Duhová kulička (TV film)

Rodinný

Československo, 1985, 76 min

Podbarveno krásnou melodičností pana Fišera. A musím uznat, že mladý chlapec zde hraje bravurně po boku skvělého pana Tokoše. Moc milý příběh vzájemnosti a síly lidského vztahu dědečka a vnuka. :-)(24.2.2010)

Krásný lidský lyrický příběh. Karel Kachyňa umí vyprávět.(31.7.2002)

Spojení Kachyňa, Fišer, Tokoš a romantika dětství, to je u mě za pět hvězdiček. Děda a vnuk. Ti dva mají cosi společného. Cosi, co je sbližuje. To cosi se jmenuje "nespoutaný, hravý a odvázaný přístup k životu". Nádherná poezie viděná dětskýma očima určená pro malé i dospělé "děti". Nebojím se dát v tomto případě nejvyšší hodnocení, na rozdíl od ostatních. Jaký musí být český rodinný film, aby si zasloužil vaši nejvyšší pochvalu? Co vám všem "čtyřkařům" vlastně ještě chybí k dokonalosti? Já vám to povím. Vážíte si svých pěti hvězdiček více, než si opravdu zaslouží. Nebojte se hodnotit nejvyšší známkou i ty naše české filmy. Nejsou všechny jen na maximálně čtyři, nebo dokonce i méně. Přihlédněte k roku vzniku hodnoťte obsah a ne modré filtry.(5.5.2014)

Líbilo se mi, jak byl pojat ten střet dvou světů, dědečka a malého kluka. Starý pán je tím, kdo nikdy nedospěl a zůstává tak klukem pořád, zatímco vnouček začíná nabírat rozum a někdy ho má snad i víc než jeho děda. A je krásné, jak jeden druhého dokáží něčím obohatit.(5.5.2014)

Kachyňa jak ho miluji - poetické vyprávění prodchnuté silným smutkem, jaký zná jen svět dětství. Na televizní film a jednoduchý příběh se Kachyňovi skutečně podařilo vytvořit působivou atmosféru, celou škálu emocí, vícevrstevnou a nemoralizující výpověď o vztahu mládí a stáří. A decentní dětská erotika vrcholící scénou u rybníka je skutečně neopakovatelný zážitek.(13.7.2012)

• - Statek, kde žije dědeček (Lubor Tokoš), je čp. 41 U Říhů u Nové Vsi u Protivína (mezi Jalovčím a Zelendárkami). (rakovnik)