Lügen (S01E02) (epizoda)

Lies

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

Německo, 2017, 45 min

Tak jo, už jsem se chytil a je mi konečně jasné, na co se to vlastně dívám, jenže jsem divně rozpolcený. Na jednu stranu mě seriál zatím hodně baví, atmosféře nemůžu vytknout ani ťuk a nechybí ani slušné napětí, na stranu druhou mi vadí, že seriálu z každé kapsy koukají Stranger Things, vždyť si tvůrci neodpustili ani tu elektrárnu.(18.5.2019)

Mikkelove zmiznutie osvieži v pamäti obyvateľov Windenu spomienky na rok 1986, keď sa stratil Ulrichov mladší brat Mads a Ulrich je presvedčený, že všetky tieto udalosti vrátane nezvestného Erika spolu súvisia. Ulrich v jaskyni objaví dvere, ktoré vedú do jadrovej elektrárne a snaží sa získať povolenie na vstup na pozemok elektrární. Šéfka vyšetrovania Charlotte Dopplerová zisťuje, že nájdené telo chlapca je oblečené v štýle 80ych rokov, rovnako prívesok s mincov či walkman a v ňom vložená kazeta poukazujú na dané obdobie. Ulrich podozrieva zo zmiznutia chlapcov Erikovho otca, zistí však, že jediné čo na svojom pozemku drží pod zámkom sú drogy. Mikkelovi sa podarí dostať z jaskyne, cestou domov však okolie akosi nespoznáva, dvere na dome, kde býva mu síce otvára Ulrich, avšak podstatne mladší. Na terase ležia noviny s titulkom o havárii v Černobyľe a dátumom 5.11.1986...Napriek niekoľkým slabším miestam dej napreduje celkom solídne a scéna pri ktorej proti sebe stoja rodičia zmiznutých chlapcov ma ozaj dostala.(14.11.2018)

Upozorňovali mě na množství mindfucků, ale že se vše tak střídmě rozjede hned v druhém díle? Bravo!(9.8.2019)

Lidi to porovnávaj se Stranger Things. Podle mě se tohle Stranger Things nemůže vyrovnat. Když už, tak Stranger Things pro dospělý. Příběh je složitej (Jak dlouho jsme tady vlastně neměli nic pořádnýho o cestování časem apod.? Řekla bych, že je to kurva dlouho, no už bylo na čase, aby něco přišlo.), není tady prakticky žádněj humor (přiznejme si - třetí série Stranger Things byla hlavně kvůli tomu sračka pro fanbase), atmosféra hustá jak večerní sraní.. Zkrátka 9/10(21.7.2019)