Mrtvý úhel

Mŕtvy uhol

(festivalový název)

Thriller

Belgie, 2017, 100 min

Belgičani si chtěli natočit nějakou tu temnější kriminálku, ale trošku se ztratili v námětu. Ten si totiž hraje na drsný model kriminálky francouzského ražení, ale v tomto případě postrádá jakoukoliv logiku. Po hodině si tak uvědomíte, že koukáte na sice dobře nasnímaný film, ale zato je Vám úplně jedno, co se v něm děje.(29.4.2018)

Velmi dobře natočené, s dobrými herci a syrovým příběhem. Ale těch mezních situací, které hodně šustily papírem tam bylo tolik, že mě to nutilo chvílema přemýšlet o snížení hvězdiček. Ale belgičani si jednou za čas pochvalu zasloužej.(2.4.2018)

Krajně nesympatický chlápek dělá nevypočitatelné a nepravděpodobné kroky a kiksy, a to všechno z důvodu, který se v závěru ukáže jako banální a stokrát ohraný.(1.4.2018)

Skvelo natočená drsná kriminálka, ale s postavami tak nesympatickými, že ja osobne sa nad tri hviezdičky ani zaboha nedostanem!(28.4.2018)

Belgický thriller na špičkovej provni - najmä kamera, atmosféra a herecké výkony. Peter Van den Begin zahral šéfa vyšetrovateľov parádne. Záver síce autori príliš tlačili na pílu, ale to nemení nič na tom, že sa belgičanom podarilo natočiť thriller na úrovni. Inak, neviem či som vôbec niekedy už videl nejaký belgický film (azda iba pár kusov od bratov Dardennovcov). Takže dojem z ich (aktuálnej) kinematografie je dobrý. (Cinematik 2017)(1.5.2018)