Los desaparecidos - zmizelí – slovo, jež má v Argentině zvláštní význam a kontext. Po dlouhou dobu bylo spojováno se zločiny vojenské junty 70. let, ale film Pabla Trapera odkazuje na jeho jiný, neméně mrazivější význam. Je založen na skutečném příběhu, který otřásl Argentinou. Vypráví téměř neuvěřitelnou historii klanu Pucciů, zdánlivě normální středostavovské rodiny, jež na ulici unášela bohaté lidi, držela je jako rukojmí za výkupné a po jeho zaplacení je zabíjela.
Na první pohled se jevili Pucciové jako většina ostatních rodin. Patriarcha rodu Arquimedes (Guillermo Francella) s ocelově chladným pohledem vládne v domácnosti, kde se jeho manželka, synové a dcery setkávají na večeři a diskutují o uběhlých dnech. Alejandro (Peter Lanzani), nejstarší syn, je slavný ragbyový hráč argentinského národního týmu. Film ukazuje zvláštní vztah syna s otcem. Arquimedes chladnokrevně plánuje své akce, ale spoléhá se především na syna Alexe, jenž je jeho komplicem. Alex přebírá výkupné, zatímco matka a ostatní sourozenci se zdají žít v blažené nevědomosti – nebo se rozhodli ignorovat, co se jim děje přímo pod nosem. Postupem času však napětí v rodině narůstá a Alex začíná mít pochybnosti o svých činech... (mac000)

Trailer 2

Marze

Je to těžkopádné, líné a oslnivě hloupý životopisný film o skutečně fascinující kriminální rodině 80.let. Její hlava je Arquimedes Puccio, ve skvělém podání Guillerma Francella. Jeho bodavé zírající oči z temného světa. Je to provokativní thriller, který může být interpretován jako alegorie na špatnou víru a korupci v tehdejší Argentině. Pablo Trapero oživuje případ s hrůznými strašidelnými podrobnostmi, energicky a s elánem. Věřím že tato pro nás neobvyklá báchorka je v argentinská národní kinematografii častá. Časem film jak se blíží závěr přeměňuje pozornost diváků do do nudy. ()

DaViD´82

Taková normální argentinská rodinka. Na první pohled se to může jevit jen jako další z řady "wannabe scorsesiovek" od někoho, kdo se zhlédl v Mafiánech či Casinu a také by tuze moc chtěl být tak stylový a formálně hravý, co se přístupu k žánru týče. Ovšem velice záhy se ukáže, že tohle není žádná přes koleno lámaná náhražka či laciná kopie, ale regulérní (jakkoli přímočará) scorsesiovka v tom nejlepším slova smyslu. ()

chelseaman22

No míti podobného fotra, tak mi asi brzy rupne v bedně. Narodit se do rodiny, která je živa z únosů a zabíjení není žádný med. A to obzvláště pro dcery, které o zvěrstvech sic věděly, ale po odhalení se divily jako Kropáčková nad rybařením velebného pána. Snímek vám neumožní vybrat si strany, kterým budete fandit - ono to ani jinak nejde, když na jedné straně máte bělovlasého nacistického všiváka a na straně druhé vojenskou juntu! 77% ()

Zíza

Abych se přiznala, celou dobu mě to nedokázalo vtáhnout do děje. Zřejmě potřebuju nějakou sympatickou postavu, abych si film užila i s ní, ale tady se jaksi sympaťáků moc nedostává. Možná tak ještě synátor kudrnatý by se dal považovat za jakéhos takéhos sympaťáka, ale i tak jsem si k němu nedokázala cestu moc najít. A jak je film jen střídání scén, které na mě moc nepůsobí, ačkoliv se na nich děje něco znepokojivého, tak je to prostě nuda. Film určitě má co vyprávět, nevypráví to ani špatně, ale nezaujal. Myslela jsem si, že půjdu s hodnocením ještě o něco níž, ale konec byl tak brilantní, že konečně mě film probudil a zanechal nějaký impakt. Doporučuji tomu, koho zajímají únosy ve Venezuele během 80. let či mají pocit, že musí vidět něco z Argentiny. ()

Morholt

Ono natočené je to docela hezky, ale neobstojí to ani jako krimi/thriller a ani jako rodinné drama. Prostě tu máme jen rodinku, která si v čase tzv. Špinavé války řekne, že když může vláda, tak oni taky a tak si na přilepšenou čas od času někoho unesou. A tím to hasne. Nějaké plánování tu prakticky neexistuje, kriminalistická linka se nekoná a navrch tu není jediná postava, se kterou by se dalo výrazněji sympatizovat, ačkoliv Trapero se snaží jednoho z členů povedené famílie divákovi podsunout. Na mě to ale moc nefungovalo. Za zmínku stojí snad jen představitel otce Puccia, ale to je zoufale málo. Jako hraný dokument s adekvátními vysvětlivkami by to bylo fajn, ale jako celovečerák nic moc. 40% ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v argentínskej metropole Buenos Aires a priľahlom okolí. (MikaelSVK)