Dark - Série 3

(série)
Drama / Krimi / Sci-Fi / Mysteriózní
Německo, 2020, 8 h 28 min (Minutáž: 57–73 min)

Baran bo Odar

Ben Frost

Carlotta von Falkenhayn, Claude Albert Heinrich, Karoline Eichhorn, Hermann Beyer, Peter Benedict, Nils Brunkhorst, Barbara Nüsse, (více)

Epizody(8)

Zběsilé cestování v čase spěje k vyvrcholení. V podivném novém světě jsou některé věci povědomé, ale jiné znepokojivě neznámé. (Netflix)

Tosim

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pořád marně přemýšlím, zda tvůrci třetí řadu ještě víc zamotali schválně, nebo se z ní spíš nemohli vymotat, protože ten deus ex machina, který přišel v posledním díle, mohli zakomponovat do jakéhokoliv předchozího a nic by se nestalo. Ten zvrat byl sice nabitý emocemi, ale jinak celkem nelogický. Škoda, ale alespoň je to série poslední a autoři neždímají vše zbytečně dlouho. ()

Spiker01

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chápu ten fenomén, obrovsky respektuju německé tvůrce za to, že se jim povedlo prorazit v globálu a já to docela se zaujetím sledoval, ale zvláště ta třetí řada pro mě už byla moc a dost dílů jsem celkem protrpěl. Závěry dílů s nějakou chytlavou hudbou jsem si většinou dost užil, ale ta stopáž, dost často stoupající i nad 60 minut, pro mě byla zkrátka ubíjející a kvůli pauzám jsem se opět až do konce ztrácel i v postavách. Nicméně na další, již potvrzený, projekt těchto tvůrců na Netflixu jsem zvědav...60% ()

choze

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Třetí série bohužel pokračuje v duchu té předchozí, když dosavadní složitost hned na začátku doslova zdvojnásobuje a místo atmosféry a záhadnosti se tlačí na přesouvání a plky milionu postav, které do zblbnutí opakují, jak je vše propojené a co je podle nich potřeba udělat, aby se ne/zabránilo apokalypse, a rozčilují se, že jim pořád někdo lže a manipuluje s nimi. Velmi rychle jsem se v tom ztratil, takže mi to celé bylo dost ukradené, posledními díly jsem se vyloženě prokousával a vyvrcholení se mnou nic neudělalo. Nehodnotím, protože netuším jak, a první série pro mě zůstává nejlepší. ()

*CARNIFEX*

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dielo je “dokonané” a Ja jedným dychom úprimne od srdca s úľavou priznávam, chvála Bohu, že to mám konečne za sebou! Táto tretia séria je naozaj “náročná”. Mozgové bunky musia ísť naplno, aby človek udržal krok s dejom, respektíve vnímal každú zmenu v jeho vývoji. Komplikovaný, kurva “echt” komplikovaný je tento príbeh, pričom Ja vlastne ani neviem, či som to celé správne pochopil. Za mňa samotného: toto je jedna vydarená, atmosférická, mysteri pecka s časovou slučkou v hlavnej úlohe a zrejme asi aj najlepší projekt s obdobnou tematikou s akou som sa doposiaľ stretol. “Intelektuáli” budú mať pri sledovaní orgazmus. ()

Fr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„ZAČÁTEK JE KONEC A KONEC JE ZAČÁTEK...“ /// Stejný postavy, jiný osudy. Zajímavý… (bych chtěl říct.) Nejde o to zachránit svět, ale kterej. Navíc tady každej lže, takže orientace v tomhle propletenci… Když dorazíme do finále, je rozuzlení nekonečnýho řetězce osudu vlastně celkem nudný vyprávění. Ale podařilo se jim to všechno rozumně ukončit. Tím myslím, jako že jsem to pochopil i já… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým patronem je svatý Kryštof. 2.) Říkají mi „blesku“. (jsem totiž neuvěřitelně bysterej…) 3.) Thx za titule „Edna.cz“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

• V epizodě zazní píseň „In the Woods Somewhere“ od irského hudebníka Hoziera. (Doomcourier)
  • V epizodě hraje remixovaná skladba „The Pioneers“ od hudební skupiny Bloc Party. (Doomcourier)
  • Ke konci epizody zazní píseň „Pneumothorax“ od hudební skupiny Blueneck. (Doomcourier)