The Ballad of Lefty Brown

Scénografie:

Eve McCarney

Kostýmy:

Jonny Pray

Westernový příběh o věrnosti, přátelství a neúnavném úsilí o spravedlnost. Westernů se už tolik netočí a tak když se nějaký objeví, přirozeně budí zvědavost. Příběh není nijak složitý. Prostě se tu honí padouch aby pykal za vraždu. Ale nejedná se o příběh rodokopsový, tedy nějak akční. V příběhu se zdvihává lidskost a porozumění, což na divokém západě není nic jednoduchého. Kritika velmi chválí Billa Pullmana a nedá se jinak než souhlasit. Jeho výkon je hodný k ocenění. Na western s takovým příběhem je tempo docela pomalé, ale zase díky tomu vynikají charaktery postav. Takže se jedná spíše o westernové drama, které však překvapí dějovými zvraty. Film si sice nezíská každého, ale svůj potenciál má.(13.1.2018)

V dnešní době každej film, kterej nemá za cílovku dospívající děcka nebo festivalový rozumbrady, zaslouží hvězdu navíc. Tady se točilo pro 40+, pro lidi který už tak nějak tuší, že moudrost stáří jde ruku v ruce s demencí. Western, revenge, krimi zápletka, to všechno podle mýho tvoří jen podklad pro obrovskej prostor intimního herectví, který bohužel využívá pouze Pullman, ten však geniálně. Druhou hlavní roli má Tommy Flanagan, kterej určitě není špatnej, ale já sí na jeho místě pořád představoval Jeffa Bridgese. Jinak dávám 5*, hlavně pro to, že tuhle utahanou, nudnou litanii o přátelství brzy zdejší adrenalinoví odborníci pošlou pod 60%, což v kontextu hodnocení např. Marvel produkce je víc než smutný.(3.1.2018)

"Moje slovo síce nikdy nič neznamenalo, ale v tomto prípade znamená..." Vždy sa poteším , keď v tomto žánri vznikne niečo nové. Western o chlapíkovi, ktorého nikto neberie vážne zaujeme hlavne netradičnou hlavnou postavou, ktorá má od hrdinu a drsného pištoľníka poriadne ďaleko. Príbeh o pomste je zaujímavo rozohratý, na konci už je to klasika, ktorá veľmi neprekvapí, ale ani neurazí. Pochválim hudbu a jednoznačne výkon Billa Pullmana, ktorého som v ničom lepšom nevidel. A tá pieseň k filmu v záverečných titulkoch je tiež super. 70%.(25.2.2018)

Westerny se vracejí ve větší míře a docela v dobré formě. Snímek "The Ballad of Lefty Brown" není z těch, které jsou úchvatné, ale je z těch, které jsou prostě dobrou prací. V první řadě herecky, kdy Bill Pullman exceluje a roli si užívá, ale i příběhem, jehož poklidné plynutí vás stejně dovede strhnout.(3.3.2018)

Je to příjemně koukatelné - američtí filmaři prosazují od vzniku kinematografie jasnost a motivovanost svých postav. Krásné přírodní scenérie a chytře natočené. Zápletka je westernově banální, ale s katarzním závěrem v němž diváci pociťují zadostiučinění. Pánové, jde o silnou westernovou nostalgii - nespoutanost přírody (pouště, lesy) a života staré neuspěchané doby.(11.1.2018)