The Good Doctor (TV seriál)

Dobrý doktor

USA, 2017 - 2018, 17 h 44 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David Shore

Dan Romer

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell, Miranda Edwards, Jasika Nicole, Britt Loder, Eve Gordon, Victoria Bidewell, Jesse Reid, Lucia Walters, Crystal Balint, Niall Matter, Tim Russ, Kirby Morrow, Adam Lolacher, Angela Moore, Teryl Rothery, Brett Rice, Jesse Moss, Samantha Sloyan, Michael Muhney, Norma Maldonado, Gloria Garayua, Ruben Garfias, Kandyse McClure, Kari Coleman, Michael Antonakos, Paul Dooley, Zachary Gordon, Zahf Paroo, Pej Vahdat, Christina Chang, Irene Keng, Orlando Lucas, Matthew Mandzij, Roman Podhora, Sam Vincent, Jesse James, Kacey Rohl, Catherine Lough Haggquist, Elfina Luk, Paige Spara, Erin Matthews, Parveen Dosanjh, Elizabeth Hinkler, Emily Hinkler, Adil Zaidi, Debs Howard, Alvina August, Marsha Thomason, Tegan Moss, Jojo Salkey-Randon, Charlie Latimer, Erika Scigliano, Alex Kliner, Nicholas Carella, Carly Bentall, Kayla Wallace, Eric Winter, Maggie Benedict, Lissa Neptuno, Vaughan Winmill, Coby Bird, Kari Matchett, Luvia Petersen, Devon Sandhu, Demord Dann, Manny Jacinto, Andrew Airlie, Faustino Di Bauda, Chad Matchette, Kylie McKay, Meghan Gardiner, Brendon Zub, Hayley Sales, Necar Zadegan, Kerry Sandomirsky, Robert Moloney, Sunita Prasad, Nelson Wong, Chelah Horsdal, Chris D'Elia, Fiona Gubelmann, JoBeth Williams, Michelle Morgan, Keith Allan, Kristin Lehman, Bruce Blain, Mayumi Yoshida, Michelle Martin, Hannah Pederson, Judith Maxie, Yasmeene Ball, Ema Mlinar, Nneka Croal, Lisa Edelstein, Lane Edwards, Will Yun Lee, Camille Hyde, Alimi Ballard, Jordana Largy, Max Chadburn, Conchita Campbell, Arthur MacKinnon, Liza Lapira, Holly Taylor, Arjay Smith, David DeSantos, Christine Willes, Sari Mercer, Steve Baran

No ja neviem... Až tak to tomu Shore-ovi nežeriem. Rozumiem, že vykrádanie samých seba je teraz v móde a po drsnom Housovi, doktorovi autistovi sa možno dočkáme doktora, ktorý nemá ruky ani nohy a operuje svojou mysľou... Dávam tri a to za to, ako sa tvorcom podarilo ma upútať napriek tomu, že lekár autista operatér je reálny asi tak ako autista pilot Boeningu 747...(15.10.2018)

To, čoho si v rámci tohto seriálu divák do sýtosti užije, je herecké umenie Freddieho Highmorea, ktorého stvárnenie autistického geniálneho doktora bol jeden veľký masterpiece. Veľmi rýchlo som si na jeho postavu zvykol a dokázal s ňou splynúť a spolu s ňou prežívať jednotlivé zaujímavé medicínske prípady ako i trampoty z osobného života. Proste ide o krásny príklad, kedy ma hlavná postava dokázala uchvátiť už od začiatku a nepustiť až do samotného konca poslednej časti. Priznám sa, odľahlo mi, že tento rok vyjde aj druhá séria. Tento projekt si ju určite zaslúži. Skrátka brilantné, taký ľudskejší Doktor House.(2.8.2018)

Rozporuplnější seriál jsem už hodně dlouho nezažil. Na jedné straně spousta klišé, někdy až hloupé scény a hloupější dialogy a přes tohle vše jsem všechny díly v pohodě dokoukal a dokonce se mé lepší já v hloubi duše těší na další, možné pokračování. Proč? Protože mi postava Shauna Murphyho, přes všechny tyhle výtky nějak přirostla k srdci. Jeho hlas, gesta, mimika i neustále máchání rukou kolem sebe, tohle vše mi chybí už teď, zhruba deset minut po dokoukání posledního dílu. Takže je vysoce pravděpodobné, že i přes můj nabitý, nejen seriálový kalendář si na tohoto zvláštního kluka někdy do budoucna čas určitě udělám.(17.8.2018)

Príliš veľa odlišností medzi stvárnením autistického doktora a Normanom Batesom osobne nevidím, čo vo mne vyvolávalo stále pocit, že Norman predsa nemôže byť chirurg. Mozog mi to akosi nevedel spracovať a veľmi ma to rušilo. Nepridám sa tak medzi tých ľudí, ktorí obdivujú genialitu Freddieho Highmora. Ostatné postavy, hlavne Antonia Thomas potešili viac.(5.9.2018)

Freddie Highmore je opravdu úkaz. Autistického doktora jsem mu naprosto celou dobu věřila a dokázala jeho problémy spolu s ním prožívat. Člověk sice může čekat nějakou klasickou doktorskou slátaninu, ale já si to upřímně užívala. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších seriálů z lékařského prostředí, kde si buď postavy oblíbíte, nebo k nim nemáte nějaký hlubší stav, ale snesete je. Konec první série přišel, ani nevím jak a já se těším na tu druhou!(13.4.2018)