Akční / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA / Kanada, 2003, 102 min

• Rocky62

Otče náš, jenž jsi na nebesích. Posvěť se jméno tvé, přijď království tvé, buď vůle tvá jako v nebi, tak i na zemi. Vyslyš prosím sklíčené modlitby nás smrtelníků a zbav svět těchto hříšných filmů, které páchají nevyléčitelné rány na našich duších. Zaklepej na brány pekelné a svěř tohoto kripla samotnému Satanovi, který pomstí naše zjizvené duše.(2.1.2010)

"Podívej, mami !! Ten kluk má na hlavě ptáka !!" ;) Tak ještě aby ne, když hraje v takový ptákovině, nicméně hodně zábavný ptákovině !! ;) Agent Cody Banks se Zwartovi docela povedl, což pro mě osobně platí za velmi příjemné překvapení, když staví především na slušném scénáři s kvalitními dialogy, včetně nečekaně funkčního humoru.. Navíc sympaťák Frankie Muniz mě bavil, rozkošná Hillary Duff neměla moc co pokazit, a tak co se týká obsazení tahle dětská oddechovka poráží jinak zhruba stejně dobré Rodriguezovy Spy Kids naprosto jednoznačně..(19.4.2015)

Celkem zábavná taškařice o dětském agentovi, která se nevyhne srovnání se Spy Kids. Takže - Cody Banks je totální blbost - blbost, která by mě před pár lety (kolem 10. roku věku) naprosto uchvátila a nepřál bych si nic jiného, než zažít totéž. V momentálním věku je to pouze lehce příjemná (a těžce zbytečná) zábava, u které je třeba absolutně vypnout mozek. Nutno uznat, že je celkem dobře natočená a oproti Spy Kids i o dost méně fantasmagorická, což považuji za její největší přednost...(21.1.2004)

Docela zábavné ikdyž Spy kids jsou lepší. Teda aby jsme si rozuměli ty *** jsou spíše hodně přemrštěné, ale dávám je především za docela zábavnou zápletku kolem nanobotů (což je samozdřejmě uplná píčovina, ale rozhodně zábavná), za srandovní bondovské vychytávky (které sice vůbec nejsou originální, ale je asi těžké vymyslet něco, co tu ještě nebylo) a za to že kdybych byl mladší tak byl mě to fakt dostalo. Nejtrapnější je ta romantická zápletka, to je fakt hrůza.(7.11.2004)

Byla jsem překvapená, že mi tato akční pohádka nepřišla vůbec stupidní. U mě se totiž většinou při náhodném vztřebání takovýchto pořadů objevují alergické projevy kopřivky spojené s nauzeou. Pokud se ve filmu objeví dítě, které je chytřejší než vědecké konsorcium a je předurčeno spasit svět, tak to většinou opravdu nedávám. Agenta Codyho jsem ale nechala běžet (příjemně a rychle mi u toho uběhla doba, kdy jsem vytvořila narozeninový dort) a celkem jsem se bavila. Nic nebylo přeplácené, předojemné, násilně přechytračelé nebo hustovtipné. No ale ten, kdo psal nahoře popis žánru, tak ho musel zjevně napsat pod vlivem, jelikož si nedokážu vysvětlit co přesně myslel tím kriminálním thrillerem. Každopádně je to rodinná, akčně dobrodružná komedie, která vyloženě nijak zvlášť neoslní, ale opravdu ani neurazí, pouze příjemně překvapí.(18.7.2014)

• - Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)