Reklama

Reklama

Elton John: Portrét

(koncert)
  • Velká Británie BRITs ICON Award: Sir Elton John
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2013, 65 min

Režie:

Julia Knowles

Hrají:

Elton John

Obsahy(1)

V těchto dnech slaví sedmdesáté narozeniny, na scéně je více než 50 let a za svou tvorbu byl povýšen do šlechtického stavu. Jako poctu uvádíme galakoncert z londýnského Palladia s biografickými ukázkami jeho životních osudů a hodnocením dalších hvězd britského show businessu. Anglický zpívající klavírista a skladatel, původním jménem Reginald Kanneth Dwight (1947). Od roku 1967 zvolil psedonym Elton John, a začal spolupracovat s textařem Berniem Taupinem. Jako klavírista je vybaven klasickou průpravou. Popularitu, dokonce i v USA získal po roce 1970. K jeho velkým hitům patří: Your Song (1971), Rocket Man (1972), Crocodile Rock (1972), Goodbye Yellow Brick Road (1973) – stejnojmenné album ocenila i kritika. S Johnem Lennonem natočil duet Lucy in the Sky With the Diamonds (1974). Špičku americké hitparády dobyl v roce 1975 písní Philadelphia Freedom, kterou napsal pro Billii Jean Kingovou. Stejného umístění dosáhl v tomto roce i singlem Island Girl. Účinkoval ve filmové verzi rockové opery Tommy. Od poloviny osmdesátých let se stále častěji účastní charitativních akcí. Cenou Grammy za rok 1997 byla oceněna jeho píseň Candle in the Wind, kterou původně věnoval památce Marilyn Monroe, aby ji později připsal památce princezny Diany – tato nová verze se stala nejprodávanějším singlem všech dob. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

kajas 

všechny recenze uživatele

Díky skvělému "Rocketmanovi" s Taronem Egertonem v titulní roli jsem se začala trochu více zajímat o Eltonovu tvorbu a život, proto jsem zkusila i tento pořad. Pravda je, že kromě několika písní jsem se vlastně nedozvěděla nic nového a zvolená forma koncertu/dokumentu mi nepřišla úplně vhodná. Lepší průměr. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Pokud je divák fanouškem Eltona Johna, bude pro něj tenhle snímek zážitkem. Jde totiž víc o koncert než o dokument. Já bohužel čekal "klasický životopisný dokument", proto jsem byl trochu zklamán. ()

Reklama

progression 

všechny recenze uživatele

Působivý dokument o výborném skladateli a zpívajícím klavíristovi Sir Elton Johnovi, jehož hudební kariéra obsahující spoustu nezapomenutelných písní už před nějakou dobou oslavila "abrahámoviny". Dokument střídá části koncertu, biografické ukázky ze života i vzpomínky pamětníků a hudebních soukmenovců. Závěrečný duet s Rodem Stewartem je už jen tou příjemnou třešničkou na dortu. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama