Klan (festivalový název)

• Nový Zéland

The Clan

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Argentina / Španělsko, 2015, 110 min

No míti podobného fotra, tak mi asi brzy rupne v bedně. Narodit se do rodiny, která je živa z únosů a zabíjení není žádný med. A to obzvláště pro dcery, které o zvěrstvech sic věděly, ale po odhalení se divily jako Kropáčková nad rybařením velebného pána. Snímek vám neumožní vybrat si strany, kterým budete fandit - ono to ani jinak nejde, když na jedné straně máte bělovlasého nacistického všiváka a na straně druhé vojenskou juntu! 77%(23.1.2017)

Tak, jako ostatní říkají. Film mě nedokázal pořádně vtáhnout, už vůbec nevtáhl ve srovnání s takovým Narcos. Většina herců byla krajně nepříjemná, což by snad u takového žánru nevadilo, ale to by příběh musel mít šťávu, aby ta nepříjemnost postav vynikla. Z mého pohledu jen průměrná mafiánovská podívaná.(4.1.2017)

Taková normální argentinská rodinka. Na první pohled se to může jevit jen jako další z řady "wannabe scorsesiovek" od někoho, kdo se zhlédl v Mafiánech či Casinu a také by tuze moc chtěl být tak stylový a formálně hravý, co se přístupu k žánru týče. Ovšem velice záhy se ukáže, že tohle není žádná přes koleno lámaná náhražka či laciná kopie, ale regulérní (jakkoli přímočará) scorsesiovka v tom nejlepším slova smyslu.(20.3.2016)

Abych se přiznala, celou dobu mě to nedokázalo vtáhnout do děje. Zřejmě potřebuju nějakou sympatickou postavu, abych si film užila i s ní, ale tady se jaksi sympaťáků moc nedostává. Možná tak ještě synátor kudrnatý by se dal považovat za jakéhos takéhos sympaťáka, ale i tak jsem si k němu nedokázala cestu moc najít. A jak je film jen střídání scén, které na mě moc nepůsobí, ačkoliv se na nich děje něco znepokojivého, tak je to prostě nuda. Film určitě má co vyprávět, nevypráví to ani špatně, ale nezaujal. Myslela jsem si, že půjdu s hodnocením ještě o něco níž, ale konec byl tak brilantní, že konečně mě film probudil a zanechal nějaký impakt. Doporučuji tomu, koho zajímají únosy ve Venezuele během 80. let či mají pocit, že musí vidět něco z Argentiny.(5.8.2016)

Jeden z příkladů rodičovské lásky, teda není láska jako láska! Tohle se otci nepovedlo, zničil život nejednoho člověka. Někdy si říkám, jestli nad tím ty lidi vůbec přemýšlí, nebo vidí jen ty prachy... Někdy je i ten nejchudší člověk bohatší než všichni boháči dohromady. Mě se film líbil hlavně ke konci, kdy děj postupoval zpříma a nic Vás prakticky nepřekvapilo, jen mi bylo líto toho kluka! ****(23.1.2017)

• - Režisér snímku Pablo Trapero začal pracovať na projekte už v roku 2007. (Paldiny)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v argentínskej metropole Buenos Aires a priľahlom okolí. (MikaelSVK)