V Číně jedí psy 2

• Česko

Starouši na plný plyn

• Dánsko

Gamle mænd i nye biler

Starí chlapi na nových autách

Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II

Akční / Komedie

Dánsko, 2002, 95 min

Nikdy v životě jsem neviděl žádný dánský film, a tak jsem k tomuto titulu na DVD přistupoval trochu se zvědavostí. Musím přiznat, že mě mile překvapil. Je to místy hodně černá komedie, ale mě to "prostě sedlo". Humor je takový nenásilný, ale funguje to nějak vše samo od sebe (scéna "únosu z vězení" se zavěšeným psem). Dojde i na slušnou akci (honička v ulicích, unesené letadlo) a dost "husté" hlášky ("spal jsem jen s tebou a se svou matkou - moc si to nepamatuju, bylo to naposledy ve dvanácti - ja myslela že tvoje matka umřela když ti bylo devět - taky že ano").(3.11.2005)

70%. Černá komedie, kterou sráží z mého pohledu špatné triky a přehnané psáže s letadlem nebo průlet do divadla. Shodou okolností jsou to ty pasáže, kde se triky moc nevyvedly. Jinak jsem se bavil dost. První díl jsem ještě neviděl, takže nemůžu hodnotit v návaznosti na díl první. Nicméně černých komedii je málo a proto můžeme být rádi, že ani tato není tak špatná. Začíná to vypadat, že Dánové jsou mistři černých komedii.(31.8.2009)

Jserm trochu v rozpacích... byla to velká sranda nebo jen nepodařený pokus vytvořit gangsterku ve stylu filmů Guye Ritchieho? Jen tak někoho zmlátit mi jako moc velká sranda nepřipadala, akční scény byly zase vydařené na hranici absurdna. Film jsem viděl na ČT2 v původním znění s titulky. Uděluji 60%.(24.7.2012)

To, že syrová, chladná, ponurá a čistá dramata dokáží seveřané předkládat jako jedni z nejlepších, to všichni, myslím, víme:) Ale jak se pustí do komedie, vzejde z toho opravdu zajímavé dílo. První díl této komedie jsem zatím neviděla, takže nemohu porovnávat kvalitu s tímto pokračováním. Pro mě se jedná o vskutku osobité dílo s chladným, jakoby flegmatickým humorem, scénkami i celkovým zpracováním. Vlastně ani nevím, jestli se jedná o čistou komedii. Spíše to na mě zapůsobilo jako akční drama s lehkým komediálním nádechem. Více jsem z toho vnímala tu dramatickou vážnost situací, než humorný pohled. Ale to bude nejspíš tím "Skandinávským" stylem, který možná nemusí vyhovět každému.(17.10.2011)

Vůbec jsem netušila do čeho jdu, ale prvních deset minut rozhodlo! Jakmile byl předestřen naprosto šílený plán s proniknutím do vězení a šéf to bez mrknutí oka a jediného zaváhání schválí, věděla jsem, že tuhle šílenost prostě chci vidět do konce. Nezatížena jedničkou jsem si vychutnávala všechny gagy a výborně jsem se bavila. Pak jsem se podívala na jedničku. Pokračování JE prostě LEPŠÍ!! Sice tu má nižší hodnocení, což lze velice snadno pochopit - dvojku hodnotilo k dnešnímu dni něco přes 500 užvatelů, jedničku třikrát tolik. Pokud se někomu líbila jednička, je většinou kritičtější k pokračování, protože už má nějakou představu a je velice snadno zklamatelný. :o) Má to jediné řešení - nenechte se odradit ani hodnocením, ani komentáři, jděte do dvojky a hlavně jí nezapomeňte po zásluze ohodnotit!!(13.5.2014)