Yi bo la bing du

Herman Yau

Chun-Hung Mak

Jing Wong
  • Fr

„DOKTORE... ON A JÁ JSME DNESKA NAVŠTÍVILI KMEN. TI LIDÉ BYLI VELMI NEMOCNÍ, NĚKTEŘÍ UMŘELI HROZNOU SMRTÍ. MOHLI HO NAKAZIT?…“ /// Příběhově zvrácený, trhlý herecky a poplatný roku výroby. Tím myslím, že všem připadá normální, když si to dva dementi (jasně, vím, že maj bejt jako normální…) přiserou do Africký vísky, kde to „žije“ ebolou a kupujou vepře (prase, vole…). Nejlepší je, když ten pitomec začne píchat ebolou skolenou domorodou ženštinu (jasan, pudům neporučíš…). Těch keců a kreténismu! Dost se tady šuká (dejte děcka spát…) a taky (což je důležitější) vraždí. Příběh je trapnej, nebaví mě – spíš sere. Virus se šíří, ale vo to tady nejde. Jde vo toho idiota. Tož, taková trapárna… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nejlíp se udělám do svíčkový (pravý). 2.) Zjistím, proč nežrat ve žluťácký restauraci. 3.) Thx za titule ,,Hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(11.5.2015)

Paráda a jedna z nejlepších HK CAT III, kterou jsem doposud viděl. Proč? Protože toho ztřeštěného humoru už není v takovém nežádoucím množství. Protože kriminální/detektivní část je konečně upozaděna a převážná část se tak věnuje hlavnímu problému. A neposlední řadě i proto, že Anthony Wong tu předvádí snad nejlepší, skoro až geniální výkon. Jeho postava, skrz účelovou šílenost, slizkost, umaštěnost a úchylnost, je zvláštním způsobem neodolatelná. Navíc, jeho brutální řádění (bodycount tvoří okolo 7 mrtvých) netvoří hlavní dějovou linku. Spíš je to ona smrtící nemoc, s kterou nevědomky začne zabíjet lidi ve svém okolí. Ti sice zrovna padají jako švestky opravdu až komickou rychlostí, ale pořád je tohle regulérní hororový thriller, jenž by si neměli nechat ujít hlavně ti diváci, co "kettrojky" jinak moc nemusí. (80%)(25.3.2014)

Ah-Kai je zvrhlým násilníkom, ktorý je pre sexuálne hrádky s prostitútkami či nevernými ženami urobiť čokoľvek. Keď je jedného dňa "in flagranti" nachytaný vlastným šéfom s jeho manželkou, všetkých v byte okrem dcéry zabije. Následne pred spravodlivosťou uniká z rodného Honk Kongu do Južnej Afriky, kde sa v Johannesburgu v jednej z Thajských reštaurácií zamestná ako pomocný kuchár. Nakoľko je u všetkých dodávateľov mäsa premrštená cena, spolu s majiteľom podniku navštívia kmeň Zulu, kde za výhodnú cenu kúpia prasa. Na ceste domov Ah-Kaia z nedostatku sexu opätovne prepadnú perverzné chúťky, ktoré si "odskáče" miestna domorodkyňa. Táto žena však v sebe nosí smrteľný vírus Ebola, ktorý náš "hrdina" sebe svojským spôsobom rozšíri na ďalších občanov mesta. A nie len tam. Neviem akú verziu videli "moji" hororový "súkupníci", no v tej mnou videnej "ne-UNCUT" nebolo počas násilných scén vidieť ani prt, takže moje hodnotenie bude (zrejme) skreslené. "Ebola Syndrome" ponúka skutočne dosť násilníckych scén, kde sa režisér zrejme dosť "vybláznil" keďže originálne spracovanie nikdy nebolo možné vzhliadnuť. Ťažko sa to hodnotí keď človek vidí neúplné gore scény, čo je pri posudzovaní horor snímku jeden z najdôležitejších prvkov. Obzvlášť HK CAT III, ktorý je vďaka svojmu spracovaniu skutočne svojským subžánrom, vyžívajúcim sa v násilí. Sexuálny podtón síce ostal zachovaný, no prvok humoru sa úplne vytratil (alebo som ho nepostrehol). Musím uznať, že kriminálna zápletka príbehu je zaujímavá, no pri konaní určitých postáv ostáva rozum stáť. Taktiež niektoré herecké výkony mi pripadali akési nemastné neslané. Ja neviem. Nie som si 100% istý so svojím hodnotením, no určite viem že sa o zázrak nejedná - 60%.(8.12.2014)

Moje třetí setkání s "ultimou" hongkongského exploitation horroru a naprosto excelentním hercem Anthony Wongem. Pvní setkání, které mne totálně uzemnilo byl film The Untold Story, druhým pak Love to Kill. Ebola byla třetí. Musím uznat, že po neskutečně šokujícím "The Untold Story" jsem čekal o něco větší nářez a v podstatě si trochu oddechl, když jsem od začátku filmu cítil, že tvůrci (stejní, kteří vytvořili o něco staršího "bratříčka" "Untold") zřejmě nezajdou tentokrát už tak daleko. Některé scény jsou z počátku podobné a skoro shodné, hlavně scény v restauraci. Každopádně ... Ebola si jde vlastním směrem a film mne mile překvapil, že není natolik tématicky a žánrově křížený. Anthony Wong ve všech svých třech extrémních brutálních filmech ztvárnil psychopatické hovada a to tak excelentně, jako nikdy nikdo v historii filmu před ním ani po něm... Neuvěřitelné však je, že v každém filmu pojal svoji roli a osobnost maniaka úplně jinak. Takže tady se setkáváme s hnusným, slizským otloukánkem, který má IQ tak 80 a jeho hlášky prostě do filmu patří ... Ano, takoví lidé skutečně existují... Jeho role je excelentní a vyvážená. A stejně tak celý film, ačkoliv pro běžného diváka těžko stravitelný a odporný, je vypovídajícím dílkem o lidském zlu, perverzi a symbolika šíření zla v podobě nemoci ebola je zde neuvěřitelně geniálně nastavená. V této druhé části filmu jsem vzpomenul na výborný kultovní Cronenbergův RABID a pozdější například 28 týdnů .... Wongova postava šíří zlo, hnus a perverzi všemi možnými způsoby a na všech možných rovinách ... Podle mne má film svůj vypovídající význam, je excelentně zahraný (za tohle bych dal Wongovi Oscara...), má úžasnou atmosféru a geniální hudbu. Není zdaleka tolik samoúčelně násilný a šokující jako "The Untold Story", ovšem dokonalosti "Love to Kill" nedosahuje ... Srovnání těchto filmů se vyloženě nabízí, pokud člověk shlédne jeden, musí shlédnout i zbylé dva ... je to taková známá CAT III kategorie hongkongských úchyláren, něco jako trilogie, kde jednotlivé filmy spolu nemají naprosto nic společného, kromě excelujícího Wonga ... Film je pouze pro silné nervy a žaludky!!!(28.5.2008)

Krvavý,nechutný,zvrácený.Sice nedokáže šokovat jako The Untold Story,ale i tak je to šílená jízda se skvěle hrajícím(OPĚT-jak jinak) Anthony Wongem.Role šílených,zvrácených a ujetých killerů mu prostě sedí a vypiloval je k úplný dokonalosti.Navíc příjemným zpestřením byl válet do Afriky a následné okořenění virem Ebola.Tomu já říkám masový vraždění.Zvrácenost určena otrlejším divákům.(15.7.2015)

• - Veškeré vydané verze tohoto extrémně násilného a brutálního filmu prý byly v některých svých částech cenzory vystříhány. Údajně neexistuje oficiální verze, která by byla cenzory nedotčena. Film byl původně mnohem více násilný a brutální. Necenzurovanou verzi vlastní pouze režisér sám, ale má zakázáno ji kdekoliv produkovat... (Flipnic)