• lucascus

Takové české noir - ovšem z prostředí kravína. Takové ty napůl budovatelské filmy rády vše házejí do černé nebo bílé, kladu či záporu. Nemůžu si pomoct, ale kdybych byl v tom 1961 v kině, vybral bych si raději ty buržoázní paničky, než soudružku Švorcovou (takže jednání hlavní postavy je mi nelogické). Akorát tehdy bylo ještě normální dát přednost životu v kravíně, před životem v luxusní vile. Kdyby se tvůrci více zaměřili na samotný noir žánr a odprostili se od schématismu, mohl z toho být docela povedený film.(3.10.2014)

Oficiální text distributora tak úplně nekoresponduje s obsahem. Tohle rozhodně není nějaká prvoplánovitá komančská propaganda. Ano hlavní hrdina veterinář (výborný Lukavský) sice upřednostní venkovský obvod před místem na jatkách v Gottwaldově a mohli by jsem z toho tedy cítit takový ten rudý ruralismus, ale to jsou spíš kulisy. Kulisy zajímavého realistického příběhu. ........jo a taky Jiřina Švorcová zde ještě celkem ujde jak vzhledem tak hereckým výkonem.(18.1.2012)

Kachyňa nepokazil film, ani keď musel.(25.11.2012)

Půlka filmu byla točené ve tmě !!(večer ,noc,tmavé stáje...)a to nemám ráda.Chtěla jsem to vypnout,ale vydržela jsem .Nakonec myšlenka filmu a herecké výkony nebyly špatné.(28.4.2016)

Výborný těžký tmavý deštivý film, který opravdu až smrdí všudypřítomným hnojem. Skvělé výkony všech zůčastněných. Kurňa, chtělo by to ale změnit ten "oficiální text distributora" - to je určitě krátkozraký blábol z hlavy toho Březiny co sestavil Lexikon českých filmů, tam je takových zaujatých názorů fůra...(28.6.2010)

Všechno na světě jsou komplikace.(26.9.2016)

• Grázl83

Temná atmosféra je zde spíše na obtíž, většina scén je velmi nepřehledná, herci nejsou skoro vidět.(27.2.2019)

Schématičnost, která na několika místech filmu prosakuje, je velmi dobře kompenzována dobrým scénářem režií a některými hereckými výkony (Lukavský, Bohdanová). Film řadím pro jeho stylovost k podobným snímkům té doby, jako jsou Škola otců, Zde jsou lvi nebo Velká samota. Uživatel "formelin" trefně píše "s lehkým nádechem Noiru". Dodávám: nejen lehce. Kachyňa je zřejmě nejvyváženější - co do kvality - český režisér.(21.10.2012)

Začátek moc budovatelský, naštěstí se pak více rozjíždí normální lidský příběh, i když stále prosycen socialistickou atmosférou té doby. Hudba Srnky mi moc pod noc nejde, zde ale naštěstí nebyla nijak výrazná a nerušila - zapadala. Atmosféra deště a bláta nebyla moc povzbuzující, ovšem jeden záběr na sad po dešti po ránu byl moc pěkný. Celkově slabé Kachyňovo dílu - 65%, 26.11.12.(27.11.2012)

1 2 následující >>