Osazenstvo studia ZERO se začíná bouřit. Karel se dozvěděl o tom, že Eva plánovala využít jeho sestru Ladu jako návnadu pro ředitele akvizice Přemysla Bartoloměje, a s Evou se poprvé ostře pohádá. Pavel s Davidem si stěžují na to, že nedostávají za svou práci zaplaceno. Evě se všechno rozpadá pod rukama a reaguje podle receptu, který na svých kursech hlásá Michal Kros – nařknout zaměstnance z krádeže, zpronevěry a tím vytvořit ve firmě takové dusno, že zaměstnancům přijde trapné hlásit se o svá práva. Na schůzi studia pak Eva prohlásí, že někdo ze ZERA vynáší na černý trh nadabované pořady, konkrétně Kapitána Filcku, a že televize, pro kterou seriál dabují, jim za to chce dát pokutu. Scénku zahraje tak věrohodně, že se tímto „obviněním“ začnou všichni seriózně zabývat. Pavel začne pátrat v holešovické tržnici mezi vietnamskými prodejci. Ti sice nechápou, o jaký pořad jde, ale Pavel jim pustí ukázku z VHS kazety, kterou si s sebou přinesl, a vynutí si jejich slib, že kdyby se něco takového v tržnici objevilo,  okamžitě ho budou informovat. Stín podezření padne i na překladatelku Danu, které Karel stále nosí pořady, aniž by o tom ostatní zaměstnanci ZERA věděli. Karel u ní provede bleskovou přepadovou akci. Tu si Dana ovšem vysvětluje jako pokus o milostné sblížení, ve které sama už nějakou dobu doufá. Karel vzdoruje Daniným milostným návrhům a vypráví jí historku o tom, jak jeho otec v 80. letech vytvořil obrovskou sbírku pornografických kazet, kterou pak o patnáct let později věnoval šokovanému řediteli autobazaru jako protislužbu za zlevněný vůz. Dana historku vyslechne, ale když se pak dozví skutečný důvod Karlovy návštěvy, je nesmírně zklamaná. David se domnívá, že Filcky vynáší Karel. Ví, že má ve skříňce v kumbálu i v autě množství VHS kazet. Vloupají se s Pavlem do Karlovy skříně a najdou obrovské množství pornokazet. Druhý den hlásí všichni Evě, že nařčení televize je neoprávněné a je nutné se proti němu bránit. Eva se přizná, že si vše vymyslela, a zhroutí se. Její smutek je tak opravdový, že jí kluci vše odpustí. Když se chtějí vrátit k práci – dabování Kapitána Filcky –, uvědomí si Pavel, že kazety zapomněl v tržnici. Tam ho čeká nemilé překvapení… (Česká televize)

Cesty timem

Kapitán Filcka je asi specialitkou pro nejfajnovější x%-ní šmekry. Ani já jím asi nejsem. Kapitán Filcka... no nakonec proč ne, ale už tam měl dost prostoru, jehož část (i větší) by určitě seroši prospěla, kdyby opět patřila Krobotovi. Krobot tam hustě chybí asi nejvíc, když navíc ukázal (i tomu asi málu neznalých) co umí, i Trojan by mohl ukázat víc. Navíc na ty hlasy typu Filcka mám doslova patologickou alergii z reklam. Všechno dnes tak děsně skřehotá, že me to už kurva sere víc než režiséra Jandu (všechno bych to předaboval!) a ani prášky proti agresivitě (balení za 200Kč) nepomáhají... vůbec!!! ....... no nic jedeme dál. Po kom asi Lada79 zdědila tu zlobilost? Ta tátova sbírka porna musela být přímo DIVOTVORNA, řekl bych :-)) Tak to jsou póly, které si z této (opět) slabší "baterie" vtipu pamatuji... Málem bych zapoměl, Pavle Beretové to tu opět moooc sluší :-) ()

mira007

Kapitán Filcka a jeho dabování zabralo nekonečně prostoru z tohoto dílu a samozřejmě to je naprosto trapná nezábavná trefa vedle a zbytek dílu byl o ničem. Jednoznačně nejslabší díl ( jestliže jsem minule psal, že tenhle seriál není žádný zázrak ale s nějakou jistotou pobaví, tak tímto dílem se ta jistota rozpadla.... nepobavilo!!!! ) ()

otík

Sice slabší než předchozí hodně povedený díl, ale já si užíval především ke konci onoho dějového zvratu a hlavně úžasné scény s Karlem Čermákem vysvětlující své překladatelce, jak se u cizího člověka díval sám na tátovo porno. Mně se tento díl slušně líbil, i když přiznávám, že s Kapitánem Filckou mám podobně jako většina recenzentů problém a také mně nebaví. ()

Alagaesie

Prášky způsobující ‚kurvení se‘? A mně přišlo, že se Eva chová docela dobře… někdy. Ta tabule! Myšička je bůh! „Jsem asi chytnul filcky!“ Výborný dilema se psem a filckama. „Nikdy bych neublížil nikomu, kdo hraje na hudební nástroj.“ Kapela… Definice kopírování… David výborně! Viet! Adamczyk perlil. Co Karel sledoval akcí ‚byt‘? „Třeba není všude porno.“ Dobrý! Evo, Evo… Pavel zdrhající z tržnice výbornej. ()

Alvin

Už se začínám orientovat, celé je to jen další Zelenkova taškařice na druhou, velká mystifikace, crazy komedie a oslava českého dabingu, hned v další scéně shozená namlouváním takové úchylnosti, jakou jen Kapitán Filcka může být. Nebo Čermák dojemně vzpomínají na tatínka, jehož největší chloubou byla sbírka porna, kteroužto relikvii teď vozí v kufru auta a nedokáže se jí zbavit. A nakonec oslava ruchařů v podobně testu rachtání VéHáeSek. ()

• V závěrečných titulcích zazní skladba „No More Wars“ od Punishment Park. (danielsaf2)