Krysap

Nene, uz zase stokrat videne, naprosto nerealne, snad jedine zajimave je postupne sblizovani hlavnich hrdinu. Ale to je sakra malo. Pribeh je hloupy, postavy nereaguji a nejednaji logicky, navic zoufaly oblicej hlavni predstavitelky je dlouhodobe nekoukatelny (tomuhle se rika cumet jako puk). Pokud by to bylo prvni drama podobnyho typu, pak bych asi byla minimalne o hvezdicku stedrejsi, ale bohuzel.. A uz mi taky leze na nervy tema zadluzenych vydiratelnych chudaku a krutych bezcitnych bohacu. Korejci by si konecne mohli najit nejaky jiny spolecensky fenomen jako namet.. ()

Vavča

Tradiční téma boje o prachy v "chudé" rodině je velmi intezivní a výživné do dílu 12. Yeon Jeong-Hun jako záporák Sook-Hoon je se svojí fyziognomií přímo předurčen pro podobné role, úplně si ho umím živě představit v ikonických thrillerech z HK let 80. a 90.tých, je fakt třída. Soo Ae má sice dvojroli, ale spíše epizodickou, hraje většinu času vřelý charakter, vystrašenost proměňuje do postavy bojovnice, rovněž skvělý výkon. Lehce psychicky narušeného manžela Soo Ae hraje povedeně Joo Ji-hoon, jemuž jeho psychosomatické potíže doslova věříte, přitom nepůsobí trapně, nebo divně, opět palce nahoru. Tak kde to vázne? Po stránce scénáře a děje, 20 dílů bylo moc, do 16 dílů ještě nadprůměr, ale poslední díly už byly moc překombinované a divné. Je to fakt škoda protože, hláška vystihující prvních 12 killer dílů by byla there was serious heat here... Nazmar tak přichází nejen skvostné herecké výkony, ale i povedený instrumentální OST, z písňové části nic nevyčnívá. ()