A.Beech

Pre každého die hard fanúšika Bonda must see (teda pochybujem, že by mal Lazenby nejakých fanúšikov aj mimo bond komunity). 3 roky mi "stál" tento hraný dokument v počítači, až som sa ku nemu dostal. A dobre som urobil (že som sa k nemu konečne dostal). Odrádzalo ma to, že nejde len o dokument, ale o hraný dokument, kde sa máme pozerať na nejakého herca, ktorý hraje Lazenbyho. To ma odrádzalo, nie je to taký king ako (napríklad) Connery, že sa chcem na jeho život pozerať prostredníctvom niekoho iného. A ono to vôbec nebolo na škodu. Práve naopak. Po pár minutovom slabšom rozjazde z obdobia detstva som si po necelej pol hodine uvedomil, že ma celý tento dokument a zároveň aj jeho forma úplne vtiahli do deja. A práve naopak, celú formu dokumentu hodnotím ako jeho silnú stránku. Miestami rozosmialo, miestami pôsobilo inšpiratívne, dokonca dojalo, aby v zápätí zas ukázalo aký idiot to v určitých veciach bol. Skvelý životopisný film o mužovi, ktorý (obdivuhodne bez hereckých skúseností) natočil jednu z najlepších bondoviek a ktorý mohol byť tým, čím sa nikdy nestal. ()

White_Duke52

Becoming bond je dokumnet který popisuje život George Lezenbyho a jeho proměnou v Jamesa Bonda. Za prvé je nutno říct že nejsem fanda Lezenbyho jako Bonda spíš NAOPAK! Jeden ze zásadních problémů jsem měl že byl ,,levnější Connery". Což je sice pravda ale dokument odhaluje že to nebyl jeho záměr ale příkaz od producentů. Nebo např. jeho ,,gunbarrel" museli točit několikrát protože on chtěl svůj vlastní načež mu přikázali že ať si nehraje a udělá to tak jak by to dělal Connery. Díky tomu je jeho (ne)herecký výkon pochopitelnější. Toť vše k mému porovnávání hereckého výkonu v VTSJV. Zpátky k filmu: Film zachycuje dětsví, mládí, dospělost, Bond éru jeho života. Je vyprávěný v jednotlivých kapitolách s názvy jako Bond filmy. Lezenbyho hrají sympatický herci prakticky celý film je takový milý, sympatický. Někdy se budete usmívat nad historkami ze života jindy zase budete nevěřícně zírat na jednu z opravdu ŠÍLENÝCH příhod. Stím se počítá. Samotný Lezenby tvrdí že to byla dlouhá doba co se to stalo a že si nepamatuje vše. Celým filmem vás porvází svým monologem současný 70ti letý Lezenby. Pár chyb a problémů se ale stejně najdou. Například jsem byl celkem uražený za to že vykreslení postav je někdy dost ,,nepřesné" třeba takový Harry Saltzman je vyzobrazen jako uřvaný kr*tén který jen nadává. Nebo někdy dost nehezký green-screen. Jde o televizní produkci která přináší překvapivě skvělý příběh. Je to vtipné, dojemné, reálné. Možná protože jsem obrovský fanoušek Bonda, jsem byl cílová skupina. [85%] ()