The Ballad of Lefty Brown

Scénografie:

Eve McCarney

Kostýmy:

Jonny Pray

Westernový příběh o věrnosti, přátelství a neúnavném úsilí o spravedlnost. Westernů se už tolik netočí a tak když se nějaký objeví, přirozeně budí zvědavost. Příběh není nijak složitý. Prostě se tu honí padouch aby pykal za vraždu. Ale nejedná se o příběh rodokopsový, tedy nějak akční. V příběhu se zdvihává lidskost a porozumění, což na divokém západě není nic jednoduchého. Kritika velmi chválí Billa Pullmana a nedá se jinak než souhlasit. Jeho výkon je hodný k ocenění. Na western s takovým příběhem je tempo docela pomalé, ale zase díky tomu vynikají charaktery postav. Takže se jedná spíše o westernové drama, které však překvapí dějovými zvraty. Film si sice nezíská každého, ale svůj potenciál má.(13.1.2018)

Konečne pozerateľný western. Normálne by som hodnotil za tri, tú štvrtú šerifskú hviezdu som dal od radosti, že sa nenaplnili moje obavy, že to bude zase nejaký záznam z amatérskeho divadelného predstavenia, ktoré sa v tomto žánri v poslednej dobe vyrojili, ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", alebo "Hickok". A možno za to môže/u (ako tu prízvukuje guvernér Montany) len "these changing times". Dík za titulky J.e.t.h.r.o.(6.1.2018)

V dnešní době každej film, kterej nemá za cílovku dospívající děcka nebo festivalový rozumbrady, zaslouží hvězdu navíc. Tady se točilo pro 40+, pro lidi který už tak nějak tuší, že moudrost stáří jde ruku v ruce s demencí. Western, revenge, krimi zápletka, to všechno podle mýho tvoří jen podklad pro obrovskej prostor intimního herectví, který bohužel využívá pouze Pullman, ten však geniálně. Druhou hlavní roli má Tommy Flanagan, kterej určitě není špatnej, ale já sí na jeho místě pořád představoval Jeffa Bridgese. Jinak dávám 5*, hlavně pro to, že tuhle utahanou, nudnou litanii o přátelství brzy zdejší adrenalinoví odborníci pošlou pod 60%, což v kontextu hodnocení např. Marvel produkce je víc než smutný.(3.1.2018)

Bill Pullman si vychutnáva úlohu starého, neveľmi bystrého kovboja, ktorý v živote neurobil nič správne, tak chce aspoň poriadne pomstiť vraždu dlhoročného priateľa, prípadne aspoň "die trying". Obstojný starecký western má dobrý, tak trochu detektívny príbeh s dobre prekreslenými postavami a dostatkom akcie. Len to mohlo byť lepšie zrežírované a zostrihané (najmä v prestrelkách je to trochu chaos) a chcelo to lepšie obsadenie (napríklad Tommy Flanaghan v úlohe chľastajúceho šerifa čeliaceho ťažkej dileme sa síce snaží, ale toto je postava presahujúca jeho schopnosti a celkovú charizmu). Zľahka nadhodnocujem, je to max. tak 7/10.(12.12.2017)

Bill Pullman je velkou devízou, ale jeho postava je zároveň i kámenem úrazu celého filmu. Samotný přitroublý charakter hlavního hrdiny mi zase až tak nevadil, ale na dané stopáži dostal příliš prostoru, což mělo za následek, že po čase už neměl co říct. Navíc ději by slušelo větší dynamičnost, což se vzhledem k výše zmíněnému nemohlo podařit a těch pár přestřelek to vytrhnout nemohlo. Kor když nebyly příliš podařené. Je to škoda, protože to zase nebylo špatně vymyšlené a vedle Pullmana se podařilo i casting dalších rolí. Právě herci to tahají alespoň lehce nad průměr. 55%(2.1.2018)