Železní andělé 3

• Hong Kong

Tian shi xing dong III mo nu mo ri

• Hong Kong

天使行動 III 魔女末日

Angel III

Akční

Hong Kong / Thajsko, 1989, 91 min

Teresa Woo

Trojka Železných andělů je výjimečná. Ptáš se čím? No přece tou závěrečnou, patnáctiminutovou řežbou, během níž se vzájemně vykydlí asi 450 vojáků, z toho dobrou půlku vystřílí dvojice hlavních klaďasů na létajících jetpack mašinách. Ta neschytá ani od kulky škrábanec, kdežto nepřátelé jim sami běhají do rány a svévolně padají jak švestky. Tady zkrátka bledne závistí i Schwarzenegger se svou kultovní "Garden Party" z Komanda. Že nevěříš? Tak čum na tohle!(14.4.2014)

Iron Angels neoplývají zrovna sofistikovaným scénářem a trojka je po této stránce asi nejhorší. Teroristé vedení nepodařenou karikaturou Muamara Kaddáfího plánují destabilizaci Thajska, do cesty se jim postaví Železní andělé a můžete hádat jak vše dopadne. Bohudík je však dějová impotence bohatě vynahrazena v rámci série asi nejlepšími souboji, a to i v dostatečném množství. Souboj Alexe Fonga s profesionálním thajským boxerem či hromadná bitka Moon Lee s poskoky šéfky teroristů patří asi k tomu nejlepšímu, co může trojka nabídnout. Naopak závěrečný masakr s létajícími jetpacky patří i přes brutální bodycount k tomu nejhoršímu a do té doby čtyřkovou podívanou o jednu hvězdu připravuje.(20.7.2015)

K tomuto snímku jsem usedal s lehkými obavami, protože mě tahle série nikdy moc nebrala. Postupem času jsem se začínal rozpomínat proč tomu tak je. Akční scény s nasazením více protivníků jsem si nebyl schopen pořádně užít protože mi přišly uspěchané a málo propracované. Výjimku tvoří souboj, při kterém Moon Lee používá nunchaky. Za nejkvalitnější akční scénu považuji souboj v ringu, u kterého jsem se vážně bavil a získal pro film první hvězdu, druhou dávám za hudbu a třetí za již dřívě zmíněnou Moon Lee, která je hlavně během pasáže ve vlaku opravdu kouzelná.(7.3.2011)

• choze

"Železný anjeli" tentokrát zasahují v Thajsku proti sebevražedným teroristům a smrdí to nevzrušivou rutinou. Akční scény jsou sice dávkovány v pravidelných, příjemně krátkých intervalech, ale choreografie i kamera nic moc, jen občas se objeví nějaký pěkný záběr nebo vychytávka (granát v ananasu, závěrečná likvidace teroristů pomocí jet packů). HK barbína Elaine Lui z předchozích dvou dílů byla nahrazena typově podobnou, ale ne tak roztomilou a navíc poněkud ztuhlou Kharinou Sa, plus do týmu přibyl ještě jeden borec-komická postavička. Největší zklamání přijde, když je Moon Lee v jednu chvíli přinucena se svléknout do naha, ale vůbec nic není vidět.(12.11.2008)

Au tohle bolelo ještě víc než kopačka od Moon Lee. Kdysi jsem neměl o existenci tohoto dílu ani potuchy. Když jsem to viděl v trafice vydaný od Vapetu, nadšeně jsem na to vrhnul, ale co to? Ou shit prakticky hodina filmu úplně o ničem. Šílenej příběh, mizerní záporáci, průměrný souboje a vůbec hrozně málo akce. Za co tedy dávám 3*? No za tu závěrečnou Garden party. To byl prostě totální masakr v typickém HK stylu. Dokonalá scéna co se fakt povedla. Škoda, že takhle nevypadal celej film.50%(1.11.2014)

• - Akční režii měl na starost Dang Tak-Wing. (Epistemolog)