Prolog "Poslední večeře" zachycuje posádku v čele s kapitánem (James Franco) a hlavním pilotem (Danny McBride) kolonizační lodě Covenant, jak si vychutnávají poslední jídlo před tím, než se uloží ke kryospánku na jejich cestě za vzdálenou planetou napříč vesmírem k jejich cílové planetě, která je určena pro vybudování lidské kolonie. Daniels (Katherine Waterston) pak pronáší přípitek a doufá v bezpečný let. To ale ještě žádný člen posádky neví, co za nebezpečí na ně na nové planetě čeká. (Geralt z Rivie)

tron

SPOILERY. Ja vlastne ani neviem, čo to je. Vystrihnutá scéna z úvodu Covenanta, nejaký špeciálny bonus, alebo niečo úplne iné? Scénka každopádne ukazuje posádku Covenanta v pôvodnom stave predtým, ako uľahla do hybernácie a na palube zostal len robot Walter, aby na všetko dával pozor. Tento bonus, alebo čo to doprčic vlastne je, je jedinečný hlavne preto, že si užijeme kapitána v podaní Jamesa Franca, ktorého Ridley Scott absolútne šialene a nepredvídateľne zavraždil behom prvých sekúnd filmu. Čo je skutočne škoda, tá postava mala veľký potenciál, mohla byť možno ešte sympatickejšia, ako bol kedysi Dallas vo Votrelcovi. Na strane druhej, dole klobúk za odvahu, Ridley. Mimochodom, tento "kraťas" režíroval jeho syn. ()

*CARNIFEX*

Nerozumiem z akého dôvodu je tu zaradený tento krátkometrážny ne-horor, no veľmi dúfam v to, že jeho kvalita nebude totožná s "celovečerákom". Úlohou "Alien: Covenant - Prologue: Last Supper" rozhodne nie je navnadiť, akurát tak, oboznámiť diváka so zložením, "doposiaľ živej posádky" ... P.S.: kvôli mne rozhodne nemuseli - 40% ()

Davies182

Klidně to k filmu mohli přidat, aspoň bych pak z Francovy opulentní role nebyl v IMAXu tak vyjevenej... modří vědí. Ten kluk je holt vtipálek! ()

sochoking

Posledná večera vo filme nie je, avšak je pripomenutá v podobe obrazu posádky zoskupenej okolo kapitána , čo silno evokuje Poslednú večeru, ktorú všetci poznáme. Vidno, že Ridley Scott ovplýva humorom :-) P.S Myslím, že je namieste ponechať túto vystrihnutú scénku bez hodnotenia, kedže nejde o krátky film. ()

ScarPoul

Mám pocit, že tieto prológy sú nejaké útržky, ktoré budú spojené do jedného celku. Takto samostatne ale hodnotím priemerne. O postavách sa dozvedáme pramálo a celé to pôsobí ako ďalšia drobná časť úvodnej polhodiny z normálneho filmu. ()

Caszidy

Jiná forma traileru, která nám má zřejmě pomoci vybudovat si ještě před hlavní projekcí nějaký vztah k postavám nového vetřelce. Nicméně nevím jestli je vhodné, aby se zde hodnotily podobně krátké počiny. ()

corpsy

Scéna, ktorá mohla už dosť nevýrazný snímok aspoň osvetliť. Ale ono sa radšej viac strihá, ako pridáva. Kedy si tvorcovia konečne uvedomia, že divácky najúspešnejšie snímky všetkých čias mali plus mínus 3 hodiny? ()

PKD

Šmarjá, to vám byla ale nuda. Viděno až po filmu a jsem sakra! rád, že to tam nedali. Ovšem, jako zajímavost na 1 mrknutí...proč ne. ()

Radiq

Asi nějaká vystřižená scéna, která má sloužit jako promo k Covenantu - no, vidět tohle, tak se na to asi tak netěším. Ale aspoň si tu člověk chvíli užil Jamese Franca, kterej se ve výsledném filmu jen mihl. No, skoro ani nemihl. ()

VanTom

5minutová scéna z můstku lodi Covenant zachycuje "poslední večeři" (resp. párty) posádky před tím, než se uloží ke kryospánku. Kromě mihnutí se kapitána Jamese Franca dává lepší přehled o tom, kdo je spárovaný s kým, než samotný film. Jinak je celkem o ničem, ne při každém zakuckání hned vyhřezá xenomorf z hrudního koše, že? :-) ()

Ravi

Scény zachycující posádku Covenantu v době, kdy vládla na palubě pohoda. Jen mě trochu na základě těchto scén zamrzelo, že ve filmu nedali prostor kapitánovi - sympaťák. ()

kenkaku

Důvod separe existence "vystřižené scény" (kterou zajisté najdeme na placce - až vyjde) mi zůstala utajena. Jediné co způsobilo lehké zašimrání, byla sekvence "se zaskočeným jídlem" která samozřejmě měla evokovat kultovní scénu u jídla z prvního Vetřelce. ()