Dark - Season 2 (2019) (série)

Cestovatelé v čase (S02E04)

(epizoda)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2019, 1 h 1 min

Jonas narazí na jednu zlověstnou postavu. Děti v jeskyni hledají odpovědi na své otázky, zatímco dospělí v bunkru probírají, co všechno vědí o cestovatelích v čase. (Netflix)

Nevka

SPOILERy pro náhodné kolemjdoucí: No, nevím. Tento twist je zatím asi nejpředvídatelnějším prvkem celého seriálu. Epizoda fajn, ale tvůrci si to pokazili naprosto nesmyslným lanem. Nikdy jsem nevisel - naštěstí, ale to mi chcete říct, že chvilka na laně udělá tak hlubokou krvácející ránu? "Chceme vypadat cool, a tak to tam nacpeme jen proto, abychom mohli udělat největší odhalení v půlce série." Jak jsem viděl ten Adamův vysoký límec, hned jsem věděl, k čemu se schyluje... Upřímně jsem ale čekal, že si to tvůrci nechají na některý z pozdějších dílů - takže alespoň jedno + za to, že z nás nedělali idioty ještě v dalších dílech. Tenhle mindfuck se fakt nepovedl. A přitom to stačilo úplně v pohodě uhrát na jizvu na ruce. Poprvé jsem po epizodě vyloženě zklamaný. A to všechno jen kvůli několika "sekundám slávy"... ()

Anderton

Tempo myslím, aj vzhľadom na stopáž epizódy, trochu opadlo, ale nijak zvlášť to nevadí, pretože dochádza k zaujímavým stretnutiam naprieč časom, vrátane tých, kde niekto zistí, ako bude vyzerať v ďalekej budúcnosti a nebude mať z toho veľkú radosť. V každom seriáli ma bavia momenty, kedy niekto niekomu vysvetľuje, o čo v skutočnosti ide a dotyčný pozerá ako teľa na nové vráta. Dej sa tým nutne nemusí posúvať vpred, ale pôžitok je aspoň u mňa značný. ()

ALIENka_

Jak tak na to koukám, tak za chvíli bude v čase zapletený celý město, což znamená čím dál tím víc lidí, co to může posrat. A vypadá to, že to někdo dost fatálně posral, protože způsobit apokalypsu asi nebude úplně jednoduchý, i když.. Z Jonase se nám vyklubal Adam. Hádám, že když vybouchla elektrárna, stál Jonas moc blízko reaktoru, protože jinak si tu jeho krásnou Adamovu tvář nedokážu vysvětlit. :D ()

Trevor

1921.Zranený Jonas sa preberie na poli vo Windene. Miestny obyvatelia sa oňho postarajúä nakoľko predpokladajú že sa vracia z ruského zajatia po konci 1.svetovej vojny. Stretne sa s mladým Noahom a jeho sestrou Agnes a pokúša sa vyhľadať portál v jaskyni, ktorý je však ešte zatvorený a Noah ho vezme za Adamom.V roku 2020 dospelý Jonas, Hannaha Charlotta rozhodnú Katharine povedať, čo sa stalo s jej deťmi, tá si však najprv myslí že sa jedná o žart. Martha, Magnus, Franziska a Elisabeth sa vyberú do jaskyne, kde narazia na Bartosza. Vezmú mu stroj času a spútaného ho nechajú v jaskyni. Vyšetrovateľ Clausen navštívi šéfa jadrovej elektrárne. V roku 2053 sa Silja a Elizabeth stretnú v ruinách elektrárne. Fotka Mikkela zo školskej ročenky mi nedala spávať už počas prvej série a napriek tomu, že ani identina Adama neprekvapila, seriál Dark neprestáva udivovať a Stranger Things popri ňom vyzerajú ako Harvepíno... ()

BROKEN_

Žasnu nad tím, jak promyšlený to ti Němci mají. Jestli si to ten seriál nepokazí, tak to bude pro mě jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl, nebo minimálně jeden z mých nejoblíbenějších. Velká věc :-) ()

Sayko

Sic mundus creatus est. Seriál ověnčený záhadami se začíná rozkrývat, a tím ukazuje, jak je vše epicky propojené a úžasné. Tedy spíš úžasně nepochopitelné. Přibývají časová období a vykreslují se vztahy mezi rodinami, což mi hlava přestává brát a musím si díl pozastavovat. ()

Tet.Ew

Člověk má pocit že konečně začíná chápat a oni mu to takhle zkomplikují... Tenhle scénář byl prostě napsán a žádný škrty ani úpravy se nekonaly. Muselo to být všechno vymyšlený a musí to tak být. Miluji to. ()

PaTeXx

Moc se mi líbí, že tu "filozofii" cestování časem už pochopilo víc postav. Teď už si jen upřesnit, proti komu se půjde a proč (a kdy). Závěrečný twist mi dal do hlavy ještě většího brouka, než doteď. A to jsem si myslel, že už nebudu mít víc otázek. ()