The Good Doctor (TV seriál)

USA, 2017 - 2018, 12 h 51 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell, Miranda Edwards, Jasika Nicole, Britt Loder, Eve Gordon, Victoria Bidewell, Jesse Reid, Lucia Walters, Crystal Balint, Niall Matter, Tim Russ, Kirby Morrow, Adam Lolacher, Angela Moore, Teryl Rothery, Brett Rice, Jesse Moss, Samantha Sloyan, Michael Muhney, Norma Maldonado, Gloria Garayua, Ruben Garfias, Kandyse McClure, Kari Coleman, Michael Antonakos, Paul Dooley, Zachary Gordon, Zahf Paroo, Pej Vahdat, Christina Chang, Irene Keng, Orlando Lucas, Matthew Mandzij, Roman Podhora, Sam Vincent, Jesse James, Kacey Rohl, Catherine Lough Haggquist, Elfina Luk, Paige Spara, Erin Matthews, Parveen Dosanjh, Elizabeth Hinkler, Emily Hinkler, Adil Zaidi, Debs Howard, Alvina August, Marsha Thomason, Tegan Moss, Jojo Salkey-Randon, Charlie Latimer, Erika Scigliano, Alex Kliner, Nicholas Carella, Carly Bentall, Kayla Wallace, Eric Winter, Maggie Benedict, Lissa Neptuno, Vaughan Winmill, Coby Bird, Kari Matchett, Luvia Petersen, Devon Sandhu, Demord Dann, Manny Jacinto, Andrew Airlie, Faustino Di Bauda, Chad Matchette, Kylie McKay, Meghan Gardiner, Brendon Zub, Hayley Sales, Necar Zadegan, Kerry Sandomirsky, Robert Moloney, Sunita Prasad, Nelson Wong, Chelah Horsdal, Chris D'Elia, Fiona Gubelmann, JoBeth Williams, Michelle Morgan, Keith Allan, Kristin Lehman, Bruce Blain, Mayumi Yoshida, Michelle Martin, Hannah Pederson, Judith Maxie, Yasmeene Ball

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

To, čoho si v rámci tohto seriálu divák do sýtosti užije, je herecké umenie Freddieho Highmorea, ktorého stvárnenie autistického geniálneho doktora bol jeden veľký masterpiece. Veľmi rýchlo som si na jeho postavu zvykol a dokázal s ňou splynúť a spolu s ňou prežívať jednotlivé zaujímavé medicínske prípady ako i trampoty z osobného života. Proste ide o krásny príklad, kedy ma hlavná postava dokázala uchvátiť už od začiatku a nepustiť až do samotného konca poslednej časti. Priznám sa, odľahlo mi, že tento rok vyjde aj druhá séria. Tento projekt si ju určite zaslúži. Skrátka brilantné, taký ľudskejší Doktor House.(2.8.2018)

Rozporuplnější seriál jsem už hodně dlouho nezažil. Na jedné straně spousta klišé, někdy až hloupé scény a hloupější dialogy a přes tohle vše jsem všechny díly v pohodě dokoukal a dokonce se mé lepší já v hloubi duše těší na další, možné pokračování. Proč? Protože mi postava Shauna Murphyho, přes všechny tyhle výtky nějak přirostla k srdci. Jeho hlas, gesta, mimika i neustále máchání rukou kolem sebe, tohle vše mi chybí už teď, zhruba deset minut po dokoukání posledního dílu. Takže je vysoce pravděpodobné, že i přes můj nabitý, nejen seriálový kalendář si na tohoto zvláštního kluka někdy do budoucna čas určitě udělám.(17.8.2018)

Pri tomto seriály som si začal uvedomovať, ako dlho stála príprava scenáru , koľko musel mať poradcov z lekárskeho prostredia aby to sadlo a a aby tomu divák uveril. Mám dojem, že sa to aj podarilo. Sadol som si aj ja ja :) Napriek všetkému uveriteľnému a neuveriteľnému by som si asi chirurgovi autistovi predsa len nedal ani len mandle vybrať. :). V seriály nechýbali ani romantické a sentimentálne okamžiky. Na mňa veľmi milo zapuosobila epizóda a chorým africkým chlapčekom, ktorému "zreparovali" jeho srdiečko. Ale takých okamihov tam bolo viacero, na svoje si prídu milovníci filmov z lekárskeho prostredia. Náladu a dojem z každej časti umocňoval vždy aj dobrý výber songov na záver epizódy.(21.7.2018)

Freddie Highmore je opravdu úkaz. Autistického doktora jsem mu naprosto celou dobu věřila a dokázala jeho problémy spolu s ním prožívat. Člověk sice může čekat nějakou klasickou doktorskou slátaninu, ale já si to upřímně užívala. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších seriálů z lékařského prostředí, kde si buď postavy oblíbíte, nebo k nim nemáte nějaký hlubší stav, ale snesete je. Konec první série přišel, ani nevím jak a já se těším na tu druhou!(13.4.2018)

Když jsem se na seriál začal dívat, tiše jsem doufal, že by mohlo jít o záležitost z lékařského prostředí, která přijde s něčím novým, ale nestalo se tak. Postava Shauna Murphyho byla sama o sobě zajímavá a retrospektivy z jeho dětství mě zpočátku velice bavily, jenže tvůrci používali tyto flashbacky tak často, že mě už v průběhu třetí epizody omrzely. Příliš mě nepotěšilo ostatní obsazení, těch krásných telenovelových obličejů na mě bylo nějak moc. Jestli jsem to dobře pochopil, šlo původně o korejský seriál, zřejmě proto jsem si v nemocnici připadal jako v Chinatownu, asiatů postupně přibývalo, až jsem si nakonec musel najít San Jose na mapě, abych se ujistil, že jsem se nezbláznil:-) Myslím, že sérii nejvíc uškodil nedostatečně využitý potenciál hlavní postavy a přílišné hraní na city, nakonec šlo opět jen o nenáročnou zábavu na všední odpoledne. Dr. House měl Vicodin, Dr. Murphy je autista, zbytek se vlastně nijak zvlášť neliší.(2.5.2018)

Některé díly parádní, jiné zase hodně vatové. Highmore víc než fajn, celé to ale dojíždí na neoriginální zápletky, kterým nepomohly ani imho dost zajímavé diagnózy. House stále pevně v křesle.(1.6.2018)

Zařazení autistického Highmora je evidentní plus seriálu a jeho myšlenkové anabáze osvěžením děje. Zbytek kolem je něco, co nijak nepřekvapí a servírované drama je dost na pohodu. Což ale umožňuje seriálu držet si určitou laťku a odlišit se od "konkurentů".(17.4.2018)