The Ballad of Lefty Brown

Scénografie:

Eve McCarney

Kostýmy:

Jonny Pray

The Ballad of Lefty Brown je snímkem, který chce vzdát hold svým předchůdcům a zároveň dostát svému poetickému názvu a rozjímat nad chlapstvím, ctí a přátelstvím v divokém období, kdy oko za oko bylo stále platnějším zákonem než zákon skutečný. Příjemný zážitek primárně pro ty, kteří s otevřenou náručí vítají každou komornější americkou produkci, jež se nechce zavděčit masově a spoléhá na přízeň vnímavějších filmových žroutů. Nejedná se zdaleka o tak kvalitní dílo, jak by si zasloužili přítomné herecké persony, ale pokud si chcete na sto minut odfrknout u jednoduchého, hezky vypadajícího westernu s hlavní postavou, kterou budete mít rádi, za pozornost určitě stojí. Více zde(18.2.2018)

V dnešní době každej film, kterej nemá za cílovku dospívající děcka nebo festivalový rozumbrady, zaslouží hvězdu navíc. Tady se točilo pro 40+, pro lidi který už tak nějak tuší, že moudrost stáří jde ruku v ruce s demencí. Western, revenge, krimi zápletka, to všechno podle mýho tvoří jen podklad pro obrovskej prostor intimního herectví, který bohužel využívá pouze Pullman, ten však geniálně. Druhou hlavní roli má Tommy Flanagan, kterej určitě není špatnej, ale já sí na jeho místě pořád představoval Jeffa Bridgese. Jinak dávám 5*, hlavně pro to, že tuhle utahanou, nudnou litanii o přátelství brzy zdejší adrenalinoví odborníci pošlou pod 60%, což v kontextu hodnocení např. Marvel produkce je víc než smutný.(3.1.2018)

Bill Pullman je velkou devízou, ale jeho postava je zároveň i kámenem úrazu celého filmu. Samotný přitroublý charakter hlavního hrdiny mi zase až tak nevadil, ale na dané stopáži dostal příliš prostoru, což mělo za následek, že po čase už neměl co říct. Navíc ději by slušela větší dynamičnost, což se vzhledem k výše zmíněnému nemohlo podařit a těch pár přestřelek to vytrhnout nemohlo. Kor když nebyly příliš podařené. Je to škoda, protože to zase nebylo špatně vymyšlené a vedle Pullmana se podařilo i casting dalších rolí. Právě herci to tahají alespoň lehce nad průměr. 55%(2.1.2018)

"Moje slovo síce nikdy nič neznamenalo, ale v tomto prípade znamená..." Vždy sa poteším , keď v tomto žánri vznikne niečo nové. Western o chlapíkovi, ktorého nikto neberie vážne zaujeme hlavne netradičnou hlavnou postavou, ktorá má od hrdinu a drsného pištoľníka poriadne ďaleko. Príbeh o pomste je zaujímavo rozohratý, na konci už je to klasika, ktorá veľmi neprekvapí, ale ani neurazí. Pochválim hudbu a jednoznačne výkon Billa Pullmana, ktorého som v ničom lepšom nevidel. A tá pieseň k filmu v záverečných titulkoch je tiež super. 70%.(25.2.2018)

Westerny se vracejí ve větší míře a docela v dobré formě. Snímek "The Ballad of Lefty Brown" není z těch, které jsou úchvatné, ale je z těch, které jsou prostě dobrou prací. V první řadě herecky, kdy Bill Pullman exceluje a roli si užívá, ale i příběhem, jehož poklidné plynutí vás stejně dovede strhnout.(3.3.2018)