Dvojí životy (S01E04) (epizoda)

• Německo

Doppelleben

Double Lives

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

Německo, 2017, 48 min

Vďaka Tryskomyši vieme konečne preklad z týchto dvoch náročných jazykov, ktoré nikto v Európe neovláda. V roku 2019 Jonas objaví staré mapy a začne sa nimi hlbšie zaoberať. Charlotte hľadá spojitosť medzi zmiznutými chlapcami a mŕtvymi vtákmi, škvrny na ich perí jej pripomenú rok 1986. Rovnako tak rieši vzťah so svojim manželom, ktorý mal aféru s prostitútom, staršia dcéra Franziska vykresľuje svoje plány opustiť Winden Magnusovi Nielsenovi, pretože vie o problémoch svojich rodičov a mladšie dcérka Elisabeth sa stratí po tom, ako ju rodičia zabudnú vyzdvihnúť po vyučovaní. Zúfalych rodičov poteší, keď sa objaví doma s tým, že stretla Noaha. kto je Noah sa rodičom nepodarí zistiť, avšak Elisabethin najlepší kamarát Yasmin stretne v lese muža, ktorý mu povie, že ho posiela Noah. Petrov senilný otec Helge tiež stále dookola opakuje, že ho musia zastaviť. Na jednu z mnohých otázok koho treba zastaviť odpovie tým istým menom - Noaha. Atmosféra úvodných dielov sa trochu vytratila, síce sa viac dozvedáme o osudoch jednotlivých protagonistov ale atmosféru prvej či tretej časti pri sonde do roku 1986 bohužiaľ táto epizóda nepriniesla.(18.11.2018)

Začíná mi zvolna docházet, že ujíždím na osmdesátkách, minulá epizoda mě hodně bavila, teď už to tak slavné nebylo. Ani v tomto seriálu nechybí neustálé obviňování nových podezřelých, jejichž jednání je tak podezřelé, že to bije do očí, aby se následně ukázalo, že šlo o falešnou stopu. Už jsem to viděl tolikrát, že mě to lehce nudí. Ale Elizabeth měla rozhodně vtipnou čepici.(19.5.2019)

Mám čím dál tím víc otázek, záhad přibejvá a mě to baví čím dál víc, jen doufám, že to seriálu vydrží. Hodnocení: 9/10(21.7.2019)

Za mě asi doposud nejlepší díl.(11.12.2017)

Český název epizody Dvojité životy.(14.9.2018)