Dva holubi

Hororová komedie "Dva holubi" pojednává o prohnaném realitním makléři jménem Hussein, který se ve vlastním domě stane obětí nevítaných žertů. Orlan, jeden z Husseinových klientů, značně rozhořčený ze způsobu, jakým ho makléř napálil, se tajně nastěhuje do jeho domu, kde se skrývá a vyhýbá svému odhalení. Husseinova dívka Mel nedokáže pochopit, proč se její přítel chová tak podivně. Netuší, že ony bizarní události má na svědomí cizí muž ukrytý v jejich domě. Když vetřelcova hra začne překračovat únosnou mez, Hussein musí najít způsob, jak ho zastavit dřív, než se mu situace vymkne z rukou. (Cinemax)

Karamanlis

Obdobnou myšlienkou sa už zaoberalo viacero rôznych filmov. Kým taký El habitante incierto bol prekvapivý a znepokojivý, novozélandský Housebound poňatý humorne, Dark Circles desivý a The Open House násilný, Freehold najmä vďaka vizáži a počínaniu istého Orlana, ktorého jedinečne strávil Javier Botet utkveje divákovi v pamäti najmä čo sa nechutnosti týka. ()

Marceloo

Mladý realitný maklér sa snaží zistiť, čo sa deje v jeho dome. Niekto mu očividne zámerne ničí všetko vybavenie a chce mu zo života urobiť peklo. Čakajú ho zistenia o temne, ktoré sa v jeho príbytku skrýva. - Pomerne zábavná a krátka záležitosť, v ktorej môj oblúbenec Javier Botet ukazuje, že dokáže hrať aj v hororoch, v ktorých na sebe nemá desivú masku a že aj on je len človekom. V tomto prípade nejde o žiadnu brutalitu. Je to skôr mix hororu a thrilleru, ktorý má za účel znechutiť diváka, čo sa v niektorých momentoch aj podarilo. Dej sa odohráva len v jednom byte, ale režisér správne odhadol stopáž, takže sa to dalo pozerať aj bez toho, aby to strácalo na záživnosti. Koniec všetko pekne vysvetlí, takže sa odhalí aj osud postáv a motivácia pre ich správanie, čo ma potešilo. + Javier Botet ()

darkrobyk

Takový malý hnusný film o parazitovi, co ještě navíc škodí. Dobře, pointa vše vysvětlila. Vzpomněl jsem si na Zatímco spíš a El habitante incierto. Každopádně J. Botet nejen monstra ztělesňuje, on jako monstrum vypadá i v civilu. Moralistní dovětek sice chápu, ale byl zbytečný. Když nic jiného, tak se možná leckterý divák půjde podívat po svém bytě, jestli náhodou někde nemá přerostlého švába... ()

Pitryx odpad!

Ono to zpočátku vypadalo dobře, ale pak to bylo jen nudnější a nudnější. Konečné vysvětlení bylo tak praštěné, že musím dát nula bodů. Snad jen polonahý Javier Botet stál za podívanou. Postavička do džezu hihihi. A tak mu budiž dána desítka, no. Ta ovšem v hodnocení vidět nepůjde. Možná by to celé uspělo jako povídka tak o dvaceti minutách. ()

borec999

Bŕŕŕ, ak sa človek vžije do situácie majiteľa domu, tak celkom hnus. Zvláštny film o chlapovi, ktorý potajme žije v byte spolu s jeho nič netušiacim nájomníkom. Natočený z pohľadu "tajného" spolunájomníka, ktorý to majiteľovi bytu nijako neuľahčuje a vedome mu robí rôzne naschvály. Občas je to vtipné, občas nechutné, ale divácky vlastne celkom príťažlivé (najmä vďaka Javierovi Botetovi, ktorý tu má jednu z mala rolí kde nie je zamaskovaný za monštrum a že ma teda v nej bavil :)) . Okrem vtipných naschválov (ak ste škodoradostný a máte radi drsnejší humor) sa v závere dočkáme "dramatického" odhalenia pôvodu motivácie postavy spolunájomníka, pre väčšinu zúčastnených však nebude až tak prekvapivé, keďže nejaká dobrá duša ho vyzradila na ČSFD hneď v obsahu filmu. Vďaka kratučkej dĺžke sú Dva holubi solídna oddychovka na jedno pozretie, ktorá ma subjektívne bavila omnoho viac než naznačuje súčasné hodnotenie 42%. 60% ()