Vulgarismy (E04) (epizoda)

Komedie

Česko, 2018, 33 min

Jak mě předchozí epizoda zklamala, tak mě tento díl bavil. Pepík Hnátek se vrátil a skoro trumfnul své trojúhelníky, Hynek Čermák mě v nezvyklé roli tichého Karla velice bavil a jeho překlady byly fantastické. Viktor Preiss byl už jen pověstnou třešničkou na dortu. "V dabingu se říká rudá." "Co je to za bolševický hlášky?"// "Já jsem režíroval válku, já jsem režíroval tankovou divizi a teď režíruju pochcanýho herce."(22.4.2018)

Perfektní díl. Protože krásně vystihl to, co už dávno víme. Lidi jako Filip Švarc jsou neštěstím českého dabingu (respekt, že tuhle roli vzal). Mahdal, Terš atd. Kvalita výkonů neexistuje, protože to nejde stíhat. Kvalita překladů je v podstatě krásně ukázána na příkladu, tady to sice bereme pořádnou hyperbolou, ale tak nějak to často je. Nemůžou za to dabéři, nemůžou za to režiséři, to obrovský kvantum práce jinak dělat nejde. Dokud NĚKDO nepochopí, že dabovat se má jen něco, velmi málo něco.(31.1.2018)

Dosud nejlepší díl. Ano ten příběh byl lehce slabší, ale hlášky byly nejlepší. Skvělá Voříšková, Neužil, Čermák i Melíšková. Mirek Krobot to, ale slavnostně zakončil snad nejlepší hláškou, "Já jsem režíroval válku, tankovou divizi a teď režíruju pochcanýho herce." A super bylo i, "Já si tam pro tebe jdu." A Preiss. No co říct. Zelenka je borec. "Co je to za nýmanda?" "To je Filip Švarc, jeden z nejslavnějších dabérů." "Aha, a už to někdy dělal?" A super je taky scéna kdy Preiss nechce říct sprosté slovo.(17.2.2018)

• Awer

Jaká je hranice mezi politickou nekorektností a oplzlou zaprdělostí? Kde končí buranský Kameňák a začíná "chytrá komedie"? Všechna čest Zelenkovi za to, že tuhle velice dnešní otázku vyslovil a vytvořil seriál nepřijatelný pro třetinu diváků rovnoměrně rozloženou mezi "Kavárnu" a "zemanovce". Oba póly se pak pokouší spojit opravdu podařenými osovými scénami (jako byl Bartoškův projev na pohřbu) a tím, že jeho postavy "kadí" (seriálu o americkém fotbalu říkají "Rugbisté", aniž by se záměna nějak zdůrazňovala). Otázka je extrémně aktuální a správná a snaha najít společnou inteligentně avantgardní i obyčejně srandovní rovinu chvályhodná. Mým hodnocením budiž řečeno, že se to směrem k mému vkusu přecijen spíše nepodařilo. Způsob, jakým Zelenka vytěžuje každou nejmenší šanci k sexistickému či sexuálnímu vtípku, popř. absurdní stereotypizaci (dvousetkilový Lichý) se snese v TELE TELE či zmiňovaném Kameňáku, ale tady překáží. Hledání nových poloh bohužel stále tvoří jen menšinovou část oproti prostému frcání největších kousků z "primitivní" i "chytré" plechovky. Těch 35 % je nicméně dobrý start a do budoucna jen houšť!(2.2.2018)

Poučný díl. Dozvíme se, co znamená v překladu BBC, jaké to je režírovat pochcaného herce a jakými krásnými českými výrazy se dá přeložit, že se někdo pomiloval. Skvěle tu zahrál roli dabéra Viktor Preiss, další dabér Filip Švarc už měl jen spíše cameo roli, ale o to důležitější pro děj. Dobrý díl, který asi ve dvou situacích je naprosto špičkový, jinak taková nenáročná pohodka.(1.2.2018)