Reklama

Reklama

Království zombie

(seriál)
  • Jižní Korea Kingdeom (více)
Trailer 1

VOD (1)

Série(2) / Epizody(12)

Obsahy(1)

Královstvím se šíří podivné zvěsti o nemocném králi a korunní princ se stává jedinou nadějí lidu v boji proti záhadné chorobě, která zemi pomalu zachvacuje. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (121)

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Výborná kombinace zběsilého nekompromisního zombie survivalu a palácových intrik. Po celou dobu to má skvělé tempo, informace jsou divákovi dávkovány napříč celou sérií, což udržuje napětí až do konce a ani závěr vše zdaleka nevyřeší a vytasí ještě pár hezkých trumfů. Naplno je využito také exotické prostředí středověké Koreje, jak její přírodní krásy či architektura, tak i zvyky a obyčeje té doby. Akční sekvence se zombie (jejichž původ i chování je tady taky díky několika maličkostem překvapivě inovativní, alespoň když to srovnám s další filmovou a seriálovou tvorbou) jsou zběsilé a nelítostné a dojde i na parádní souboje mezi lidskými oponenty. Kameře ani střihu nemám co vytknout, zážitek většinou jenom umocňovaly. Stejně jako soundtrack. A tentokrát se dokonce téměř neukázal hlavní nešvar korejské tvorby - přehnaná melodramatičnost a patetické scény. Přesto si člověk chvíli na specifický herecký projev musí chvíli zvykat, ale nějak ty občasné (pro oko západního člověka) přehnané výlevy emocí do tohoto období docela seděly. Herecké výkony všech hlavních představitelů byly dostačující, ačkoliv většina postav přes zajímavý děj působila docela šablonovitě. To ale spíše jen taková malá výhrada, druhou sezónu bych si dal hned teď. Silné 4/5. ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kingdom je skvelá jazda. Pôsobivý boj o kráľovský trón vo Feudálnom Japonsku na pozadí čerstvo prebiehajúcej desivej zombies nákazy. Nikto si nemôže byť istý prežitím, ani dôležité postavy. Parádny vizuál (od výpravy cez kostýmy atď.) po sympatický kasting a pôsobivé bojové scény. Niektoré epizódy možnože veľmi mierne nudia, ale fakt ide len o symbolické množstvo. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jížní Korea s Netflixem servíruje nekompromisní Zombie Survival v 6 dílech a je to paráda, kde si příjdou na chuť fanoušci Historie, Zombie, Asie a palácových intrik. Král umírá a jediným následovníkem trůnu je korunní princ, ale s tím nesouhlasí jiné rody a začíná hon na prince i boj o trůn v pozadí zombie apokalypsy. Herecky naprosto skvělé, korunního prince si divák oblíbí od prvního momentu a to i jeho společníky, kde mě velmi bavil lovec tygrů, který předváděl hezké kousky. Je zde hezky a originálně vyobrazen původ samotného viru a zombie mají zvláštní schopnost ( ožívají pouze v noci) a všichni se můžeme shodnout na tom, že zombie sekvence ve třetím díle, je nejen vrchol série, ale také špičkou žánru. Za chválu stojí ještě překrásná krajina, paláce a kostýmy a také hezky dávkované zvraty, které mají šmrnc. Na chuť si příjdou i milovníci useknutých hlav. Jediným mínusem je, že seriál končí v tom nejlepším a nezbývá jen než čekat na druhou sezónu. 85% ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Kolotoč radosti a zvratek. Kdybych měl tento seriál nazvat nadpisem nějaké "recenze", asi by vypadala přesně takto. Kingdom je zvláštní. Jinak se to nazvat nedá. Je skvěle zpracováno, a co víc s velmi originálním příběhem. Jenže to podání je jako vrtačka v uchu. Spolu když k tomu připojíme docela i solidní nic a nudu, tak ta zvláštnost dostane tvar. Jsme totiž ve skvělé době a místě. Novověká Korea, se svými intriky v oblasti politiky a vztahů... to je přeci trefa do černého. Ale pak přišlo Walking Dead. Je až zajímavé, že seriál funguje lehce a principu Game of Thrones, ale ani ne tolik, že by přednost měly právě intriky, ale vlastně zombíci. Což je důvod proč Game of Thrones po devíti letech funguje a Walking Dead nefungovalo ani po čtyřech. A to je asi i důvod, proč Kingdom nefungovalo ani po první sérii. Mnoho ničeho, kdy do příběhu vstupují nudné a zbytečné postavy a to vše naštosováno takovou odpornou omáčkou u toho, že by se člověku chtělo zvracet. Když se však projeví vaše sympatie vůči různým charakterům a počkáte do pozdějších dílů, kdy se postavy trochu více usadí v logice a zajímavé zápletce, začne to fungovat. Ale relativně pozdě. Trvalo to více než polovinu seriálu, než se mi tam začalo něco líbit. To stále nechává otevřený otazník pro druhou sérii, která asi musí být, protože tvůrci uzavřeli tu první učebnicovým příkladem pokračování. Dal bych tomu rád šanci, protože i když nějak na východní kultury nejsem, tak zde jsem to žral. A byl to nevyužitý a skvělý aspekt. 2. série: Kingdom je v celku hezký úkaz toho, že hezká výprava, hezká kamera, která je dobře udělaná, dobrý nápad, dobrá režie a dalších tuna věcí není všechno. Většinou ať už chcete nebo ne, tak u filmu bude důležitá příběh. To jak ho budete vyprávět, jak bude zajímavý, jaké v něm budou postavy a jaké emoce si k nim vytvoříte. Faktorů ve scénáři je milion. No a mě to nechytilo ani v prvopočátku. Sice se občas člověk nechá oblbnout hezkým nápadem a inovací, ale když se nijak dál nerozvine, tak je to těžké. Druhá série je toho dobrým důkazem, jelikož se plácá v různých problémech a sporech, které jsou ale jednoduše nezajímavé. A důvod je jednoduchý. Postavy jsou totálně nezajímavý. Jak člověk má sledovat v napětí a lásce děj, když hlavní postava je asi stejně sympatická jako záporák? Máte skoro stejné důvody na obě strany, jelikož hlavní postava má motivaci v tom, že se snaží získat spravedlnost. To tu ale bylo několikrát a v tak zajímavější míře, že je toto skoro k smíchu. V pozadí zajímavé zombie drama, které ale už je taky ošoupané jako pět let staré tretry a z této rovnice nevyjde zrovna kladný výsledek. Hodně na sílu tease na novou sérii, na kterou se těším asi tolik jako na další volby do PS, když vidím preference pro Babiše. ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Nečekané překvapení z Koreje. Zombie ve středověku jsou vyobrazeny konečně trochu jako svižnější stvoření ala Úsvit mrtvých. Než se vykrystalizovaly vůdčí postavy, tak byl první díl trochu seznamovací, zmatenější, kór když všichni vypadají stejně, ale postupně to začne nabírat na obrátkách, až to skončí pekelným cliffhangerem. Druhá řada parádní a k plnému počtu chybí málo. (hodnocení za 1. - 2. sérii) ()

Galerie (45)

Zajímavosti (7)

  • Původně byla plánována jenom osmidílná série, ale když měla interní premiéra dobré ohlasy, byla zredukována na šestidílnou sérii a změněna na sezónní systém a byla potvrzena výroba 2. série. (HanzoBureshi)
  • Seriál je adaptací webového komiksu „Království bohů“, jehož autorem je Kim Eun-hee a kreslířem Yang Kyung-il. (HanzoBureshi)
  • Dongnae, město, kde poprvé propukl zombie mor, je staré jméno pro Busan. Ironií osudu byl Busan nejbezpečnějším místem v Koreji v dalším korejském zombie filmu, Vlak do Pusanu z roku 2016. (HanzoBureshi)

Reklama

Reklama