Life in a Year

Drama / Romantický

USA, 2020, 107 min

Další snímek, který vyloženě tlačí na emoce a i přes předvídatelnost to víceméně funguje. Nepřekvapí, ale rozhodně bych ho neoznačila za odpad, jako někteří. Ve svém žánru je v pořádku, přestože je jen průměrný. Jediné, co mi moc nesedlo, byla Cara Delevingne. Ona pro mě prostě není herečkou. Neříkám, že jsou filmy s ní vyloženě špatné, ale mám u ní obdobný pocit, jako u Dwayna Johnsona - všude hraje jednu a tu samou roli, a to sama sebe.(16.12.2020)

„Hovorí sa, že deň je pre Boha tisíc rokov. A ľudia chodia po svete s tisícami obáv, ale skutočná radosť z lásky, pre tú sme všetci tu. A s čistým srdcom môžete za rok prežiť celý život.” // „Všetci si myslia, že umieranie vás naučí niečo o živote, ale mýlia sa. O živote sa naučíte len keď ho budete žiť. A ja som sa naučila, že každá chvíľka je vaša chvíľka. Občas sú tie chvíľky zmätené, občas sú krásne, alebo o strachu, alebo proste divné. Ale všetky sú vaše. Vážte si ich. Žiť neni ľahké, ale keď sa prenesiete cez svoje obavy a očakávania druhých, odmenou vám bude váš život.”(29.11.2020)

• eLeR

V živote by som nepovedala, že Jaden - multižánrový hudobník, ktorý usilovne pracuje na záchrane planéty Zem - Smith sa dá na takéto niečo. No a Okorn podľa čsfd a imdb natočil jeden slovinský a dva poľské filmy (jeden z nich nebol vôbec marný), tak aký debut? Apropo, v tejto dobe, ktorá je plná takýchto filmov je ťažké prísť s niečim novým, takže tak.(26.2.2021)

• Arsenal83

Cara Delevigne nie je pre mňa žiadna herečka a je mi jedno, že už vylízala mušle polovičke Hollywooodu. Ale ten mladík bol ešte horší a to je už čo povedať. Podobne ako Dzeyna, i ja som u filmu brečel, ale skôr z toho, že prečo pomaly už každý víkend vyjde nejaký film o smrteľnej chorobe a prečo sa všade už rapuje, ako by to bol vrchol umenia. Celkovo mi už nešla do hlavy ani samotná myšlienka, že 17-ročný černoch chodí s 28-ročnou lesbou v chlapčenskom oblečení. To mi je romantika ako blázon. Z filmu vyžarovala tá nútená ambícia vyvolať emócie, súcit, proste urobiť z toho ždímačku, ale bolo to tak viditeľné a umelé, že som tomu neveril ani sekundu.(28.11.2020)

• solisoli

Teenager Daryn poslúcha intelektuálneho otca, ktorý v ňom vidí absolventa Harvardu. Darynovi sa náhodou pripletie do cesty Isabell, do ktorej sa Daryn zamiluje, ale netuší, že Isabelli zostáva len rok života. Daryn kašle na to, vybodne sa na Harvard, na otca a vezme si Isabell za manželku, keď len na trištvrte roka s tým, že keď jeho manželstvo skončí, začne repovať. Takto končí rozprávková dráma, vytĺcť dačo z citlivých duší.(27.11.2020)

• - Film bol natočený už v roku 2017, avšak jeho premiéra bola odložená kvôli vtedy pribúdajúcim obvineniam zo sexuálneho zneužívania Cuba Goodinga Jr. Napokon ho v roku 2020 odkúpila streamovacia platforma Amazon Prime. (F2003F)

• - Natáčenie sa začalo v apríli 2017 a prebiehalo v Toronte v Ontariu v Kanade. (F2003F)