Dark (TV seriál)

• Německo

Dark

Dark

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

Německo, 2017–2020, 21 h 55 min (Minutáž: 45–61 min)

Baran bo Odar

Ben Frost

Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel, Louis Hofmann, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann, Deborah Kaufmann, Tatja Seibt, Lisa Vicari, Hermann Beyer, Moritz Jahn, Walter Kreye, Peter Benedict, Christian Steyer, Leopold Hornung, Ella Lee, Ludger Bökelmann, Christian Pätzold, Anne Ratte-Polle, Nele Trebs, Angela Winkler, Peter Schneider, Mark Waschke, Carlotta von Falkenhayn, Stephanie Amarell, Sebastian Hülk, Julika Jenkins, Arnd Klawitter, Anna König, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Felix Kramer, Cordelia Wege, Luise Heyer, Mieke Schymura, Lena Dörrie, Florian Panzner, Anton Rubtsov, Lisa Kreuzer, Barbara Philipp, Gwendolyn Göbel, Michael Mendl, Joshio Marlon, Lena Urzendowsky, Nils Brunkhorst, Tom Jahn, Denis Schmidt, Tara Fischer, Harald Effenberg, Cornelia Lippert, Jennipher Antoni, Lea van Acken, Thomas Arnold, Nino Böhlau, Luc Feit, Franz Hartwig, Eva Maria Jost, Henning Peker, Sammy Scheuritzel, Hannes Wegener, Nina Weniger, Roland Wolf, Paul Lux, Gina Stiebitz, Antje Traue, Béla Gabor Lenz, Valentin Oppermann, Leon Lukas Blaschke, Lydia Maria Makrides, Shani Atias, Arne Fiedler, Max Schimmelpfennig, Roman Knižka, Sylvester Groth, Sandra Borgmann, Dietrich Hollinderbäumer, Carina N. Wiese, Andreas Schröders, Christian Kuchenbuch, Frédéric Vonhof, Winfried Glatzeder, Katharina Spiering

Scénografie:

Udo Kramer

Komentáře uživatele sochoking k tomuto TV seriálu

Kedže nejde o vzťahovú a ani o sociálnu drámu, postavy som neriešil. Kvalitné mysteriózno a veci, ktoré sa diali a boli s ním úzko speté, boli napísané výborne. Dokonca som mal pocit, akoby to natočili len pre mňa! Tak som si totiž užil túto parádu. P.S. Až na tie nemecké ksichty teda... Na tie si snáď nikdy nezvyknem a preto ma trošku mrzí, že seriál nenakrútili napríklad takí Nóri.(11.12.2017)

• Minulost a současnost (S01E03) (epizoda) (2017)

To ma podrž! Mladý Ulrich si v tejto časti púšťa platňu nemeckej thrash metalovej legendy, kapely Kreator- Pleasure To Kill! (Samozrejme, album je rovnako z roku 1986!) Túto časť ľahko oslabuje číslo 33 oproti prvým dvom, ale i tak je to bomba. (Riaditeľku na lane v lodičkách predstieram, že som nevidel.) Hlavne finále je totálna mysteriozna šupa na škandinávsky štýl.(8.12.2017)