Akční / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA / Kanada, 2003, 102 min

• Dever

Soundtrack John Powell: 1. Fortune and Fame - The K.G.B. [3:26] ,2. My Way - Butch Walker [3:21] ,3. Uptown Girl - New World Idols [2:41] ,4. I Spy - Papa Dee [3:21] ,5. Seven Days in the Sun - Askil Holm [2:51] ,6. I'm a Player - The K.G.B. [4:02] ,7. Teaching Myself to Dream - Katy Rose [3:13] ,8. Sucka MC's - Grand Skeem [2:26] ,9. Ain't No Fakin' the Funk - The K.G.B. [3:33] ,10. What's Real - Janyelle [3:37] ,11. Super Bad Ghetto Spy - Infinite Mass [3:52] ,12. Life is Good - Junk [3:19] ,13. Chasing Cody/The CIA - John Powell [3:02] ,14. Cody the Spy/Girl School - John Powell [2:51],(10.6.2011)

• Hal_Moore

Film pro děcka. Hilary Duff je sice pěkná, ale já mám vkus úplně jinde, Keith David výběrem filmu šlápnul úplně jinam než chtěl, že by placení nájmu?? Srovnávat se Spy Kids nebudu, neboť jsem je neviděl. Já prostě takový druh filmu nevyhledávám, Na Codyho jsem se podíval, neboť v tv nebylo nic jiného, což je mi líto. Takhle mě televize zbytečně připravila o hodinu a půl mého života.(29.12.2005)

Docela vtipné zfilmování představ kluků, kteří někdy ve své fantazii zabrousili do vod, kde se stávají agentem či špionem. Mladý Cody se na výcvikovém táboře naučil leccos, ale pokud jde o komunikaci se ženami, má se od svých slavnějších filmových kolegů v tajných službách ještě hodně co učit. Z čehož pramení povedená zábava doplněná nejednou pěknou hláškou zoufalých agentů, kteří jej na misi vyslali. Film funguje, dokud se pohybuje právě v tom poněkud naivním ztvárnění. Ve chvíli, kdy Cody začíná být až moc sofistikovaný, což vrcholí v grandiozním finále, kde musí zachovat rozhodnost Jamese Bonda a Ramba v jedné osobě, to trochu ztrácí kouzlo.(5.3.2018)

Byla jsem překvapená, že mi tato akční pohádka nepřišla vůbec stupidní. U mě se totiž většinou při náhodném vztřebání takovýchto pořadů objevují alergické projevy kopřivky spojené s nauzeou. Pokud se ve filmu objeví dítě, které je chytřejší než vědecké konsorcium a je předurčeno spasit svět, tak to většinou opravdu nedávám. Agenta Codyho jsem ale nechala běžet (příjemně a rychle mi u toho uběhla doba, kdy jsem vytvořila narozeninový dort) a celkem jsem se bavila. Nic nebylo přeplácené, předojemné, násilně přechytračelé nebo hustovtipné. No ale ten, kdo psal nahoře popis žánru, tak ho musel zjevně napsat pod vlivem, jelikož si nedokážu vysvětlit co přesně myslel tím kriminálním thrillerem. Každopádně je to rodinná, akčně dobrodružná komedie, která vyloženě nijak zvlášť neoslní, ale opravdu ani neurazí, pouze příjemně překvapí.(18.7.2014)

"Podívej, mami !! Ten kluk má na hlavě ptáka !!" ;) Tak ještě aby ne, když hraje v takový ptákovině, nicméně hodně zábavný ptákovině !! ;) Agent Cody Banks se Zwartovi docela povedl, což pro mě osobně platí za velmi příjemné překvapení, když staví především na slušném scénáři s kvalitními dialogy, včetně nečekaně funkčního humoru.. Navíc sympaťák Frankie Muniz mě bavil, rozkošná Hillary Duff neměla moc co pokazit, a tak co se týká obsazení tahle dětská oddechovka poráží jinak zhruba stejně dobré Rodriguezovy Spy Kids naprosto jednoznačně..(19.4.2015)

• - Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)