Dark (TV seriál)

Dark

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi

Německo, 2017–2020, 21 h 55 min (Minutáž: 45–61 min)

Baran bo Odar

Ben Frost

Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel, Louis Hofmann, Maja Schöne, Stephan Kampwirth, Daan Lennard Liebrenz, Andreas Pietschmann, Deborah Kaufmann, Tatja Seibt, Lisa Vicari, Hermann Beyer, Moritz Jahn, Walter Kreye, Peter Benedict, Christian Steyer, Leopold Hornung, Ella Lee, Ludger Bökelmann, Christian Pätzold, Anne Ratte-Polle, Nele Trebs, Angela Winkler, Peter Schneider, Mark Waschke, Carlotta von Falkenhayn, Stephanie Amarell, Sebastian Hülk, Julika Jenkins, Arnd Klawitter, Anna König, Sebastian Rudolph, Anatole Taubman, Felix Kramer, Cordelia Wege, Luise Heyer, Mieke Schymura, Lena Dörrie, Florian Panzner, Anton Rubtsov, Lisa Kreuzer, Barbara Philipp, Gwendolyn Göbel, Michael Mendl, Joshio Marlon, Lena Urzendowsky, Nils Brunkhorst, Tom Jahn, Denis Schmidt, Tara Fischer, Harald Effenberg, Cornelia Lippert, Jennipher Antoni, Lea van Acken, Thomas Arnold, Nino Böhlau, Luc Feit, Franz Hartwig, Eva Maria Jost, Henning Peker, Sammy Scheuritzel, Hannes Wegener, Nina Weniger, Roland Wolf, Paul Lux, Gina Stiebitz, Antje Traue, Béla Gabor Lenz, Valentin Oppermann, Leon Lukas Blaschke, Lydia Maria Makrides, Shani Atias, Arne Fiedler, Max Schimmelpfennig, Roman Knižka, Sylvester Groth, Sandra Borgmann, Dietrich Hollinderbäumer, Carina N. Wiese, Andreas Schröders, Christian Kuchenbuch, Frédéric Vonhof, Winfried Glatzeder, Katharina Spiering

Scénografie:

Udo Kramer

Komentáře uživatele P1tr k tomuto TV seriálu

Němci se vytáhli a potěšili zajímavým mysteriózním seriálem, který rozehrává zajímavý příběh, který se sice celkem táhne, ale jelikož je svět prezentován zajímavě a detailně a klade důraz na postavy, rádi pomalejší tempo skousnete. Ačkoliv Dark vychází ze zajímavé sci-fi premisy, nevěnuje jí kupodivu příliš prostoru z očekávaného nadpřirozeného úhlu a zajímá se hlavně o lidskou stránku věci, tedy postavy a jejich vypořádávání se s efekty nalezení tajemného průchodu časem, což mi sice hlavně ze začátku lehce vadilo, ale jakmile jsem přistoupil na pravidla hry, pochopil jsem, že se jedná o dobré rozhodnutí, které Dark odlišuje od konkurence.(6.3.2018)