Železní andělé 3

• Hongkong

Tian shi xing dong III mo nu mo ri

• Hongkong

Marco Mak

Scénografie:

Horace Ma
  • Lacike

K tretiemu dielu ma neviaze ziadna nostalgia, kedze som ho v detstve nevidel. A pravdepodobne by som z neho nebol nadseny ani vtedy. Zo zaciatku mi to pripadalo ako nejaka variacia na Bondovku akurat zo zenou v hlavnej ulohe agentky, ktora sa snazi votriet do organizacie tajomnej zaporacky s diabolskym planom, obrovskym sidlom a hnusnym zvieratom, ktore rada hladi. Lenze je to pojate snad cielene komedialne. Mne to ale pripadalo nonstop trapne. Postavy sa divne pitvoria a nepomohol tomu ani otrasny dabing v ktorom sa este viac pitvoria daberi akokeby si z toho robili srandu. Vyslobodenim od toho utrepenia su len akcne sceny, ktorych je dost a su celkom kvalitne. Teda aspon bitky. Su dynamicke, celkom kontaktne a drsne. Moon Lee tu ma mnoho hromadnych bitiek v ktorych sa skvele predvedie. Ale po hodine uz toho mala aj ona dost a tak si radsej hodila sipku z okna a zdrhla z filmu prec. Finale tvori hromadna megaprestrelka, ktora ale pôsobi dost smiesne a az amatersky. Jak z nejakej mizernej detskej grotesky. Nakoniec ani neviem o co presne zaporacke islo a vlastne mi to bolo uz uplne jedno. Okrem bitiek ten film nic pozeratelne neponuka. 3/10.(17.1.2018)

Míra hovadnosti je tak vysoká, že z prvního dílu série dělá zpětně seriózní realistický film, kde se dějí velmi logické věci. Zábavnost je dána spíš tím než propracovaností akčních scén (kterých je tu na druhou stranu dost) či napětím. Thaiboxový souboj v ringu je zdlouhavý, naopak se nedočkáme duelu Moon Lee s hlavní záporačkou, což je neodpustitelné. Zato přibyly do týmu komické postavy – legrační pako, které samozřejmě umí kung-fu, a přerostlý nerd („Všichni mi říkají Počítač“, ha ha). V poslední části filmu nastává peklo, které muselo vzniknout nějak následovně: X: Hele, jak to že tam nemáme vůbec žádnou přestřelku?! Y: ...Přestřelku, PŘESTŘELKU! No tak ji mají mít! Třeba...tady najednou zeď přeskočí motorky se sapikama a začnou kosit lidi. Proti nim půjdou vojáci se sapikama. Pak zeď prorazí náklaďák, to je vono, z něj vyskáčou stovky záporáků - se sapikama – a začnou to kosit. Potom přiletí dva hrdinové na jetpackách s kulometama. ______ To poslední je opravdu nepopsatelné a jsem rád, že jsem to viděl. Abych nezapomněl: Za vším stojí Kaddáfí, který chce potlačit ekonomický vzestup Thajska (a který je vskutku zlý - asi ve stylu britských sitcomů - , což se projevuje tak, že voják mu hlásí splněný úkol, načež Kaddáfí ho udeří do tváře a příšerně se zachechtá).(1.5.2013)

Iron Angels neoplývají zrovna sofistikovaným scénářem a trojka je po této stránce asi nejhorší. Teroristé vedení nepodařenou karikaturou Muamara Kaddáfího plánují destabilizaci Thajska, do cesty se jim postaví Železní andělé a můžete hádat jak vše dopadne. Bohudík je však dějová impotence bohatě vynahrazena v rámci série asi nejlepšími souboji, a to i v dostatečném množství. Souboj Alexe Fonga s profesionálním thajským boxerem či hromadná bitka Moon Lee s poskoky šéfky teroristů patří asi k tomu nejlepšímu, co může trojka nabídnout. Naopak závěrečný masakr s létajícími jetpacky patří i přes brutální bodycount k tomu nejhoršímu a do té doby čtyřkovou podívanou o jednu hvězdu připravuje.(20.7.2015)

Trojka Železných andělů je výjimečná. Ptáš se čím? No přece tou závěrečnou, patnáctiminutovou řežbou, během níž se vzájemně vykydlí asi 450 vojáků, z toho dobrou půlku vystřílí dvojice hlavních klaďasů na létajících jetpack mašinách. Ta neschytá ani od kulky škrábanec, kdežto nepřátelé jim sami běhají do rány a svévolně padají jak švestky. Tady zkrátka bledne závistí i Schwarzenegger se svou kultovní "Garden Party" z Komanda. Že nevěříš? Tak čum na tohle!(14.4.2014)

• choze

"Železný anjeli" tentokrát zasahují v Thajsku proti sebevražedným teroristům a smrdí to nevzrušivou rutinou. Akční scény jsou sice dávkovány v pravidelných, příjemně krátkých intervalech, ale choreografie i kamera nic moc, jen občas se objeví nějaký pěkný záběr nebo vychytávka (granát v ananasu, závěrečná likvidace teroristů pomocí jet packů). HK barbína Elaine Lui z předchozích dvou dílů byla nahrazena typově podobnou, ale ne tak roztomilou a navíc poněkud ztuhlou Kharinou Sa, plus do týmu přibyl ještě jeden borec-komická postavička. Největší zklamání přijde, když je Moon Lee v jednu chvíli přinucena se svléknout do naha, ale vůbec nic není vidět.(12.11.2008)

• - Akční režii měl na starost Dang Tak-Wing. (Epistemolog)