Klan (festivalový název)

El Clan

The Clan

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

Argentina / Španělsko, 2015, 110 min

Abych se přiznala, celou dobu mě to nedokázalo vtáhnout do děje. Zřejmě potřebuju nějakou sympatickou postavu, abych si film užila i s ní, ale tady se jaksi sympaťáků moc nedostává. Možná tak ještě synátor kudrnatý by se dal považovat za jakéhos takéhos sympaťáka, ale i tak jsem si k němu nedokázala cestu moc najít. A jak je film jen střídání scén, které na mě moc nepůsobí, ačkoliv se na nich děje něco znepokojivého, tak je to prostě nuda. Film určitě má co vyprávět, nevypráví to ani špatně, ale nezaujal. Myslela jsem si, že půjdu s hodnocením ještě o něco níž, ale konec byl tak brilantní, že konečně mě film probudil a zanechal nějaký impakt. Doporučuji tomu, koho zajímají únosy ve Venezuele během 80. let či mají pocit, že musí vidět něco z Argentiny.(5.8.2016)

Argentinský flák masa se bohužel nekonal.Nevím jestli jsem chtěl čistokrevnou mafióso elitu nebo jen čistě dramatickou sondu do jedné rodinky,která ráda unáší lidi a chce za to výkupné.Bohužel film nenabídne za celou dobu vůbec nic extra zajímavého.Popravdě jen herecky a to ještě,že jeden vypadal v podání Francella jak záporák ve filmu Temný anděl Matthias Hues,což jsem měl v hlavě pořád a Alejandro,který vypadal jak Jágr v dobách minulých,což sedělo i tady:)Celé se to točí jen díky cápovi doma a ostatní je naprosto nezajímavé,protože bylo jasný,že i tady započne romantická vlna,což byla.Je zas pěkné,že Alejandro měl tu smůlu,že se narodil do trochu jiné rodinky než nejspíš očekával,ale vlastně i on sám věděl a musel znát svoje činy,že taková bublina jednou splaskne.Což je právě ono.Proč rodina vypadá jak kdyby měla mít miliony,přitom žijou jak poustevníci někde nad krámkem moc hold nechápu.Maskovací technika,nevyvolat zbytečné podezření?No to by nesmělo být tak všechno moc hrozně na oko.Třikrát je to vesměs stejná písnička,která rotuje na stejným,kdy někoho unesete,chcete výkupné,sednete ke stolku,mrsknete tři scény na Alejenadra a jeho život a opáčko.Výběr hudby je poněkud nešťastně vybrát,ale to jako moc.To nejlepší začíná až ve vězení,což je bratru syrových 10 minut do konce s jedním skokem v plavmo.To je prostě zatraceně málo.Nemá to vůni,nějaký zvrat či vůbec zajímavou myšlenku.Všechno hrozně tak nějak dorazí do konce,jen aby film ukázal jednoho kápa z Argentiny a udělal z toho film.55%(24.4.2017)

Začnem tým, prečo sa oplatí tento film vidieť. V prvom rade je to setsakra zaujímavý motív takej normálnej rodinky: tatko predavač, mamka učiteľka a celá banda sa živí únosmi a výberom výkupného. Na tom porovnaní klasického rodinného života a zločinov najbrutálnejšieho zrna je niečo veľmi absurdného a znepokojivého. Aj vizuál je pekne retro, ako sa patrí, ale to nič nemení na tom, že film mi nijak neprirástol k srdcu a nezanechal žiadnu emocionálnu stopu. Po prvotnom zdvihnutí obočia je to ničím zapamätateľná jazda k predpokladanému cieľu. Záverečné minúty to ešte zdvihli kúsoček nad priemer, ale z mojej strany je to premrhaný potenciál.(1.7.2017)

No míti podobného fotra, tak mi asi brzy rupne v bedně. Narodit se do rodiny, která je živa z únosů a zabíjení není žádný med. A to obzvláště pro dcery, které o zvěrstvech sic věděly, ale po odhalení se divily jako Kropáčková nad rybařením velebného pána. Snímek vám neumožní vybrat si strany, kterým budete fandit - ono to ani jinak nejde, když na jedné straně máte bělovlasého nacistického všiváka a na straně druhé vojenskou juntu! 77%(23.1.2017)

Tak, jako ostatní říkají. Film mě nedokázal pořádně vtáhnout, už vůbec nevtáhl ve srovnání s takovým Narcos. Většina herců byla krajně nepříjemná, což by snad u takového žánru nevadilo, ale to by příběh musel mít šťávu, aby ta nepříjemnost postav vynikla. Z mého pohledu jen průměrná mafiánovská podívaná.(4.1.2017)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v argentínskej metropole Buenos Aires a priľahlom okolí. (MikaelSVK)

• - Režisér snímku Pablo Trapero začal pracovať na projekte už v roku 2007. (Paldiny)