Destrukce (E11) (epizoda)

Komedie

Česko, 2018, 25 min

Změna z komedie k opravdovému dramatu a možná i masakru. Za vynikajícího opilého Martina Myšičku a jeho opileckou scénu ve studiu, kdy močil na sklo, všechno kolem shazoval na zem a hádal se s nebohým Václavem Neužilem, musím dát pět hvězd. To je snad nejlepší scéna seriálu. A ta hláška, "Velín zdraví Pichnu." Co dodat.(23.3.2018)

• tehol

aha, takze definitivni opusteni zanru komedialniho serialu a zacina klasicka ceska tragidramedy... ta mysickova postava je proste blbe napsana nezlobte se na me, aby me snad ani jednou takovy clovek nerozesmal. no nic tak treba priste, protoze jako vsechny projekty CT to bude jen na jedno pouziti a zadne pokracovani ocividne nebude (coz uprimne by me zajimalo, jestli neni ekonomicky vyhodnejsi nez zase novy serial od znovu, nechce se mi verit, ze pokracovani by nebylo levnejsi..)(19.3.2018)

• gonga

Co tohle mělo být? 11. epizoda nebyla ani vtipná ani zábavná, zmatený mišmaš přiblblých scének, Martin Myšička hrající opilce tak blbě až mi ho bylo líto, jeho scény byly pouze trapné. Už notných pár dílů sledujeme bezradnost tvůrců a zde dospěla k vrcholu. Nadužívání sprostých slov, která mi normálně nijak nevadí, ale to opravdu tvůrci dospěli do fáze, že považují za vtipné, když někdo řekne srát, hovno, prdel? To se pak nemohu divit , když průměrný volič Zemana shlédne toto "dílo" a následně začne horovat za zestátnění ČT - tím nechci říct, že se to má stát,rozhodně ne, jen tím ilustruji totální odtrženost tvůrců od tzv. obyčejných lidí. Zelenka točí filmy pro své kamarády a známé, kteří mu jeho bizarní humor žerou a zbytek jen nechápavě kroutí hlavou. Mělo to skončit po šesti dílech a docela dobrý dojem mohl zůstat zachován.(21.3.2018)

• Cesty timem

Ty vole! Já jsem koukal na chlubícího se Jandu, jak prý režíroval válku a nebo taky tankovou divizi. Já sledoval s otevřenou hubou Jandu, jak byl nádherně agresivní, řval a házel vidlema a mixákem a jak dohnal jednoho herce svým drsným přístupem až k pomočení...... A teďďď... tady čumím na jednoho ožralýho Myšičku!!!......... Rozhodoval jsem se jestli nedat 2*, ale dám jen jednu (a to bych na začátku seriálu, kdy jsem dal i za 5* absolutně nevěřil). Jen jednu za trest! Byly chvíle, že jsem to chtěl vypnout. Myšička (nebo režisér nebo kdo) se asi domnívá, že když bude Myšička trapně přehrávat v roli totálního ožraly (mimochodem nesnáším a hnusí se mi individua spitá do němoty neschopná sebeovládání i v komedii nejen v reálu), že to bude vtipné? Když hrál Krobot agresivního nesnášenlivého režiséra, tak nepřehrával a vtipné to bylo a jak. Ale toto? Trapnost! A jestli v tomto díle něco dobrého bylo, jakože myslím že ne, tak jsem to díky dlouhým ostatním scénám s Myšičkou atd., zapoměl.... Jo Pavle Beretové na začátku to zas moc slušelo, ale to už jsem tu jednou psal. Tak asi vše.... Ááá ještě ta scéna v lomu, kde byl použit fragment z dabingu filmu u kterého Janda dohnal dabéra k puštění do kalhot, to byla možná jedna z krátkých světlých chvil. Ale žádný nový nápad, protože už minule se Evě a Pavlovi dabing vpletl do reálu. Takže asi fakt všechno. Co tam máte dál?(3.4.2018)

Mirka Spáčilová projevuje seriálu silné sympatie, dokonce v souvislosti s ním použila výraz "kultovní". Její nadšení nesdílím ani po předposledním dílu. Drama ale mohlo být účinnější, než humor, jenž jsem nechopil. Změna je ale pozdní. Fajn Myšička, bezvadná Melíšková, zbytek nestojí moc za řeč.Také stále nechápu, proč obsah prozrazuje dopodrobna 99 % děje.(19.3.2018)