Survivor: Cambodia – Second Chance (TV pořad)

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2015

Už když jsem hlasoval za 20 soutěžících pro tuto hru, věděl jsem, že série bude nadprůměrná, ale nejen, že splnila moje očekávání, ona je převršila a katapultovala tuto sézonu mezi nejlepší série hned vedle All Star, Heroes vs Villains a Fans vs Favorites. Série plná skvělých hráčů, jak vnějších, tak vnitřních inovací herních prvků a dynamiky hry, historické okamžiky, napínavé tribal councils a emoce. Vítěz jako vždy zasloužený, můj hlavní favorit to dotáhl pouze do finále, ale vítězovi jsem to přál hned po něm. Skvělá řada, od HvS rozhodně nejlepší série !(17.12.2015)

Spoilery. Po úvodním zděšení nad tragickým výběrem hráčů pro Second Chance přišlo ještě větší, když fanoušci vybrali nepochopitelně mnoho nezajímavých hráčů a navíc byly brutálně ignorovány starší série. Zavádějící střih má ovšem jednu velkou výhodu. Víte, kdo bude na konci a můžete se na to psychicky připravit a kdo tam nebude, tak může hrát sebelíp, ale vy to stejně neuvidíte, takže vám to nervy netrhá a pokud ho navíc nemusíte, tak si užíváte, že ho vykreslili jako blbce. Poslední trojice patřila mezi moje oblíbence (neplést s nejlepší hráči, na to má stejně každý jiný názor), takže jsem byl velice spokojen a jen čekal, kdo si to nejlépe obhájí. Ironií pak byl fakt, že stačilo zmínit rodinu a všichni byli na měkko. Na kmenovkách se i díky záplavě skrytých imunit slušně bláznilo, což přebíjí i několik nechutných osobností, které se dostaly až příliš daleko a jejichž hru nejsem schopen ocenit kvůli nulovým sympatiím k nim, pane Vysvětlovači hry (nepřál si, abych ho jmenoval). Velice komicky působilo vyhypování poslední epizody ze strany Jeffa, které značí, že se té 50. série možná dočkáme. Ten chlap je blázen. Favorit: Jeremy, Oblíbenci: Ciera, Kelley, Spencer, Tasha, Jeff.(25.12.2015)

Obsahuje značné spoilery. Nápad na tuhle sérii se mi zdál zajímavý. Navrácené soutěžící já ráda, připadá mi totiž, že série, kde se vyskytují, jsou zajímavější. Navíc tím, že tady cast opravdu vybírali diváci, se vrátili jen ti "nejvýraznější". Ale 30. sérií je hodně, takže třeba já jsem si všechny nepamatovala, většinu teda ano, ale třeba takovou Kimmi (nebo počkat, to byla ta s těma kuřatama?), Monicu, Wentworth, Jeffa Varnera, Andrewa a Fishbacha (a to mám pocit, že jsem mu v jeho sérii možná fandila?), jsem si moc nepamatovala, některé vzhledově, ale herně vůbec. Čekala jsem, že to bude slušná řada, ale, že to bude až taková pecka? Ještě jsem neviděla, aby se sešlo 20 hráčů, kteří se pustí do hry od prvního okamžiku, lžou, kradou a vrážejí nože do zad. Navíc neustálé výměny kmenů to udělali ještě zajímavější. Hned několik prvních vyřazení bylo překvapivých. První půlka byla dost dobrá, od sloučení kmenů už to pak byla hra v úplně šíleném tempu. Měla jsem tam spoustu oblíbenců, kterým jsem fandila. Většina se dostala alespoň do poroty, pár jich tam vydrželo až do konce. Tahle řada navíc obsahovala tu nejšílenější a nejlepší kmenovou radu vůbec. Ano, mluvím o té, kde se hlasovalo snad 5x a narůstal počet lidí s individuální imunitou. Epic. Finálová trojice ve složení Jeremy, Spencer a Tasha pak ušla. Místo Tashy bych si tam sice přála Wentworth, protože to by teprve byla pořádná bitka a bylo by to perfektní zakončení řady. Wentworth pro mě byla jednoznačně největším překvapením sezóny, v předchozí řadě na mě moc nezapůsobila, navíc toho moc nepředvedla, protože vypadla ještě před sloučením. V téhle řadě mi teda naprosto vyrazila dech a výhru jsem jí přála ze všech nejvíc, protože hrála bezkonkurenčně nejlepší hru. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby jí Jeremy vzal do finále místo Spencera. Taky mě překvapilo, že všech deset hlasů připadlo Jeremymu. Čekala jsem, že alespoň jeden hlas poputuje k Spencerovi, nebo Tashe. Jeremymu jsem vítězství přála a patřil mezi moje oblíbence, ale na druhou stranu mi nepřišlo, že by předvedl nějak skvělou hru. Přece jen ale mám nějakou výtku. A to k tomu, jak byly díly sestříhané. Když se někdo polovinu hry ignoroval a najednou měl v jednom díle více prostoru než ostatní, tak bylo už dopředu jasné, že vypadne. Taky se mi vůbec nelíbil závěrečný dvojdíl. Tři vyloučení a čtyři kmenové rady v jednom díle mi přišlo opravdu hodně. Ze "života" soutěžících tam nebylo téměř nic, celý díl byl sestříhaný jen z kmenových rad a ze soutěží o imunitu. Přičemž závěrečná kmenová rada, kdy se ke slovu dostala porota byla slabá. Nevím, jestli to bylo tak hrozně sestříhané, nebo jestli vypadlí soutěžící prostě neměli co říct, ale přišlo mi to dost odfláknuté. To jediné mi teda kazí dojem z jinak dokonalé (a upřímně asi úplně nejlepší) série Survivora. A příště máme znova Brain, Brawn, Beauty..achjo, oni se nepoučí z fiaska Blood vs. Water II.(21.12.2015)

Ve všech dosavadních řadách (včetně All Stars) vždy "hrálo" pár jednotlivců, zatímco ostatní se více či méně vezli v jejich aliancích a postupně odpadali. Vítěz pak byl buď šéf aliance, machr na soutěže o imunitu, nebo náhodný šťastlivec, pokud se šéfové vymlátili mezi sebou. V Second Chance ale poprvé hrají bez výjimky všichni, a hře to dává úplně novou dimenzi. Aliance se nekonají, spojenectví se přelévají ze strany na stranu... Pro diváky je to bomba - pořád je co sledovat, málokdy na začátku epizody odhadnete, kdo vypadne... Ve dvou třetinách sezóny dávám 100% a troufnu si říct, že ať vyhraje kdokoli, bude to zasloužené.(24.11.2015)

Nadprůměrná řada s původně podivnou volbou Američanů a neschopností CBS, která do nominace na "druhou šanci" zařadila hráče, kteří hráli doslova před pár měsíci a čekat neměli na co, natož aby měli právo na druhou šanci. Ti pak logicky dostali od fanoušků přednost, protože si je pamatovali z nedávného vysílání, na úkor těch zajímavějších, kteří ale hráli před dlouhou dobou a tudiž měli ztížené podmínky se do řady vůbec dostat. Navíc některé volby v podobě např. Kimmi, absolutně nezajímavé hráčky vlastní nehvězdné řady staré 14 let, zkrátka jsem v tom cítil i určitý zásah produkce, zvláště když taková Kelly několikrát razantně odmítla účast, že se projektu už znovu účastnit nechce a najednou se zacinká penězi a je tam, což jen potvrzovala svojí abnormální apatií v samotné hře, kdy vše vyústilo na finálové kmenové radě, kde ani neměla zájem zkoumat hry hráčů a prostě volila podle toho, kdo ji řekl správné číslo. Nakonec to ale nedopadlo tak zle, jak se zprvu zdálo, vlastně jsem měl pocit, že se celá série řídí podle toho, co chci já. Žádný ubohý prvoplánový likvidovaní každého chlapa po sloučení, ale zcela nový prvek v podobě "hlasovacích bloků", na které hráči ochotně přistoupili. Ve finále tři nejlepší hráči po sloučení, tudiž celé řady, kteří dotvořili možná nejsilnější obsazení za několik let, kdy vítězství nemohl čekat nikdo z nich a zároveň v něj doufat všichni tři. O to větší zklamání ale nastalo, když vše posrala až porota mizernými dotazy, naprosto neoprávněným pohrdáním hrou Tashy, případně tím, že všechny hlasy odevzdala jednomu hráči, ačkoliv jeho oponenti ho jednak porazili v obhajobě na samotné finálové kmenové radě, ale hlavně měli oba dva naprosto stejnou zásluhu na tom, že sedí ve finále jako on. Bohužel na rozdíl od něj nemají doma takové rodinné "neštěstí" jako těhotnou manželku a neumí se rozbrečet na povel. Emoce tedy nakonec porazily herní zásluhy, které ani porota nechtěla zkoumat, ačkoliv Jeremy mohl oponenty hravě porazit i těmi herními zásluhami. Jedna z nejlepších řad, jedno z nejsilněji složených finále, ale jedna z nejhorších porot v historii. Čistě díky ní dávám 4 hvězdy, ačkoliv jsem nahlodán, zda nedat pět, ale nedám, zase tak mě to nepohltilo, ale rozhodně nadprůměrně bavilo. Podrobněji k řadě a hráčům zde 80%(21.12.2015)

• - První série, ve které začaly 2 kmeny a v průběhu hry vznikl třetí, ve kterém soutěžící neměli žádné zásoby a museli postavit nový tábor. (Zix.)

• - Hráč Mike Holloway byl také zapojen do hlasování. Nakonec ale vyhrál jeho 30. sérii, tudíž druhou šanci nepotřeboval. [Zdroj: Wikipedia.org] (MGMCZ)

• - Moderátor Kdo Přežije Jeff Probst se rozhodl nezveřejnit výsledky hlasování, kvůli respektu k nevybraným hráčům. [Zdroj: Wikipedia.org] (MGMCZ)