Akční / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA / Kanada, 2003, 102 min

Když zapomenete že vůbec vznikly nějaké bondovky , nebo nějaké TOPOVKY , jako například: Forest Gump , zelená míle , pán prstenů ... atd. Tak se vám tento film trochu zalíbí. Mě se to tak trochu zalíbilo i přesto. Už od pohledu je to taková ta průměrná až podprůměrná teen komedie , ale zase tak nesnesitelná se mi nezdála. Kdyby tam nebylo tolik dětinských scén ,a scénář nepsala necvičená opice tak by to bylo mnohem lepší.(30.7.2016)

Agent Banks. Cody Banks. Mladý James Bond. Všichni, co jsme byli na pionýrském táboře, jsme si nejspíš přáli, trošku víc akce. V Americe nemají pionýrské tábory, ale rovnou výcviková střediska CIA. Právě v jednom z nich je vycvičen Cody Banks (Frankie Muniz) na agenta CIA. A netrvá dlouho, a je zde první mise. Sbalit holku (Hillary Duff), zjistit co dělá její otec (vědec), zachránit svět, atd to co agenti normálně dělávaj. Cody má plnou podporu CIA (Jak se můžu věnovat misi když musím napsat úkoly a uklidit dům. - Dobře. Služba za tebe udělá domácí povinnosti a školní úkoly)... Film inspirovaný úspěchem Spy Kids, který si na nic nehraje, sem tam se zasmějete, sem tam se smát nebudete ... ale pokud už vám psychologický thrilery lezou krkem, tohle je ten správnej odpočinkovej film..(27.3.2004)

• choze

Trestuhodně zabitý rodinný film vezoucí se na úspěchu "bond-kids" konceptu Rodriguezových SPY KIDS (vznikl ve stejném roce jako trojka). Nijak propracovaný scénář, široko daleko žádný nápad (zarazí to obzvlášť v klasické scéně vyzbrojování) nebo důvtipnější odkaz na bondovky, akce nic moc, jen tu a tam se nad něčím pousmějete. Plusem jsou sympatičtí přestavitelé hlavních rolí, teenagerovské hvězdičky Frankie Muniz a Hillary "Lizzie McGuire" Duff, mužské oko se s chutí popase po sexy Angie Harmon a potěšil i Arnold Wosloo jako padouchův poskok. Film vydělal dvojnásobek svého téměř 30 milionového rozpočtu a jako takový se dočkal jednoho volného pokračování, které ale bylo rádo, že se zaplatilo. Mimochodem Muniz dostal za první díl 2 miliony, za druhý pak pět. Zlaté dítě.(11.7.2006)

Celkem zábavná taškařice o dětském agentovi, která se nevyhne srovnání se Spy Kids. Takže - Cody Banks je totální blbost - blbost, která by mě před pár lety (kolem 10. roku věku) naprosto uchvátila a nepřál bych si nic jiného, než zažít totéž. V momentálním věku je to pouze lehce příjemná (a těžce zbytečná) zábava, u které je třeba absolutně vypnout mozek. Nutno uznat, že je celkem dobře natočená a oproti Spy Kids i o dost méně fantasmagorická, což považuji za její největší přednost...(21.1.2004)

"Podívej, mami !! Ten kluk má na hlavě ptáka !!" ;) Tak ještě aby ne, když hraje v takový ptákovině, nicméně hodně zábavný ptákovině !! ;) Agent Cody Banks se Zwartovi docela povedl, což pro mě osobně platí za velmi příjemné překvapení, když staví především na slušném scénáři s kvalitními dialogy, včetně nečekaně funkčního humoru.. Navíc sympaťák Frankie Muniz mě bavil, rozkošná Hillary Duff neměla moc co pokazit, a tak co se týká obsazení tahle dětská oddechovka poráží jinak zhruba stejně dobré Rodriguezovy Spy Kids naprosto jednoznačně..(19.4.2015)

• - Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)

• - Výkonným producentem filmu byla Madonna. (dopita)