poster

Dark (TV seriál)

Mysteriózní / Drama

Německo, 2017, 8 h 20 min (Minutáž: 10x50 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (90)

 • EdaS
  ***

  Rozporuplné. Na jednu stranu sympatický, byť zdaleka ne originální nápad a parádní audio-video, na druhou konzistentní neschopnost napsat aspoň trochu zajímavé a životné postavy a absurdní tlačení na pilu osudovosti a deprese. Germánský guláš z Návratu do budoucnosti a Sedm, dostatečně divný na to, aby vás zajímalo, jak to dopadne.(6.12.2017)

 • choze
  *****

  "LETÍC ČASEM A PROSTOREM, JSME SE PROBUDILI ZE SNA..." Němčouři se ve spolupráci s Netflixem vycajchnovali. Tohle je jeden z mých seriálových svatých grálů - prostě věc natočená přímo pro mě, kterou jsem si od prvního dílu zamiloval. Zprvu až zoufale neoriginální, protože poskládaná ze samých notně okoukaných komponent - máme tu maloměsto skrývající pod úhlednou fasádou nejedno tajemství včetně jednoho opravdu velkého a fatálního, seversky ponuré pátrání po zmizelých dětech, děti mizející nějakým portálem do jiného světa... Speciálně to připomene nedávné STRANGER THINGS a to i nepřehlédnutelnou podobností/odkazováním na Kingovo To (cca třicetiletý cyklus mizení dětí na maloměstě, hrdina ve žluté pláštěnce) a hraním na nostalgii po osmdesátkách. Narozdíl od ST ale DARK netlačí na sympatické (dětské) postavy, ale na mnohem zamotanější a důmyslnější příběh postavený na o dost zajímavějším motivu než je jen nějaká v zásadě nudná temná dimenze s monstrem - na cestování v čase. Sotva se jakžtakž zorientujete v hromadě postav a vztahů uvnitř čtyř rodin z maloměstského mikrokosmu, začnete postavy dostávat v až trojím různém balení - z roku 2019, 1986 a 1953. A to už je slušný fičák a co až se začnou osvětlovat ty časové paradoxy a ve finále hrdinové pronášejí věty jako "MANŽEL MÉ BABIČKY, KTERÝ SPÍ S MOU MÁMOU, PÁTRÁ PO SVÉM SYNOVI, KTERÝ JE MůJ OTEC!""... Přiznám se, že v obojím jsem se poněkud ztrácel a ztrácím, ale moc rád si to vše ujasním při brzkém druhém zhlédnutí. Vedle zamotaného mysteriózního děje napínavě postupně odhalujícím celou skládačku tu hraje prim pochmurná, depresivní atmosféra. I když ty neustálé letecké záběry na tajemné lesy a hučivá hudba začnou brzy působit trochu úsměvně, funguje to, obzvlášť v kombinaci s těmi německými xichty a melancholickou, znepokojivou znělkou. A Irgendwie Irgendwo Irgendwann od Neny vám už nikdy nebude znít stejně ;) Jsem zvědavý na druhou řadu - závěrečná scéna té první mi přišla spíš na efekt, než že by otevírala nějakou novou perspektivu, ale tak v příběhu o cestování v čase hádám můžete přepisovat události do nekonečna :)(13.2.2018)

 • Rogue
  **

  Paty dil me unudil k smrti, mozna to nekdy v absolutni znudenosti dokoukam.(16.12.2017)

 • Rominator
  ****

  21. června v malém německém městečku Winden spáchá Michael Kahnwald sebevraždu oběšením. Zanechá po sobě obálku nadepsanou instrukcemi s datumem a časem otevření 4. listopadu 2019 ve 22 hodin a 13 minut. Po tomto incidentu podstupuje jeho syn Jonas několikaměsíční psychiatrickou léčbu, aby mohl normálně fungovat. Jonase přivítá ve škole jako první kamarád Bartosz Tiedemann. Zrovna v té době se asi čtrnáct dní pohřešuje jejich spolužák Erik Obendorf. Vyšetřování vedou Charlotte Doppler a Ulrich Nielsen... V seriálu se objeví velké množství postav a divákova ostražitost nesmí polevit ani na chvíli, protože by přišel o nějakou souvislost. Musím se přiznat, že se vyplatilo dělat si poznámky, aby se člověk v příbuzenských vztazích neztratil. Těšil jsem se na každou novou informaci, která odhalovala věci budoucí. Na druhou řadu jsem zvědav, protože tento příběh lze rozvíjet dále. Zhlédnuto 10 epizod z 1. sezóny. (Netflix)(29.12.2017)

 • misterz
  ****

  Milujem hrátky s časom a z tohto pohľadu ma tento seriál nadchol takmer dokonale. Keby nebolo toho pomerne zložitého orientovania sa v postavách a udalostiach, hlavne zo začiatku, tak idem do plna. Atmosféra bola jedinečná - temná a príjemne mysteriózna, často živená nezodpovedanými otázkami, presne ako mám rád. Slušný nadpriemer. 80/100(17.2.2018)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Bez hudobného doprovodu, by bol tento seriál iba akýmsi originálnym počinom, pri ktorom by mnohí konštatovali, že mu "čosi" chýba. Neskutočne, ako veľa dokáže spraviť "muzika", pričom kto by to bol povedal, že zrovna "Merkelovej" partia bude stáť za zrodom tak nápadito atmosférickej pecky. Klobúk dolu.(16.12.2017)

 • sochoking
  *****

  Kedže nejde o vzťahovú a ani o sociálnu drámu, postavy som neriešil. Kvalitné mysteriózno a veci, ktoré sa diali a boli s ním úzko speté, boli napísané výborne. Dokonca som mal pocit, akoby to natočili len pre mňa! Tak som si totiž užil túto parádu. P.S. Až na tie nemecké ksichty teda... Na tie si snáď nikdy nezvyknem a preto ma trošku mrzí, že seriál nenakrútili napríklad takí Nóri.(11.12.2017)

 • Lenny.M
  *****

  Dark je směsice The OA, Pustiny a Stranger Things. Z každého si bere něco, ale co je hlavní, přidává do tohoto žánru něco jiného, zvláštního a vysoce návykového. Navíc moderní Německo mě hrozně baví, je to příjemná změna od všech těch amerických seriálů.(4.12.2017)

 • AppleCore
  *****

  Německá reakce na Stranger Things, která ačkoliv postrádá humor a podobnou nostalgickou náladu, je i přes všechny podobnosti svá a originální. DARK dalece převyšuje evropskou seriálovou tvorbu a jde naprosto sebejistě proti všem hitům západu! Perfektní kamera a vizuál, poutavej a hlubokej mysteriózní příběh (i když v jádru - stejně jako tematicky všechny podobný seriály/filmy - nemusí dávat vždycky smysl), skvělý herecký výkony, temná bezvýchodná atmosféra a super soundtrack! Je skvělý vidět, že Netflix podporuje originální projekty nejen v Americe, ale i ve světě a dává tak vzniknout nezapomenutelným zážitkům. Jenom škoda, že vzhledem k absenci scénáristů s nápadem a režisérů s vizí něco podobnýho nikdy nevznikne i u nás. PS: Nečekejte, že si oblíbíte kteroukoli z postav. Charaktery se tady nesnaží skrze sympatie podlejzat divákovi - v "Temnu" je každej vážnej a depresivní.(3.12.2017)

 • mrkt
  **

  nevim, dál?(22.1.2018)

 • DwayneJohnson
  *****

  Objektivně to není na pětku a tím pádem vlastně i na topku. Ale to dnes nehodlám řešit. Ten pocit, který ve mně seriál zanechal je silnější, než horší, druhá polovina, nebo složitější orientovaní se v ději a hlavně postavách. Zbytek ten to všechno hravě přebije. Perfektní námět, vymazlený vizuál a pak hlavně herci, kteří v průběhu těch několika desítek let vypadají, jako by opravdu zestárli a ne jako, že je hraje úplně někdo jiný. Až na Noaha, ale u něho se to dalo vzhledem k náklonnosti k temné straně očekávat. Dark je pro mě osobně jedním z letošních největších seriálových překvapení a fakt, že ho Netflix natočil v němčině, to už byla taková malá bonusovka navíc.(3.12.2017)

 • spaceboyCZ
  ***

  Na Německou televizní, ba i filmovou produkci je to famózní počin. Ve srovnání s celkovou produkcí Netflixu je to nevyvážené, rozhárané, rozporuplné. Skvělá idea s naprosto dokonalou kamerou je v několika epizodách zabíjena abusrdností dialogů, méně pozornému divákovi může místy ujíždět děj a orientace v časové ose a v neposlední řadě místy idiotsky vybraný hudební doprovod. Přítom úvodní "theme" je tak dokonalé, tak podmanivé, že je věčná škoda, že si s tím tvůrci nevyhráli více, nekoupili práva na použití melodie v celém průřezu seriálu, protože scén, které by si ten temný hudební podkres klavíru z úvodních titulků zasloužily, je téměř nekonečno..a tento podkres by se tak stal nosným prvkem. Celková nevyváženost jednotlivých dílů (kdy navíc scénář i režie je po celou dobu pod taktovkou stejných lidí) potenciál skvělého nápadu zabíjí. Vidím tam prostor pro druhou sérii (zejména rozvinutí postavy Noaha), která když se ponaučí z chyb té první, může se stát naprostým skvostem evropské televizní tvorby poslední dekády.(15.12.2017)

 • yakoob
  ****

  Mám rád takové mystery příběhy: promyšlené, nenáročné na akci, stačí jen dobře napsaný scénář, tajuplné lokace a seriál je na světě. Klidně bych si dokázal představit podobný počin i u nás. Takové seriály prostě dneska frčí. Jsem zvědav, jak si Němci poradí s další sérii. Hlavně méně "časových paradoxů".(17.12.2017)

 • Alqarin
  **

  Sešup jak prase. Všechno zdánlivě solidní na tomhle seriálu (vážnost a tak) ve finále letí do záchodu. Fakt sem věřil, že ta střídmá vážná nota je autentická. A neni. Stydim se.(9.12.2017)

 • erased
  ****

  Stranger Things, seriálových 12 opic a libovolné severské krimi měli dítě jménem DARK. Na verdikt, jestli je to jenom chatrný hybrid nebo pospojitý zázrak beroucí si ze všech zmíněných to nejlepší, si ale budeme muset počkat do příští sezóny. První je pro ni totiž nakonec asi jenom povedeným prologem, který se sotva dotýká povrchu. Zatím ale především atmosfericky a audiovizuálně naprosto špičkové.(13.12.2017)

 • okkac
  *****

  Season 1: 90%. První německy mluvící seriál přímo pro Netflix a hned taková pecka. Jak se píše je to mix Pustiny, Stranger Things a Twin Peaks. Malé městečko, tajemná jaderná elektrárna, lesy všude okolo a v nich jeskyně a v ní trhlina v čase, kdy když je každých 33 let konstalace planet stejná se skáče do 3 časových rovin (1953, 1986, 2019). Sledujeme osudy 4 rodin, které mají na sebe vždy vazbu a znají se. Větší, než první půlku je velmi těžké se orientova v postavách, jelikož je jich dost, navíc hodně postav vidíme ve 2, některé i ve všech 3 časových rovinách (od dítětě, přes dospělého až po starce) a trvá, než si člověk uvědomí, že to je ta postava, kterou známe starší třeba. Nicméně výběr herců se povedl a pokud jsou 2-3 herci na jednu postavu, tak jejich podoba je opravdu velká a člověk uvěří, že je to jejich staré nebo mladé já. Děj plyne dost pomalu, ale atmosféra je tak hutná a temná, že chcete vědět stále více, protože velký čas jste zmateni a chcete to pochopit. Několik otázek je stále nevysvětlených (Kdo je tajemný kněz Noah, který je stejně starý ve všech rovinách a co je jeho motivace? Kde vzala Claudia návrh stroje, který zadala vyrobit? Jak se podařilo na konci dostat do čtvrté časové roviny?) Uvidíme, co druhá série.(17.1.2018)

 • Morholt
  *****

  Mnozí Dark považují za německou odpověď na Stranger Things, ale s tím to má společného tak akorát to, že se jedná o seriál. Dark se sice ze začátku tváří, že se jedná o klasické městečko, kde se dějou divné věci a kde má každý nějaké to své podivné tajemství. Postupně ale vychází na jevo, že vše souvisí se vším, což je vlastně mantra celého seriálu. A to se mi líbilo. Seriál má úžasnou atmosféru a to ve všech třech liniích, výborné herce, byť k některým dětským a mladistvým asi nebudete cítit sympatie, ale i to si časem sedne a hlavně je tu příběh, který možná ohlodán na kost není až tak originální, ale tvůrcům se ho podařilo zabalit do neokoukaného hávu. Jasně, kdyby jsem se v tom rýpal, tak bych našel spoustu nelogičností stran časových paradoxů atp., ale tady jsem neměl potřebu. Odar se vrátil z ne příliš vydařeného výletu do Ameriky a dobře udělal. Už se těším na druhou řadu. 90%(1.1.2018)

 • maxxxim
  *****

  Tretí kvalitný nemecký počin, ktorý som doposiaľ videl, pardón štvrtý.(21.1.2018)

 • noriaki
  ****

  Tohle je německé Stranger Things asi tak, jako jsou Šmoulové belgická Včelka Mája. Kromě (částečného) zasazení do osmdesátých let a mysteriózní linie, nemají ty dva seriály společného prakticky nic. Dark na první i druhý pohled připomíná severskou kriminálku. Dojem posiluje sychravé počasí, mlčenlivé postavy a táhlé, atmosférou nasáklé záběry. Formou se vyrovná tomu nejlepšímu co je k mání. Kamera, střih a zvuk je ve světové špičce, a herci alespoň na výrazném nadprůměru. Škoda že s formou nedrží krok i obsah. Zápletka je sice parádně zamotaná, ovšem mírně rozředěná a ke konci lehce rozpačitá. Případná druhá, hutnější sezóna by dojem určitě napravila, protože potenciál je až neskutečný.(15.12.2017)

 • Tosi
  *****

  To byla tedy jízda! Temná, depresivní, trochu strašidelná, ale hlavně tak neskutečně chytrá, že od diváka vyžadovala stoprocentní pozornost. Klobouk dolů před scénáristy, udržet takhle zamotanej případ v logické rovině, navíc aby dal divákovi aspoň chvílema čichnout, to je majstrštyk. Kolik seriálů se může pochlubit tím, že divák do poslední chvíle netuší, jak to dopadne?(16.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace