Reklama

Reklama

Survivor: Cambodia – Second Chance

(pořad)
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Obsahy(1)

Reality show Kdo přežije je světovým fenoménem a tato série načíná již 4. desítku, respektive 31. díl v pořadí. Dokáže tato série obnovit zlaté časy této show? Zavede ji poprvé do drsných podmínek Kambodži, kde se přitom střetne 20 vybraných soutěžících, kteří mají jednu věc společnou - všichni už jednou hráli, neuspěli a tohle bude jejich druhá a možná i poslední šance v reality show uspět. Který trosečník nejlépe zvládne herní pravidlo Přelsti, přehraj, přežij, jenž je v podstatě doplněno o ponaučení ze svých chyb, a kterému z trosečníků nestárnoucí Jeff Probst nezhasne pochodeň a zároveň mu řekne, že je posledním přeživším? (Radim1.)

(více)

Recenze (42)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Spoilery. Po úvodním zděšení nad tragickým výběrem hráčů pro Second Chance přišlo ještě větší, když fanoušci vybrali nepochopitelně mnoho nezajímavých hráčů a navíc byly brutálně ignorovány starší série. Zavádějící střih má ovšem jednu velkou výhodu. Víte, kdo bude na konci a můžete se na to psychicky připravit a kdo tam nebude, tak může hrát sebelíp, ale vy to stejně neuvidíte, takže vám to nervy netrhá a pokud ho navíc nemusíte, tak si užíváte, že ho vykreslili jako blbce. Poslední trojice patřila mezi moje oblíbence (neplést s nejlepší hráči, na to má stejně každý jiný názor), takže jsem byl velice spokojen a jen čekal, kdo si to nejlépe obhájí. Ironií pak byl fakt, že stačilo zmínit rodinu a všichni byli na měkko. Na kmenovkách se i díky záplavě skrytých imunit slušně bláznilo, což přebíjí i několik nechutných osobností, které se dostaly až příliš daleko a jejichž hru nejsem schopen ocenit kvůli nulovým sympatiím k nim, pane Vysvětlovači hry (nepřál si, abych ho jmenoval). Velice komicky působilo vyhypování poslední epizody ze strany Jeffa, které značí, že se té 50. série možná dočkáme. Ten chlap je blázen. Favorit: Jeremy, Oblíbenci: Ciera, Kelley, Spencer, Tasha, Jeff. ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Obsahuje značné spoilery. Nápad na tuhle sérii se mi zdál zajímavý. Navrácené soutěžící já ráda, připadá mi totiž, že série, kde se vyskytují, jsou zajímavější. Navíc tím, že tady cast opravdu vybírali diváci, se vrátili jen ti "nejvýraznější". Ale 30. sérií je hodně, takže třeba já jsem si všechny nepamatovala, většinu teda ano, ale třeba takovou Kimmi (nebo počkat, to byla ta s těma kuřatama?), Monicu, Wentworth, Jeffa Varnera, Andrewa a Fishbacha (a to mám pocit, že jsem mu v jeho sérii možná fandila?), jsem si moc nepamatovala, některé vzhledově, ale herně vůbec. Čekala jsem, že to bude slušná řada, ale, že to bude až taková pecka? Ještě jsem neviděla, aby se sešlo 20 hráčů, kteří se pustí do hry od prvního okamžiku, lžou, kradou a vrážejí nože do zad. Navíc neustálé výměny kmenů to udělali ještě zajímavější. Hned několik prvních vyřazení bylo překvapivých. První půlka byla dost dobrá, od sloučení kmenů už to pak byla hra v úplně šíleném tempu. Měla jsem tam spoustu oblíbenců, kterým jsem fandila. Většina se dostala alespoň do poroty, pár jich tam vydrželo až do konce. Tahle řada navíc obsahovala tu nejšílenější a nejlepší kmenovou radu vůbec. Ano, mluvím o té, kde se hlasovalo snad 5x a narůstal počet lidí s individuální imunitou. Epic. Finálová trojice ve složení Jeremy, Spencer a Tasha pak ušla. Místo Tashy bych si tam sice přála Wentworth, protože to by teprve byla pořádná bitka a bylo by to perfektní zakončení řady. Wentworth pro mě byla jednoznačně největším překvapením sezóny, v předchozí řadě na mě moc nezapůsobila, navíc toho moc nepředvedla, protože vypadla ještě před sloučením. V téhle řadě mi teda naprosto vyrazila dech a výhru jsem jí přála ze všech nejvíc, protože hrála bezkonkurenčně nejlepší hru. Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby jí Jeremy vzal do finále místo Spencera. Taky mě překvapilo, že všech deset hlasů připadlo Jeremymu. Čekala jsem, že alespoň jeden hlas poputuje k Spencerovi, nebo Tashe. Jeremymu jsem vítězství přála a patřil mezi moje oblíbence, ale na druhou stranu mi nepřišlo, že by předvedl nějak skvělou hru. Přece jen ale mám nějakou výtku. A to k tomu, jak byly díly sestříhané. Když se někdo polovinu hry ignoroval a najednou měl v jednom díle více prostoru než ostatní, tak bylo už dopředu jasné, že vypadne. Taky se mi vůbec nelíbil závěrečný dvojdíl. Tři vyloučení a čtyři kmenové rady v jednom díle mi přišlo opravdu hodně. Ze "života" soutěžících tam nebylo téměř nic, celý díl byl sestříhaný jen z kmenových rad a ze soutěží o imunitu. Přičemž závěrečná kmenová rada, kdy se ke slovu dostala porota byla slabá. Nevím, jestli to bylo tak hrozně sestříhané, nebo jestli vypadlí soutěžící prostě neměli co říct, ale přišlo mi to dost odfláknuté. To jediné mi teda kazí dojem z jinak dokonalé (a upřímně asi úplně nejlepší) série Survivora. A příště máme znova Brain, Brawn, Beauty..achjo, oni se nepoučí z fiaska Blood vs. Water II. ()

Reklama

Zeck 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrná řada s původně podivnou volbou Američanů a neschopností CBS, která do nominace na "druhou šanci" zařadila hráče, kteří hráli doslova před pár měsíci a čekat neměli na co, natož aby měli právo na druhou šanci. Ti pak logicky dostali od fanoušků přednost, protože si je pamatovali z nedávného vysílání, na úkor těch zajímavějších, kteří ale hráli před dlouhou dobou a tudiž měli ztížené podmínky se do řady vůbec dostat. Navíc některé volby v podobě např. Kimmi, absolutně nezajímavé hráčky vlastní nehvězdné řady staré 14 let, zkrátka jsem v tom cítil i určitý zásah produkce, zvláště když taková Kelly několikrát razantně odmítla účast, že se projektu už znovu účastnit nechce a najednou se zacinká penězi a je tam, což jen potvrzovala svojí abnormální apatií v samotné hře, kdy vše vyústilo na finálové kmenové radě, kde ani neměla zájem zkoumat hry hráčů a prostě volila podle toho, kdo ji řekl správné číslo. Nakonec to ale nedopadlo tak zle, jak se zprvu zdálo, vlastně jsem měl pocit, že se celá série řídí podle toho, co chci já. Žádný ubohý prvoplánový likvidovaní každého chlapa po sloučení, ale zcela nový prvek v podobě "hlasovacích bloků", na které hráči ochotně přistoupili. Ve finále tři nejlepší hráči po sloučení, tudiž celé řady, kteří dotvořili možná nejsilnější obsazení za několik let, kdy vítězství nemohl čekat nikdo z nich a zároveň v něj doufat všichni tři. O to větší zklamání ale nastalo, když vše posrala až porota mizernými dotazy, naprosto neoprávněným pohrdáním hrou Tashy, případně tím, že všechny hlasy odevzdala jednomu hráči, ačkoliv jeho oponenti ho jednak porazili v obhajobě na samotné finálové kmenové radě, ale hlavně měli oba dva naprosto stejnou zásluhu na tom, že sedí ve finále jako on. Bohužel na rozdíl od něj nemají doma takové rodinné "neštěstí" jako těhotnou manželku a neumí se rozbrečet na povel. Emoce tedy nakonec porazily herní zásluhy, které ani porota nechtěla zkoumat, ačkoliv Jeremy mohl oponenty hravě porazit i těmi herními zásluhami. Jedna z nejlepších řad, jedno z nejsilněji složených finále, ale jedna z nejhorších porot v historii. Čistě díky ní dávám 4 hvězdy, ačkoliv jsem nahlodán, zda nedat pět, ale nedám, zase tak mě to nepohltilo, ale rozhodně nadprůměrně bavilo. Podrobněji k řadě a hráčům zde 80% ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Neobsahuje žádné konkrétní spoilery, jen obecné :-). Pravděpodobně nejlepší série za posledních pět let. Tahle řada má všechno - návrat některých "legend", velmi inteligentní hráče, zvraty, vynikající kmenovky, díly nabité událostmi, "medical issues", věci, které se staly poprvé, dlouhé šňůry vítězství, úspěšné underdogy, úspěšné leadery, málo hráčů, kteří se jen vezou a pokud už ano, zavčas vyletí a nakonec i silného vítěze. A v neposlední řadě jsme si mohli alespoň jednou snad po deseti letech vychutnat celou znělku. Co víc si přát? Snad jen lepší porotu... a jedna věc, která se mi hlavou honí už tak deset sezón. Chtělo by to ty díly asi trochu delší, případně jejich délku flexibilní podle zajímavosti dění. Byla by to asi větší nuda, ale alespoň by se poněkud umenšil vliv střihu. S tím se pojí další věc, co mě napadla. Hrozně bych si přál, aby CBS uvolnila po odvysílání dílu na internet finální dohody mezi hráči, které, aby bylo na kmenovce napětí, prakticky nikdy nevidíme. Místo toho uvolňují většinou velmi nezajímavé zpovědi o ničem. Na tom by šlo určitě ještě zapracovat. Každopádně určitě skvělá sezóna se vším všudy, kde jsem fandil či přál úplně nejvíce lidem v historii (snad krom prvního All Stars). Fandil jsem (s pořadím): Spencer, Jeremy, Stephen, Ciera, Joe, Jeff, Kass, Kelley, Tasha. Změnil jsem názor z předchozích řad k lepšímu na: Kelley, Jeff. Změnil jsem názor k horšímu na: Vytas, Andrew, Kelly, Terry. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Obsahuje spoilery. Jednatřicítka si přichystala solidní kalibr, druhá šance, navíc odhlasovaná diváky, snad nemůže dopadnout špatně, nebo může? Navzdory faktu, že v castu se nakonec objevilo pár diskutabilních (Monica či Abi) nebo dokonce hráčsky úplně nemožných (Woo, Keith) charakterů na úkor zajímavějších soutěžících (Teresa, Sabrina, Jim, Carolyn, Shane), nějakým záhadným způsobem se doopravdy podařilo vybrat partu, kde drtivá většina účastníků skutečně hrála. Výsledkem je tak na jednu stranu strategií a zvraty nabitá jízda, na druhou si nemůžu nepostěžovat na neuvěřitelně zfušovanou práci střihačů, kteří uměle vytvářejí "příběhy" i osobnosti svých favoritů. Na osobnost Spencera jsem měl alergii už v Cagayanu, a i když tady za celou dobu prokazatelně udělal jenom jeden strategický tah, stejně mi nezbylo než čumět na v průměru čtyři jeho zpovědi na každý díl, zatímco spousta zajímavých či aspoň srdcových hráčů byla zanedbávaná a prakticky neviditelná (dle prakticky všech exit interviews (+ ponderosy) byla taková Kimmi žhavým kandidátem na vítězný hlas od většiny, ovšem vzhledem k tomu, že spousta diváků ani neměla tušení, že Kimmi existuje, dalo se spolehlivě odhadovat, že se do finále zřejmě nedostane). Tenhle nešvar manipulace střihu se u Survivora rok od roku horší, a i když si uvědomuju, že už je jeho nedílnou součástí a nezbavíme se ho, nezabrání mi to jinak vynikající sérii snížit hodnocení. Vítěz: 4*, sympaťák a alfa samec měl hru po celou dobu solidně v rukou, byť s hojnou pomocí HII, snad kdyby mu střih tolik nenadržoval, měl bych z jeho vítězství větší radost. Oblíbenci: Tasha Fox, Jeff Varner, Kimmi Kappenberg, Jeremy Collins, Kelley Wentworth ()

Galerie (2)

Zajímavosti (8)

  • První série, ve které začaly 2 kmeny a v průběhu hry vznikl třetí, ve kterém soutěžící neměli žádné zásoby a museli postavit nový tábor. (Zix.)
  • Poprvé v historii pořadu Kdo Přežije lidé hlasováním vybrali 20 hráčů pro druhou šanci! [Zdroj: Wikipedia.org] (MGMCZ)
  • Hráč Mike Holloway byl také zapojen do hlasování. Nakonec ale vyhrál jeho 30. sérii, tudíž druhou šanci nepotřeboval. [Zdroj: Wikipedia.org] (MGMCZ)

Reklama

Reklama