Il Padre d'Italia

• angličtina

There is a light

Otec Italie

Itálie, 2017, 92 min

autoři se ani nesnažili nějak diváka násilím zaujmout.Rozdílný výkon obou klíčových herců je zřejmě ani nepálil.Paolo působil přirozeně ale Mia přehrávala až hrůza.Intelektuálové zde nic pro sebe nenajdou ale je to jeden z mála filmů při kterých si užijete čas s kávou anebo se po něm dobře usíná a nemáte po něm divoké sny.(23.3.2019)

Samotný príbeh ma veľmi neoslovil, ale priznávam, že dá sa sledovať s ľahkovážnosťou bez bolesti mozgových závitov.(3.2.2020)

Artové road-movie s gayom, ktorý naviac nevie, kam vlastne patrí. Znenazdajky, ani nevie ako, príde k tehotnej žene, a už sa to vezie. Pritom to spočiatku nie je nijak príjemná spoločnosť, ale čo by neurobil pre dobrý skutok. Druhá časť filmu je príjemnejšia, ale to musí prísť určitý nepravdepodobný vývoj príbehu. Inak výborný názov filmu, ktorého význam príde až nakoniec. Silnejšie tri hviezdy. –––– Sú sny, ktoré sa plnia. A potom sú sny, ktoré ani nemáš odvahu snívať, pretože máš strach, že sa nikdy nebudú môcť splniť. Ty si pre mňa jeden z takých snov. –––– Keď sa tebe niečo stane, ty hneď vieš, či je to dobré alebo zlé?(22.3.2019)

Paola začne priťahovať neznáma tehotná žena, ktorá sa spočiatku a nielen spočiatku chová akosi podivne, povedzme že ako krava, to citujem film, ale napriek tomu jeho sympatie k slečne paradoxne ešte narastajú. Prečo sa tak veci majú a aké má taliansky dvojník Novaka Djokoviča motivácie, sa dozvieme v srdcervúcom závere. Osobne som sa do jeho postavy vcítiť nedokázal, ale dokážem si predstaviť, že Otec Itálie môže pre mnoho citlivých duší znamenať silný emocionálny zážitok. To ale iba v prípade, že film niekde, napríklad v televízii, narazia. Stratou času bude iba pre málokoho, aj keď ho silnejšie zobrazené osudy nezasiahnu.(13.2.2018)