Akční / Thriller / Komedie / Dobrodružný / Krimi

USA / Kanada, 2003, 102 min

• ProfesorJJ

Je pravděpodobnější , že ve filmografii Zdenka Trošky najdete dobrý film , než že v tomhle filmu najdete nějaké plus , pozitivum , kvuli kterého by stálo se na tohle podívat. Režisér se ale rozhodnul z nějaké prdele vytáhnout toho nejvíce nesympatického spratka , přihodit pitomý příběh pro 3 leté američany a aby toho nebylo málo , "okořenit" film nudou... nelze volit nic jiného než Odpad.(22.1.2017)

Dobrá zábava. Cody Banks je sice superagent, ale pořád je mu 15 a daleko nejtěžší úkol je pro něj sbalit krásnou (no ehm... ) holku. Musí však zvládnout nejen to, ale také zachránit jejího otce a "vyřešit" jednoho klasického bondovského záporáka a jeho ďábelský plán. Stejně jako Stormbreaker to odkazuje porůznu na Bondovky (nechybí tu různé vynálezy, hitech vybavení, superzáporák a jeho drsný poskok, krásně stylová základna zloduchů v nitru hory, honička na lyžích). Akce je míň ale finále vše napravuje, humor je fajn (komando dělající úklid prostě nemá chybu, něco takovýho bych potřeboval :-D ), hrdina je sympaťák. Hilary Duff bych sice z fleku vyměnil, opravdu nechápu co na ni kdo vidí, ale to je jen subjektivní výtka. Jinak v pohodě zábava.(4.2.2010)

Celkem zábavná taškařice o dětském agentovi, která se nevyhne srovnání se Spy Kids. Takže - Cody Banks je totální blbost - blbost, která by mě před pár lety (kolem 10. roku věku) naprosto uchvátila a nepřál bych si nic jiného, než zažít totéž. V momentálním věku je to pouze lehce příjemná (a těžce zbytečná) zábava, u které je třeba absolutně vypnout mozek. Nutno uznat, že je celkem dobře natočená a oproti Spy Kids i o dost méně fantasmagorická, což považuji za její největší přednost...(21.1.2004)

Tak tohle se mi hodně líbilo. Film jsem chtěl už docela dlouho vidět, a teď, když se konečně naskytla možnost, tak jsem nezaváhal. A na tuhle záležitost se dá pohlížet dvojím způsobem a hodnotit dvojím metrem. Buď to berete velmi vážně a film vám připadá jako nelogická kravina pro děti. Takoví kritici na tomto filmu mohou najít mnoho důvodů, proč ho potopit. A nebo se dá tenhle film brát tak, že prostě upustíte od hledání chyb a nelogičností, vypnete mozek a přistoupíte na tuto hru tvůrců a budete se příjemně bavit. A protože já nejsem na ČSFD registrovaný proto, abych hodnotil kritickým pohledem, ale mým soukromým pohledem diváka, tak jsem na film nazíral z toho druhého pohledu. A příjemně jsem se bavil. Tenhle film je sám o sobě velmi zajímavý, má zajímavý děj, a ač špionážní filmy nevyhledávám (např. jsem neviděl ani jeden film s Jamesem Bondem, protože tenhle typ filmů mi nic neříká a neskutečně bych se u toho nudil), tak tenhle se mi enormně líbil. Mé nadšení je asi stejné jako u filmu Škola superhrdinů, kde jsem dal maximální hodnocení. Tady to sice na maximální hodnocení nevidím, ale film vnímám jako nadprůměrnou záležitost, kterou stojí za to vidět. Frankie Muniz v hlavní roli exceluje a po seriálu Malcolm v nesnázích, kde si střihl hlavní roli, opět ukazuje, že je v něm určitý potenciál. Prostě já byl spokojený a od filmu jsem dostal přesně to, co jsem očekával, takže je to za čtyři hvězdičky.(26.11.2008)

• Hal_Moore

Film pro děcka. Hilary Duff je sice pěkná, ale já mám vkus úplně jinde, Keith David výběrem filmu šlápnul úplně jinam než chtěl, že by placení nájmu?? Srovnávat se Spy Kids nebudu, neboť jsem je neviděl. Já prostě takový druh filmu nevyhledávám, Na Codyho jsem se podíval, neboť v tv nebylo nic jiného, což je mi líto. Takhle mě televize zbytečně připravila o hodinu a půl mého života.(29.12.2005)

• - Agenti z dodávky používají sluchátka Sennheiser. (mauro)