The Good Doctor (TV seriál)

Dobrý doktor

USA, 2017 - 2019, 25 h 45 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell, Miranda Edwards, Jasika Nicole, Britt Loder, Eve Gordon, Victoria Bidewell, Jesse Reid, Lucia Walters, Crystal Balint, Niall Matter, Tim Russ, Kirby Morrow, Adam Lolacher, Angela Moore, Teryl Rothery, Brett Rice, Jesse Moss, Samantha Sloyan, Michael Muhney, Norma Maldonado, Gloria Garayua, Ruben Garfias, Kandyse McClure, Kari Coleman, Michael Antonakos, Paul Dooley, Zachary Gordon, Zahf Paroo, Pej Vahdat, Christina Chang, Irene Keng, Orlando Lucas, Matthew Mandzij, Roman Podhora, Sam Vincent, Jesse James, Kacey Rohl, Catherine Lough Haggquist, Elfina Luk, Paige Spara, Erin Matthews, Parveen Dosanjh, Elizabeth Hinkler, Emily Hinkler, Adil Zaidi, Debs Howard, Alvina August, Marsha Thomason, Tegan Moss, Jojo Salkey-Randon, Charlie Latimer, Erika Scigliano, Alex Kliner, Nicholas Carella, Carly Bentall, Kayla Wallace, Eric Winter, Maggie Benedict, Lissa Neptuno, Vaughan Winmill, Coby Bird, Kari Matchett, Luvia Petersen, Devon Sandhu, Demord Dann, Manny Jacinto, Andrew Airlie, Faustino Di Bauda, Chad Matchette, Kylie McKay, Meghan Gardiner, Brendon Zub, Hayley Sales, Necar Zadegan, Kerry Sandomirsky, Robert Moloney, Sunita Prasad, Nelson Wong, Chelah Horsdal, Chris D'Elia, Fiona Gubelmann, JoBeth Williams, Michelle Morgan, Keith Allan, Kristin Lehman, Bruce Blain, Mayumi Yoshida, Michelle Martin, Hannah Pederson, Judith Maxie, Yasmeene Ball, Ema Mlinar, Nneka Croal, Lisa Edelstein, Lane Edwards, Will Yun Lee, Camille Hyde, Alimi Ballard, Jordana Largy, Max Chadburn, Conchita Campbell, Arthur MacKinnon, Liza Lapira, Holly Taylor, Arjay Smith, David DeSantos, Christine Willes, Sari Mercer, Steve Baran, Brooke Smith, Lesley Fera, Keong Sim, Agam Darshi, Isaiah Lehtinen, Linda Darlow, Reiko Aylesworth, Bryce Johnson, Sheila Kelley, Dan Bucatinsky, Sarah Troyer, Raphael Sbarge, Gabrielle Rose, Min Soo Kee, Konshik Yu, Nitin Prasad, Caitlin Carmichael, Chad Willett, Jewel Staite, Jennifer Aspen, Rachel Boston, John Patrick Amedori, Hemky Madera, Gonzalo Menendez, Shane Twerdun, Taylor Hastings, Eileen Barrett, Reggie Austin, Kathryn Kirkpatrick, Christine Horn, Elyse Levesque, Tyler Ritter, Leah Lewis, Dan Byrd, Alex Weed, Camille Guaty, Ricky He, Karin Konoval, William MacDonald, Patti Allan, Colin Lawrence, Veronika Hadravá, John Specogna, Alison Araya

Komentáře uživatelů k TV seriálu (16)

To, čoho si v rámci tohto seriálu divák do sýtosti užije, je herecké umenie Freddieho Highmorea, ktorého stvárnenie autistického geniálneho doktora bol jeden veľký masterpiece. Veľmi rýchlo som si na jeho postavu zvykol a dokázal s ňou splynúť a spolu s ňou prežívať jednotlivé zaujímavé medicínske prípady ako i trampoty z osobného života. Proste ide o krásny príklad, kedy ma hlavná postava dokázala uchvátiť už od začiatku a nepustiť až do samotného konca poslednej časti. Priznám sa, odľahlo mi, že tento rok vyjde aj druhá séria. Tento projekt si ju určite zaslúži. Skrátka brilantné, taký ľudskejší Doktor House.(2.8.2018)

Rozporuplnější seriál jsem už hodně dlouho nezažil. Na jedné straně spousta klišé, někdy až hloupé scény a hloupější dialogy a přes tohle vše jsem všechny díly v pohodě dokoukal a dokonce se mé lepší já v hloubi duše těší na další, možné pokračování. Proč? Protože mi postava Shauna Murphyho, přes všechny tyhle výtky nějak přirostla k srdci. Jeho hlas, gesta, mimika i neustále máchání rukou kolem sebe, tohle vše mi chybí už teď, zhruba deset minut po dokoukání posledního dílu. Takže je vysoce pravděpodobné, že i přes můj nabitý, nejen seriálový kalendář si na tohoto zvláštního kluka někdy do budoucna čas určitě udělám.(17.8.2018)

Zatial do 2x10: Ma aj nudnejsie momenty, ale obecne fajn lekarsky epizodny serial.(6.1.2019)

Pri tomto seriály som si začal uvedomovať, ako dlho stála príprava scenáru , koľko musel mať poradcov z lekárskeho prostredia aby to sadlo a a aby tomu divák uveril. Mám dojem, že sa to aj podarilo. Sadol som si aj ja ja :) Napriek všetkému uveriteľnému a neuveriteľnému by som si asi chirurgovi autistovi predsa len nedal ani len mandle vybrať. :). V seriály nechýbali ani romantické a sentimentálne okamžiky. Na mňa veľmi milo zapuosobila epizóda a chorým africkým chlapčekom, ktorému "zreparovali" jeho srdiečko. Ale takých okamihov tam bolo viacero, na svoje si prídu milovníci filmov z lekárskeho prostredia. Náladu a dojem z každej časti umocňoval vždy aj dobrý výber songov na záver epizódy.(21.7.2018)

Freddie Highmore je opravdu úkaz. Autistického doktora jsem mu naprosto celou dobu věřila a dokázala jeho problémy spolu s ním prožívat. Člověk sice může čekat nějakou klasickou doktorskou slátaninu, ale já si to upřímně užívala. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších seriálů z lékařského prostředí, kde si buď postavy oblíbíte, nebo k nim nemáte nějaký hlubší stav, ale snesete je. Konec první série přišel, ani nevím jak a já se těším na tu druhou!(13.4.2018)

Když jsem se na seriál začal dívat, tiše jsem doufal, že by mohlo jít o záležitost z lékařského prostředí, která přijde s něčím novým, ale nestalo se tak. Postava Shauna Murphyho byla sama o sobě zajímavá a retrospektivy z jeho dětství mě zpočátku velice bavily, jenže tvůrci používali tyto flashbacky tak často, že mě už v průběhu třetí epizody omrzely. Příliš mě nepotěšilo ostatní obsazení, těch krásných telenovelových obličejů na mě bylo nějak moc. Jestli jsem to dobře pochopil, šlo původně o korejský seriál, zřejmě proto jsem si v nemocnici připadal jako v Chinatownu, asiatů postupně přibývalo, až jsem si nakonec musel najít San Jose na mapě, abych se ujistil, že jsem se nezbláznil:-) Myslím, že sérii nejvíc uškodil nedostatečně využitý potenciál hlavní postavy a přílišné hraní na city, nakonec šlo opět jen o nenáročnou zábavu na všední odpoledne. Dr. House měl Vicodin, Dr. Murphy je autista, zbytek se vlastně nijak zvlášť neliší.(2.5.2018)

Príliš veľa odlišností medzi stvárnením autistického doktora a Normanom Batesom osobne nevidím, čo vo mne vyvolávalo stále pocit, že Norman predsa nemôže byť chirurg. Mozog mi to akosi nevedel spracovať a veľmi ma to rušilo. Nepridám sa tak medzi tých ľudí, ktorí obdivujú genialitu Freddieho Highmora. Ostatné postavy, hlavne Antonia Thomas potešili viac.(5.9.2018)

Některé díly parádní, jiné zase hodně vatové. Highmore víc než fajn, celé to ale dojíždí na neoriginální zápletky, kterým nepomohly ani imho dost zajímavé diagnózy. House stále pevně v křesle.(1.6.2018)

Zařazení autistického Highmora je evidentní plus seriálu a jeho myšlenkové anabáze osvěžením děje. Zbytek kolem je něco, co nijak nepřekvapí a servírované drama je dost na pohodu. Což ale umožňuje seriálu držet si určitou laťku a odlišit se od "konkurentů".(17.4.2018)

Dalsi nemocnicny serial od tvorcov Dr.Housea a musim zase pochvalit a hodnotit plnym poctom,vyborne spracovanie a herecky vykon Freddieho Highmorea bol excelentny,zahral to perfektne...:-)(24.10.2018)

Velmi dobré lékařské drama Freddie Highmore hraje autistického lékaře a hraje ho velmi uvěřitelně. Celkově velmi dobré. 77% 4*(13.9.2018)

No ja neviem... Až tak to tomu Shore-ovi nežeriem. Rozumiem, že vykrádanie samých seba je teraz v móde a po drsnom Housovi, doktorovi autistovi sa možno dočkáme doktora, ktorý nemá ruky ani nohy a operuje svojou mysľou... Dávam tri a to za to, ako sa tvorcom podarilo ma upútať napriek tomu, že lekár autista operatér je reálny asi tak ako autista pilot Boeningu 747...(15.10.2018)

Čakal som šok ktorý som mal z Dr.Housea. Ale Good Doctor je vlastne o tom istom. O ľuďoch, vzťahoch, paradoxoch a "pomýlený" Highmore, hoc jeho výkon je dokonalý - je len také menšie odreagovanie v oceáne sentimentu ktorý sa valí naprieč seriálom. Takže, Good Doctor nie je ani tak o autistickom kolegovi ale najmä o všetkých naokolo. Zatiaľ. Možno by mal autor scénarov navštíviť naše zdravotníctvo. To by sa pozeral... .(18.10.2018)

dr.house jnr.(19.10.2018)

• tosastava

Chirurg autista so skalpelom v ruke,to je veľmi zlý vtip. Keby to bola nejaká paródia, OK,ale oni to myslia vážne!(26.10.2018)

• Dr.Miku

Dam 2*, lebo je mi luto dat menej. No tento serial je podla mna asi tak pravdivy z lekarskeho hladiska asi ako sneh na Bali? Come on! Vyberanie zrazeniny z pecene k transplantacii na dialnici? Prebudenie sa z narkozy pre anafylakticky sok? Atd atd ... ak mal byt scenar zaujimavy pre bezneho divaka, tak by uplne stacilo neprehanat. Neviem aky system maju v USA, co sa tyka zadelenia kvalifikacie lekarov, ale ak je tam jeden lekar chirurg, kardiolog, alergolog, radiolog atd atd v jednej osobe tak to potom klobuk dolu. A najlepsie v max 30 rokov starom baleni - s 20rocnymi skusenostami :D neprestavam sa smiat. Inak pre mna aj napriek vsetkym superbnym pripadom je tento serial celkom nudny a to aj v porovnani s mojou kazdodennou realitou. Jediny uvereniahodny bol hlavny herec, ku ktoremu som si pri kazdej scene vravela : keby nebol autista povedala by som, ze je autista.(14.12.2018)