Epizody(16)

Skupina obyvatel, která je těžce zklamaná ze zrady a zločinů páchaných jejich vlastní vládou, se jménem svých milovaných dožaduje spravedlnosti. (Netflix)

TheRoller

Miestami sa to hralo na viac, ako to v skutočnosti bolo. Miestami som takmer určite nepostrehol a dostatočne nedocenil veci, ktoré to ponúklo. Miestami to bolo príliš komplikované v čase, kedy to šlo jednoduchšie a naopak, miestami až veľmi jednoduché, kde by človek čakal väčšie zauzlenie. Téma sa mi veľmi páčila, príbeh bol napísaný vzhľadom na to, že ide o seriál dobre a živo si viem predstaviť jeho prepracovanie do hĺbky napr. v podobe knihy, čo by bola veľká pecka. Pri niektorých nelogických pasážach má človek dokonca pocit, že ide o námet z rozsiahlejšieho diela, kde sa niektoré časti na úroveň 32x30 minút nedostali a v rámci klasického filmového "výcucu" do príbehu to výusťuje práve do spomenutých oných nelogickostí. Aj napriek veciam, ktoré kde-tu vadia, človek to v podstate nemôže ne- "bindž-wočnúť", napätie je prítomné stále a tie polhodinky odsýpajú jedna radosť. Veľmi cením de facto úplne vynechanie motívu 99% kdrám a to love story, ktorá je tu len v nevyhnutných náznakoch a všetko ostatné sa sústredí na akciu. Ústredná dvojka Lee Si-yeong a Kim Young-Kwang (prečo tu nie je v obsadení??) to odohrali naozaj bravúrne, zvyšok obsadenia taktiež skvelý. Veľmi potešila účasť miláčika Kim Seul-gi, ktorá bola perfektná tak ako vždy a všade. Záver buď zhromaždil najviac "dier" v príbehu za celý seriál, alebo pripravil na druhú sériu, ktorú by som si určite pozrel. ()

ChArLeNe

Páčia sa mi snímky o braní spravodlivosti do vlastných rúk, formovania skupinky, a rovnako aj tento seriál mal potenciál. Ale bol pochovaný hlúposťou a neschopnosťou hlavných protagonistov. To, ako nechali decko aby manipulovalo s dospelákmi, detektívmi, je niečo do neba volajúce. Osobne by som Lookout dala 3.5 hviezdičky, ale takáto možnosť tu, bohužiaľ, nie je. Zatiaľ som nenašla podobnú kdramu ako Defendant, ktorá by držala nelogickosť na minime, a pritom mala ešte aj riadne ukončenie príbehu (narozdiel od Signal). Čo sa mi ale páčilo, bolo OST, ďalej rola Kim Seul-Gi, ktorá jej sadla viac než v Oh My Ghost. Takisto Key bol príjemným spestretím seriálu. A navnadilo ma to si s Kim Young-Kwang pozrieť aj niečo iné z jeho kinematografie. ()

Krysap

Je to docela napínavé, zábavné a dostatečně akční. Ale jinak je to dost blbé a nelogické. Policajti jsou úplní idioti, kteří neumí ani odposlouchávat telefony (matka hlavní hrdinky), hlavní postavy přicházejí na řešení problémů bez jakýchkoliv vodítek, jindy naopak mají řešení před obličejem - a nic. Postupy, které použijí jednou a zaberou podruhé nepoužijí a složitě hledají řešení.. Dívka s letitým panickým strachem ze zabijáka se během pár dní zázračně vyléčí a jde mu vstříc.. A hlavně mám celou dobu pocit, že hlavní hrdinové mohli dávno svoje problémy vyřešit mnohem jednodušeji.. Ale bavila jsem se, to zase nemůžu popřít. ()