Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

八仙飯店之人肉叉燒飽

八仙飯店之人肉叉燒包

• Hong Kong

Bat sin fan dim: Yan yuk cha siu bau

The Untold Story

The Eight Immortals Restaurant: The Untold Story

Horor / Krimi / Komedie / Drama

Hong Kong, 1993, 96 min

Kam-Fai Law

Wai-Kei Cho

V podstatě běžný příběh jednoho šmejda, který vyvraždí rodinu majitele restaurace a následně vraždí, znásilňuje, kuchá, řeže, porcuje, rozemele, vykošťuje, vyvrhuje, vaří, peče a nechává sníst hosty restaurace každého, kdo by na něj vrhnul sebemenší podezření ... V počátku totálně ujetá partička policajtů se mu ale asi v půli filmu dostane na kobylku a následuje jeho zatčení, vyslýchání, mučení a vzájemná hra o to, kdo koho nakonec zmanipuluje ... Úžasný Anthony Wong zde hraje neuvěřitelně odporného hnusáka, který je ovšem také schopen ustát neskutečný nátlak a mučení ... Bohužel kombinace asijského humoru s explotation žánrem je opravdu na škodu, ovšem od půli nabírá film neskutečné grády!!! Toto je film, který opravdu překračuje veškeré hranice. Vyvraždění rodiny majitele restaurace je jedna z nejšílenějších scén, jaké jsem kdy v horrorech a obecně násilných filmech viděl ... Tady šli tvůrcové až za hranice jakýchkoliv nepsaných pravidel horroru a Wong zde sekáčkem v přímých záběrech vraždí (- censored by myself -)... Upozorňuji, že film opravdu není pro slabé nátury a běžného diváka!! I já jsem z něj byl docela otřesen a některé scény mi dávaly hodně zabrat ... ale je to prostě extrémní, ohavný, neskutečně brutální a násilný exploitation. Vůbec jeden z nejdrsnějších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděl ... Pro okrajové publikum, kam se rozhodně řadím...(3.3.2008)

Po více než roce jsem se rozhodla oživit matnou vzpomínku z THS, kde se mi tento snímek dostal pod kůži a v paměti mi zůstal i s nepěknou vzpomínkou na protivné komediální vložky. Napodruhé se nic nezměnilo, humorná policie otravuje stále stejně, ale už to není důvod, proč tomuto snímku odepřít bodové absolutorium. Protože i přes všechny ty drobné vady si na konci člověk sedne na prdel. Navíc ten přerod z polokomedie do opravdu krutého explotation je boží.(4.10.2008)

Tak tomuhle filmu jsem nevěřila vyklubala se z toho parádní věcička. Příběh o tom jak jeden magor dává do knedlíčků lidský maso je sice celkem nic extra, ale tvůrci si fakt vyhrály. Ty komediální prvky jsou naprosto bezchybné sice se tvůrci snaží občas až moc tlačit na pilu ale bylo to dobré a zábavné i tak. Hlavní role a vlastně všechny herecké výkony byly na výbornou. Jen trošku mě zklamal konečnej masakr který mohl být daleko větší, ale i tak parádní věc.(2.6.2013)

Ačkoli "Untold Storyů vznikla na základě úspěchu "Dr. Lamb", předchozího filmu producenta Dannyho Lee vycházejícího z reálného případu masového vraha, a vykazuje s jeho konceptem výrazné shodné prvky, jedná se (naštěstí) z hlediska vyznění o diametrálně odlišný snímek. Zatímco v "Dr. Lamb" byly role jasně rozdělené a sympatie publika jednoznačně polarizované mezi směšně démonizovaného vraha a správňácké policisty, zde se setkáváme se znepokojující mnohoznačností postav. Naopak to jsou strážci pořádku, kdo je předmětem karikatury, zatímco vrah je ukázán jako neuchopitelná a ve své racionalitě a vytrvalosti až sympatická postava (podle dobové domácí recenze od Seka Keie). Za to vděčí především famóznímu hereckému výkonu Anthonyho Wonga. Vyprávění totiž vykazuje tendence k tomu, aby snímek vyzněním opakoval polarizaci v "Dr. Lamb" a také tamní pojetí násilí jako adekvátního prostředku při zacházení se zločincem. Ovšem právě zdejší komplexní pojetí vraha kontrastující vůči jednorozměrnosti postav policistů ukazuje násilí jako zastřešující princip společnosti. Střet žánrových figur, usazených v jasně rozloženém světě, s neuchopitelným zlem, které se vzpírá racionalitě, lze vnímat jako odraz dobových pesimistických nálad vůči nadcházejícímu předání Hongkongu Číně, což je motiv výrazně přítomný i v dalších hongkongských exploatacích dané doby.(25.11.2010)

V zásadě nemám nic proti jakémukoli filmovému násilí - může být použito jako prostředek k libovolnému filmařovu cíli, proto je nesmyslné jej paušálně zavrhovat. Co se mi však velmi hnusí, je kombinování opravdu brutálního násilí s humorem. Natož s humorem čtvrté cenové kategorie. V jistých kruzích kultovní snímek The Untold Story užívá ve své první polovině právě tuto kombinaci, takže ačkoli pár scén je velmi působivých, ve výsledku je mi spíše protivný.(18.7.2011)

• - Média později roznesla, že Wong Chi Hang zbytky těl obětí servíroval hostům. Toto však nikdy nebylo dokázáno a pozitivně zjištěno. Proto je to považováno spíše za "urban legend", která se stala nejvyprávěnější kriminální historkou v Macau, Hong Kongu a Kuang-tungu. (Flipnic)

• - Anthony Wong Chau-Sang získal za hlavní roli v tomto filmu cenu na 13th Hong Kong Film Award v roce 1993 jako nejlepší herec v hlavní roli. (Flipnic)

• - Jedná se o jeden z nejextrémnějších, nejnásilnějších a nejbrutálnějších filmů v historii... (Flipnic)