Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V roku 1921 sa dvaja muži snažia preraziť si cestu do jaskyne, ktorá neskôr slúži ako priechod, kam ich poslal Adam. Jeden z nich, mladý Noah druhého muža zavraždí, pretože je presvedčený, že "stratil vieru". Adam chce použiť Noaha ako nástroj, ktorý pomôže k tomu, aby vo Windene nastala 27.6.2020 apokalypsa. V roku 2019 je vo Windene zložený nový tým, ktorý má pátrať po zmiznutých osobách. Jediného nového člena "tímu" miestny nepríjmu s nadšením. Joonas po neúspešnom pokuse zavrieť priechod navštívi svoju matku v úlohe "cestovateľa", tá ho však nespoznáva... ()

ALIENka_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak konečně jsem se vrhla na druhou sérii po delší pauze. Musím říct, že zase zorientovat se v tý miliardě postav, který tam jsou bude těžký jak sviňa, jelikož už jsem úplně zapomněla kdo je kdo. Každopádně pěknej rozjezd už ze začátku, rozjíždí se tady novej příběh v apokalypse, trochu se rozjasňuje origin Noaha.. No tohle bude ještě zajímavý. Hodnocení: 8/10 ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak som sa nechal uniesť a strhnúť úvodnou epizódou druhej série, kde je podľa očakávania všetko väčšie a komplikovanejšie. Keď vám nestačili tri časové roviny v prvej sérii, tak tu ich máme hneď päť a je radosť sledovať, ako má síce každý svoj charakter, ale ako celok má Dark stále veľmi konzistentnú atmosféru. Dostávame sa tak do roku 1921 a 2052, kde sme sa pozreli na pár sekúnd už vo finále. Dozvedáme sa, čo sa stalo so svetom, začíname objavovať zakázanú zónu, do toho počúvame stále filozofovanie nad koncom a začiatkom a tak podobne. Je to síce žánrové klišé, ale ono je to práve to, s rôznymi menšími inováciami, čo od podobne ladeného seriálu očakávame. ()

choze

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Docela nevýrazný rozjezd, ve kterém se dozvídáme víc o Noahovi a hrozící/proběhnuvší apokalypse, rozbíhá se několikeré pátrání a objevuje se nová postava. Ale nová znělka potěšila, byť je jen variací té původní. ()

• V epizodě prolézá v budoucnosti Jonas (Louis Hofmann) dírou v betonové stěně elektrárny, ze které čouhají kovové tyče betonářské výztuže. Jonas o jednu zavadí, ta se ohne a hned vrátí zpět. Tím je vidět, že se jedná o gumovou součást filmové kulisy. (zawi)