Destrukce (E11) (epizoda)

Komedie

Česko, 2018, 25 min

Mirka Spáčilová projevuje seriálu silné sympatie, dokonce v souvislosti s ním použila výraz "kultovní". Její nadšení nesdílím ani po předposledním dílu. Drama ale mohlo být účinnější, než humor, jenž jsem nechopil. Změna je ale pozdní. Fajn Myšička, bezvadná Melíšková, zbytek nestojí moc za řeč.Také stále nechápu, proč obsah prozrazuje dopodrobna 99 % děje.(19.3.2018)

Změna z komedie k opravdovému dramatu a možná i masakru. Za vynikajícího opilého Martina Myšičku a jeho opileckou scénu ve studiu, kdy močil na sklo, všechno kolem shazoval na zem a hádal se s nebohým Václavem Neužilem, musím dát pět hvězd. To je snad nejlepší scéna seriálu. A ta hláška, "Velín zdraví Pichnu." Co dodat.(23.3.2018)

Hodně slušný seriál, který mi zpříjemnil 12 zimních pondělních večerů. Časem už jsem se vyloženě těšil na úvodní znělku, která vždy znamenala, že bude následovat pohodových 30 minut. Seriál má zajímavé téma, krásně vykreslené prostředí, skvělé herce (divák má pocit, že opravdu tvoří skvělou partu), mezi nimiž kralují Hynek Čermák a na prvním místě (do tohoto seriálu pro mě celkem nezáživný) Václav Neužil. Perfektní jsou i známí herci, kteří hrají sami sebe. Proč jsem tedy hodnotil většinu dílů jen 3*? Zejména proto, že jsem pokaždé očekával ještě mnohem víc. Namlsaly mě hlavně scény s J. Bartoškou a V. Preissem, to jsem se smál až jsem z toho skoro slzel a očekával jsem něco podobně vtipného a zábavného v každém díle. Jenže nic podobného se většinou neopakovalo. Díly příjemně plynuly, ale bylo to většinou spíš k pousmání a ne k smíchu. A spousta věcí vyzněla i dost do prázdna. Člověk si pořád říkal, proč komplet 4. díl byl úplně geniální (a kromě V. Preisse tam kralovali i již zmínění Čermák s Neužilem + Krobot a Švarc), tvůrci v něm ukázali čeho jsou schopní a pak už se jim to nikdy nepodařilo zopakovat a zbytek byl jen lehký nadprůměr? Tedy kromě toho, že se mi seriál líbil bylo bohužel mým hlavním dojmem, že potenciál měl mnohem větší, než jak nakonec dopadl (podobně jako např. Příběhy obyčejného šílenství či Čtvrtá hvězda). A až v předposledním díle šla laťka znova nahoru, ovšem tentokrát překvapivě ne díky vtipům, ale díky nádherně pojatému zobrazení zmaru a smutku. V součtu ale přes všechny výhrady je seriál jako celek skoro na 5*.(20.3.2018)

• tehol

aha, takze definitivni opusteni zanru komedialniho serialu a zacina klasicka ceska tragidramedy... ta mysickova postava je proste blbe napsana nezlobte se na me, aby me snad ani jednou takovy clovek nerozesmal. no nic tak treba priste, protoze jako vsechny projekty CT to bude jen na jedno pouziti a zadne pokracovani ocividne nebude (coz uprimne by me zajimalo, jestli neni ekonomicky vyhodnejsi nez zase novy serial od znovu, nechce se mi verit, ze pokracovani by nebylo levnejsi..)(19.3.2018)

• Zuzanej

Tak to byl tedy sešup , mám na mysli tento 11.díl. Doposud jsem se hodně bavila, ale u jedenáctého dílu jsem měla pocit, že buď za 1. došly nápady, 2. napsal scénář někdo jiný nebo 3.byl "vožralej" scénárista. Bod 3 ruším, museli by být pak "vožralý" všichni herci, aby se k tomuto propůjčili. Škoda, ale tohle jsem nečekala ani v nejpesimičtějším snu. Určitě zhlédnu 12. díl, ale dost se bojím. Naštěstí 30 minut se dá vydržet.(20.3.2018)