Dark - Season 2 (2019) (série)

Bílý ďábel (S02E07)

(epizoda)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2019, 58 min

Martha potká Cizince a dozví se jeho pravou identitu. Claudia se v roce 1987 snaží odvrátit Egonovu smrt. Hannah cestuje za Ulrichem do roku 1954. (Netflix)

ALIENka_

Hannah se vrací do minulosti zachránit Ulricha, což si po 5 minutách rozmyslí, protože je to píča. Jonas z budoucnosti se setká s Marthou ze současnosti a Klaudia zjistí, že nějaký věci jsou nezvratný. Hodnocení: 9/10 ()

Cheeter

Sledujeme beze sporu tu lepší část seriálu, byť teď to oproti předchozím dílům šlo lehce, ale opravdu jenom lehce, dolů. Byť mi to nějakou dobu trvalo, tak začínám některé události predikovat, ale ne naštěstí moc brzo. ()

oasismanik

V podstate to isté, čo minulú epizodu, pozornejší divák už pochopil, že Dark na to ide omnoho sofistikovanejšie ako drvivá väčšina seriálov a teda nám neukazuje či hlavný hrdinovia ovplyvnia dej, ale že ho svojími skutkami docielia, aby zostal nezmenený. Snáď tento vzorec aspoň raz neočakávane porušia, pretože už tak nejako sem-tam viete odhadnúť, čo sa stane. ()

Anderton

Smerom k finále séria tak hustne, až z toho prechádza zrak a mozgové závity. Opäť sledujeme paralelne príbehy paralelných verzií postáv v scénach, v ktorých vidíme zase metaforické paralely. Som zvedavý, kto na konci seriálu bude kto, keďže cestovanie časom sa pre postavy stáva niečo ako výlet do Mníchova na Oktoberfest. Pardon, všetci bohvieprečo zostávajú celý život uzavretí v tomto prekliatom mestečku, v čom možno bude tkvieť pointa celého seriálu. ()

Trevor

1954.Egon sa pri pitve dozvie, že telo starej ženy zastrelenej v lese (Klaudia) vykazuje známky radiácie. S jej fotografiou zájde za Helgem, ktorý povie že on (Noah) mu vravel že žena je Bielym Diablom. Hannah (2019) sa pod zámienkou že muž v psychiatrickej liečebni (Ulrich) je jej manžel dostane k nemu, nepomôže mu a rozhodne sa ostať.1987. Klaudia zájde za Egonom, aby sa ho pokúsila ochrániť pred jeho smrťou, ten si však začína spájať súvislosti a je presvedčený, že Klaudia vie prečo sa Ulrich s Mikkelom snažil dostať k jaskyni a že Klaudia vie o cestovaní v čase. Pri potýčke padne Egon nešťastne na zem a uvedomí si, že Klaudia je Biely Diabol. Tú v jej byte navštívi Jonas a povie jej, že musia ísť do budúcnosti. 2019. Martha sa stretne s Jonasom (2052). Kathrina jej vysvetlí, že Jonas je jej synovec a povie jej, aby sa od nej držal ďalej. Detektív Clausen zatkne Alexandra Köhlera Tiedemanna za krádež identity a dozvedáme sa, prečo sa vybral pátrať do Windenu -jeho brat Alexander zmizol v roku 1986. Dark neprestáva prekvapovať a zatiaľ je jeho druhá séria tým najlepším, čo rok 2019 v podobe seriálov priniesol. ()

• V epizodě zazní píseň „God's whisper“ od amerického rappera Rauryho. (Doomcourier)