Zdeptaný bankový úradník Arvid sa stane hrdinom, keď takmer omylom zneškodní lupiča. Naivný muž, ktorého práve opustila milenka Hanne naletí však podvodníčke Astrid, ktorá sa mu predstaví ako manželka uväzneného zločinca, a chce jej pomôcť. Prehovorí svojho brata Haralda, skúseného kriminálnika, aby mu pri tom pomohol. Spolu s troma Haraldovými podriadenými potom rafinovane prepadnú pancierové auto s peniazmi a neskôr oslobodia lupiča z väzenia. Pôvodný zámer sa však neskúsenému Arvidovi rýchlo vymkne spod kontroly a muž sa ocitne uprostred výbuchov a prestreliek, pri ktorých sú početné obete. (oficiální text distributora)

Dragoni

Velice povedená černá komedie o čtyřech gangsterech z kterých jsou 2 jen obyčejní kuchyři a zbylý dva jsou bratři z nichž Arvid je jen nudný bankovní úředníček a Harold vlastní restauraci a ve světě gangsterů se již nějaký ten pátek pohybuje. " Není tu žádné "dobře" nebo "špatně". Prostě se rozhodneš. Třeba v Číně můžeš sníst celýho německýho ovčáka a nikdo ani nehne brvou. Celý je to jen o tom určit si, co je nepřijatelný a jednoduše to nedělat. " Výborná hudba. Dánská verze na styl filmů Boondock Saint a Pulp Fiction - 80 % ()

Cival

Výborná brutální komedie? Kulový. Spíš drsná, ale hlavně pro mě kurevsky záhadná záležitost, které prostě musím vlepit dvě hvězdičky, i když tím totálně vytočím Kocoura. :-)) Dialogy sice mají něco do sebe a černý humor potěší, ale cynické gejzíry násilí za hranicí snesitelné absurdity naráží na elementární logiku a psychologii postav. To, že hrdina s tváří Tomáše Krejčíře začne znenadání likvidovat lidi (a korunuje to hádkou o televizi - WTF!), má asi tak silné opodstatnění, jako vzít si sebou na Saharu koupací čepici. Alespoň pro mě absolutně nevěrohodné a tím i nudně samoúčelné. ()

Faye

.... „Při všem, co jsi dělal, jsi věřil, že děláš správnou věc, není to tak? O tom to celé je. Když věříš, že je to správně, je to správně.“ Arvid je nudný a pořádkumilovný bankovní úředníček. Tak nudný, že i manželka raději opustí jeho a společný byt, kde mu nechá pouze televizi a na zdi nápis "Strč si ten svůj život...do prdele Arvide". V bance je svědkem přepadení, při kterém nečekaně lupiče zneškodní právě on a to raketou na squash. Jenže být hrdinou se nevyplácí. Do bytu mu vtrhne neznámá žena a tvrdě vysvětlí důvody přepadení. Dobrák Arvin se tedy rozhodne napravit škody způsobené svým hrdinským činem. O pomoc proto požádá svého bratra Haralda s kriminální minulostí a společně přesvědčí i personál jeho kuchyně „Pověz nám ještě jednou tu část o tom "rodinném štěstí". Jenže páchat dobré skutky není jen tak. A já bych se měla nad sebou taky zamyslet, protože tahle krvavá a brutální šílenost se mi líbila víc než se sluší a patří : -)). Ale jak pravil Harold „Nemusíš se stydět za to, že chceš jednou za čas dát průchod své agresi.“ ()

golfista

Ještě pořád nemůžu uvěřit tomu, v jakých chvílích a při jakých situacích jsem se dokázal smát ... Za to, že mě k tomu režisér "donutil" mu jednu hvězdičku strhnu :) .... Na můj vkus až příliš drsný film, jehož hodnocení se v průběhu sledování šplhalo od původních dvou hvězdiček až na ty čtyři (i když ne úplně čisté) ()

Malarkey

Už jsem si zvyk, že Skandinávci mají zvláštní smysl pro humor. Ale nechápu proč právě tenhle film nazývají komedií. To už se mi víc líbila dvojka, kterou jsem viděl bůhví kolik let dozadu. Film nemá nic, co by měl mít. Strašně se podobá takovejm filmům jako Sbal prachy a vypadni nebo Podfu(c)ku. Jenom v tom rozdílu, že tady ti hoši poserou, na co příjdou. Jenže to poserou tak nešikovně, že málokdy mi to přijde jako legrace. Dobře, ale kvůli pár lidem to stojí za to vidět. A pokud máte chuť na gangsterku, asi bych ani neváhal. ()