Akční / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA / Kanada, 2003, 102 min

• Smileface

Neuvěřitelně naivní záležitost. Cody Banks rádoby mladý James Bond se po celou dobu tváří jako dement z pomocné školy. Hilary Duff sice hraje i vypadá hezky ovšem na Codyho je příliž stará a dělá z něj rozpolcenou osobnost na rozhranní kluk/muž. Ze začáku film ubíhal svižně, ovšem konec byl tak stupidní, že nesnese srovnání nejen s Jamesem Bondem ale asi se Spy Kids.(20.7.2005)

Zase tak trapné jak sem čekal to nebylo. Celkem dobře zde byly přejaty prvky z bondovek. Chlapec naštěstí nepředváděl žádné fantastické věci, ale jen to co bylo v rámci jeho možností a schopností. Nějak citelně jsem se taky nenudil. Ale jinak bych se na to podruhé asi nedíval. Spíše bych tento film prezentoval jako jednorázovou oddychovou, chvílemi akční záležitost. Menší děti to ale určitě zaujme více.(9.8.2009)

Agent Banks. Cody Banks. Mladý James Bond. Všichni, co jsme byli na pionýrském táboře, jsme si nejspíš přáli, trošku víc akce. V Americe nemají pionýrské tábory, ale rovnou výcviková střediska CIA. Právě v jednom z nich je vycvičen Cody Banks (Frankie Muniz) na agenta CIA. A netrvá dlouho, a je zde první mise. Sbalit holku (Hillary Duff), zjistit co dělá její otec (vědec), zachránit svět, atd to co agenti normálně dělávaj. Cody má plnou podporu CIA (Jak se můžu věnovat misi když musím napsat úkoly a uklidit dům. - Dobře. Služba za tebe udělá domácí povinnosti a školní úkoly)... Film inspirovaný úspěchem Spy Kids, který si na nic nehraje, sem tam se zasmějete, sem tam se smát nebudete ... ale pokud už vám psychologický thrilery lezou krkem, tohle je ten správnej odpočinkovej film..(27.3.2004)

Tak tohle se mi hodně líbilo. Film jsem chtěl už docela dlouho vidět, a teď, když se konečně naskytla možnost, tak jsem nezaváhal. A na tuhle záležitost se dá pohlížet dvojím způsobem a hodnotit dvojím metrem. Buď to berete velmi vážně a film vám připadá jako nelogická kravina pro děti. Takoví kritici na tomto filmu mohou najít mnoho důvodů, proč ho potopit. A nebo se dá tenhle film brát tak, že prostě upustíte od hledání chyb a nelogičností, vypnete mozek a přistoupíte na tuto hru tvůrců a budete se příjemně bavit. A protože já nejsem na ČSFD registrovaný proto, abych hodnotil kritickým pohledem, ale mým soukromým pohledem diváka, tak jsem na film nazíral z toho druhého pohledu. A příjemně jsem se bavil. Tenhle film je sám o sobě velmi zajímavý, má zajímavý děj, a ač špionážní filmy nevyhledávám (např. jsem neviděl ani jeden film s Jamesem Bondem, protože tenhle typ filmů mi nic neříká a neskutečně bych se u toho nudil), tak tenhle se mi enormně líbil. Mé nadšení je asi stejné jako u filmu Škola superhrdinů, kde jsem dal maximální hodnocení. Tady to sice na maximální hodnocení nevidím, ale film vnímám jako nadprůměrnou záležitost, kterou stojí za to vidět. Frankie Muniz v hlavní roli exceluje a po seriálu Malcolm v nesnázích, kde si střihl hlavní roli, opět ukazuje, že je v něm určitý potenciál. Prostě já byl spokojený a od filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže je to za čtyři hvězdičky.(26.11.2008)

Docela vtipné zfilmování představ kluků, kteří někdy ve své fantazii zabrousili do vod, kde se stávají agentem či špionem. Mladý Cody se na výcvikovém táboře naučil leccos, ale pokud jde o komunikaci se ženami, má se od svých slavnějších filmových kolegů v tajných službách ještě hodně co učit. Z čehož pramení povedená zábava doplněná nejednou pěknou hláškou zoufalých agentů, kteří jej na misi vyslali. Film funguje, dokud se pohybuje právě v tom poněkud naivním ztvárnění. Ve chvíli, kdy Cody začíná být až moc sofistikovaný, což vrcholí v grandiozním finále, kde musí zachovat rozhodnost Jamese Bonda a Ramba v jedné osobě, to trochu ztrácí kouzlo.(5.3.2018)

• - Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)