Dark - Série 3 (série)

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

Německo, 2020, 8 h 28 min (Minutáž: 57–73 min)

Používat u Darku slovo "konec" může být poněkud zavádějící, ve skutečném slova smyslu se ale dostavil a nám právě skončil nejspíše nejpropracovanější a nejpoutavější seriál posledních 10 let. Tam, kde člověk nechápal a tápal, byl zároveň fascinován a pokud se ponořil hlouběji do příběhu, tak se místo keců, že to vzdává, že je to pro něj příliš složité a že raději bude po internetu cpát mezi nejlepší seriály chujoviny jako Přátelé, dočkal směsice tak nepředstavitelně geniálních hrátek s časem, že ještě dlouho žádný filmový či televizní tvůrce nesesadí Dark z trůnu v tomto subžánru. Byla to jízda, na kterou se nikdy nezapomíná!(30.6.2020)

You just wrinkled my brain! a teď lehké spoilery. Jo, everything is connected, ale tohle incestní městečko je už fakt crazy! Preferuju sice model jedna epizoda týdně, ale tohle je pro netflix jako dělaný, protože nebýt toho jednodenního binge watchingu, tak budu ještě víc ztracená než teď. Jinak teda klobouk dolu tvůrcům, že i přes těch několik (desítek - pokud počítáme i verze z různých dekád) postav se divák dokáže pořád ještě orientovat. Nicméně na mě už bylo těch časových skoků v týhle řadě moc, a často tady chyběla ta vizuálně/emoční odměna ve formě splitscreenů, jako tomu bylo v předchozích řadách (ale konec E6 s Block Party se k tomu božsky vrátil, dokonce to poslal úplně na jinej level!). Co mě ale vlastně nejvíc štvalo, tak to, že Jonas a Martha (a ostatní) jsou ve většině případů strašně pasivní postavy, kterým většinou říká jejich starší já, co mají udělat nebo do jakýho času a světa jít. Což je pak přesně případ Claudie, jako takový finalový deus ex machiny. Není to masterpiece jako byla první řada, ale pořád je to těžkej netflixovskej nadprůměr. Soundtrack top.(28.6.2020)

Předchozí dvě série nastavily laťku opravdu hodně vysoko a potřetí za sebou se ji nepodařilo překonat. Třetí řada seriálu ostudu rozhodně nedělá a stále se jedná o nadprůměrnou podívanou s uspokojivým zakončením. O nové postavy a další časové linie tu není nouze, ale opravdu reálně hrozí, že se nepozorný divák může v ději ztratit. Herecké obsazení nemá obdoby, protože často bylo nutné obsadit jednu roli třemi herci různého věku a casting odvedl mimořádně dobrou práci.(28.6.2020)

Když si uvědomíte, že nejimpozantnější devizou série je pouze fenomenální kaleidoskopicky vizualizovaná znělka - a nikoli pak překombinovaný narativ, jehož intenzita záleží pouze na rádoby 'šokujících' cliffhangerech bez emočního impaktu, schematický šabloně, divácký dezorientaci v časových liniích který nepomůžou ani vysvětlivky vševědoucího osmdesátkovýho Einsteina, a vyumělkovaným atmosférickým antiklimaxu - tak víte, že je něco špatně - o postavách, který brečí pouze jedním okem, raději nemluvě.... Snažil jsem se ten chaotickej velebordel pochopit seč to šlo - ale asi jsem blbej jak to tágo od kulečníku. Velice nekonzistentní a neslavný završení. Finální satisfakce zde neexistuje.(1.7.2020)

Vzhledem k tomu jak moc se mi líbily první dvě řady a jak moc jsem se na tu závěrečnou těšil je třetí řada bohužel trochu zklamání.Pořád je to seriálový nadprůměr,ale díky extrémní překombinovanosti sem v něm zkraje tápal i přes to,že jsem si poctivě zopakoval předchozí řady a hlavně na mě třetí řada prakticky nefungovala po stránce emocí.Pořád sice nabízí scény podle podobného klíče jako dřív,ale je to takové poloviční a osobně jsem nebyl schopen se nechat vtáhnout do děje a být tím vším pohlcen jako předtím.Postav je sice pořád stejně a není problém se v nich orientovat,ale tím jak k cestování časem přibyl ještě paralelní svět,cestování mezi světy a navíc ještě cestování časem napříč těmi světy je třetí Dark místy zbytečně nepřehledný.Velké štěstí,že pak ale přijde poslední díl,který je z celé série nejlepší a všechno v něm do sebe (skoro až překvapivě) zapadne.I přes rozpaky,které ve mě třetí řada vyvolávala je každopádně Dark jedním z nejlepších seriálů posledních let a časem si ho velmi rád zopakuji...80%(4.7.2020)