najprísnejšie stráženej väznici za brutálne vraždy mladých žien. Napriek zložitej situácii je Harald presvedčený, že sľuby sa majú plniť a svoju úlohu chce doviesť do úspešného konca. Jeho priatelia vymyslia šialený plán, ako psychopatického zločinca vyslobodiť z väzenia... V snahe zachrániť život Munkenovi sa Harald rozhodne vykradnúť miestnu banku a získané financie znásobiť stávkou na futbalový zápas. Jeho skvelý nápad však nedopadne ani zďaleka podľa jeho predstáv... (oficiální text distributora)

Hopper

Miestami som pozeral ako mucha Puk, ale takto čierny humor som už dlho nevidel. Čo na tom, že hlavné postavy sa správajú ako imbecili, ktorí by pri prvom pokuse niečo takéto urobiť v reálnom živote tvrdo padli na hubu, keď sa dá dobre zabaviť. Postavička Vuka je niečo ako šablozubá veverička z Ice Age. Dohromady to dáva partičku psychopatov, ktorí sa rozhodnú zachrániť život svojmu "kmotrovi". "Nebojte sa, sanitka tu bude za chvíľu..." ()

GeusX

Jserm trochu v rozpacích... byla to velká sranda nebo jen nepodařený pokus vytvořit gangsterku ve stylu filmů Guye Ritchieho? Jen tak někoho zmlátit mi jako moc velká sranda nepřipadala, akční scény byly zase vydařené na hranici absurdna. Film jsem viděl na ČT2 v původním znění s titulky. Uděluji 60%. ()

ScarPoul

Trio Bodnia, Lie Kaas a Jensen perfektní. Rovnako ako v prípade prvej časti. Lenže s týmto filmom už mám trošku problém. Prvý film bol síce plný absurdít, ale snažil sa to hrať na nôtu snažíme sa a nevychádza nám to. Tu postavám v zásade vychádza takmer všetko, len sa k výsledku dostávajú cez za vlasy pritiahnuté okolnosti. A tu ma film stráca ( či už je to väzenie, Ludwig alebo scéna s lietadlom). Má to stále svojský prístup a niekoľko úsmevných miest ( ten Vuk je skrátka smoliar), ale v konečnom dôsledku to nemá ten nadhľad a ľahkosť ako prvá časť. Menej je niekedy viac. V tomto prípade určite. Čo zamrzí. Malo to potenciál stať sa Dánskou verziou Ritchieho klasík. ()

Santino7

Kým jednotka bola miestami skvelá, no celkovo dosť nevyrovnaná, toto pokračovania na mňa zapôsobilo trochu inak - tak nejak ustálenejšie, menej kolísavo. Síce sa Lasse Spang Olsen (a spol.) tentokrát vyvarovali nejakému výraznejšiemu kolísaniu a " príšerne nudnej vate", tak na druhej strane sme sa nedočkali ani ničoho prehnane vydareného. Žiadna vyložene humorná lahôdka pri ktorej by som sa mal chuť pošťať od smiechu, akých v jednotke zopár bolo. Dvojka pôsobila síce tak nejak ešte uletenejšie, avšak to malo za následok, že občas to zachádzalo žiaľ už aj do trápnosti či nevkusu. No skrátka tá nôta, v akej sa to celé nieslo, mi tentokrát nejak obzvlášť nevyhovovala, bolo to na mňa až moc prehnané, zbytočne. Avšak tieto nelichotivé faktory mi do istej miery kompenzoval fakt, že suverénne najviac času si tentokrát pre seba ukusol Kim Bodnia (ktorý ostatne v tej dobe asi celkovo "kusal" viac ako by sa patrilo, pretože oproti predošlým filmom tu bol značne pribratý). Ako herca ho mám veľmi rád, jeho prejav je skvelý a táto poloha mu vyhovuje tiež vynikajúco, čiže za najväčšie pozitívum pokračovania považujem práve toto. A jasné, vyskytlo sa tu aj zopár absurdít, ktoré humorné nepochybne boli, lenže ako som už písal, oproti jednotke to bol, čo sa týka humoru, len taký slabý odvar. A aj keď hodnotenie dávam nakoniec obom týmto filmom rovnaké, tak predsalen považujem prvý diel za o čosi vydarenejší. Musím ale podotknúť, že dánska kinematografia sa mi začína pozdávať stále viac a viac - asi by som sa na ňu mal v budúcnosti zamerať aj trošku dôkladnejšie, uvidíme. 3/5 ()

BlackTom

Tak v prvom rade - Kim Bodnia je bezkonkurenčný frajer. Uhundraný cynický maco bez štipky citu. Skoro taký, ako je aj tento film. Akoby som sa díval na tú najdrsnejšiu komiksovú adaptáciu plnú absurdných scén, krutých vtípkov (všetko, čo sa deje s Vukom), okorenené tým najlepším, čo sa dalo šlohnúť z prvých ritchieoviek a súčasne na smutno-vtipnú krimikomédiu plnú antihrdinov. A opakovanie schémy originálu (získať prachy, dostať niekoho z basy) mi vôbec nevadilo, bolo to totiž prevedené ešte lepšie. Takéto prekvapenie som veru nečakal, môžem len odporučiť. ()