Gekidžóban Fairy Tail: Dragon Cry

Fairy Tail: Dragon Cry

Fairy Tail: The Movie - Dragon Cry

Animovaný / Akční / Fantasy

Japonsko, 2017, 85 min

Sérii neznám, ale byl jsem docela zvědavý na to, jak bude vypadat fantasy v anime provedení. A musí se tomu nechat, že to není špatné. Líbí se mi, že je zde kontrast mezi dětinským a silně dospělým, funguje obojí, i když samozřejmě v tom dospělejším, trochu drsnějším se nezachází zbytečně daleko.(7.4.2018)

[Emoce ★★★★ | Děj ★★ | Grafika a hudba ★★★★] Nemám rád anime filmy založené na anime seriálech. To proto, že jde zkrátka jen o prodloužené fillery a Dragon Cry není výjimkou. Navzdory všemu, Fairy Tail je jedno z mála anime, ve kterém mě zajímají samotné charaktery bez ohledu na děj. To se dá říct třeba o většině postav z Naruta nebo Bleache jen velmi omezeně. Navíc, nevím, jestli se mi to zdá, ale grafika tohoto anime je čím dál tím víc malebnější. Také se zde vůbec poprvé v ději začnou objevovat narážky na to, čím by Natsu mohl ve skutečnosti být - to když jeden z nepřátel poražených Natsuem z posledních sil vyjádří svou myšlenku nahlas: „E.N...“ A ač jsem v to ani nedoufal, dokonce se zde na okamžik objeví Acnologia ve své lidské formě a Zeref. Takže spokojenost, 70 % je zcela zasloužených.(13.12.2017)

Na FT Dragon Cry som sa dlhodobo tešil a moje očakávania bohužiaľ naplnené neboli. Prirovnal by som to asi k zakončeniu mangy, ktoré je síce dobre, ale pre mňa ani zdaľeka dostačujúce. Naspäť k filmu, v podstate prvá polovica filmu bola komédia s množstvom fanservisu, ecchi tu bolo až nadmieru moc a tie obrovské prsia, ktoré dali Erze aj Lucy.. wtf ? Niektoré veci absolútne neboli ani náznakom vysvetlené (Carlina premena do ľudskej podoby, Lucyina premena na ducha, ktorého vyvolá). Posledná pol hodina tento film ako tak zachranuje, prichádza konečne akcia, zistujeme čo je to dragon cry, Animusove odhalenie, kto je vlastne Natsu a záverom potešil konečne záber na Acnologiu v ľudskej podobe a Zeref so svojím pobočníkmi, ktorí budú hlavní nepriatelia FT v Alvarez arcu. Celkovo dávam 4* len preto, že je to FT, inak by to boli priemerné 3*.(15.12.2017)

Abych řekl pravdu, zas tak moc jsem od toho nečekal, spíš jen fillerový film, který se mi zdál kapku odfláknutý a plný fanservicu, nicméně pořád je to fairy tail a já mám fairy tail moc rád, i když jsem místy ani nevěděl co se tam děje, všechno se totiž dělo moc hopem a někdy se mi zdálo že pár scén bylo vystříhnutých, ale nebylo. A mimochodem Hiro se dost rozjel, najednou je tam nějak dost krve (což se jen tak nevidí) :D. A Natsuova etherious forma byla sice dost epická, ale nebylo tam vysvětlené jak se k ní dostal...prostě z ničeho nic má křídlo a šupiny. Když nepočítám po titulkovou scénu a fakt, že Natsu je E.N.D, tak je celý film jen filler, pokud nejste fanoušci Fairy tailu, tak vám to asi nedoporučuju. Mimochodem těším se na třetí sérii.(17.12.2017)