Prostý člověk s prostými názory na medicínu (které podepisuji v plném rozsahu) se dostává do situace, kdy jeho selský rozum nestačí, poněvadž je bacilonosičem, což je překážka v jeho životě takřka absolutní, protože nezměnitelná. Co udělá? Nechá se převálcovat nově nabytou nesvobodou? (Podle mě celé bacilonosičství je jen parafrází na komunistickou okupaci...) Nebo se prostě instinktivně vrhne do nového života, protože je vnitřně svobodný a nespoutatelný? Pořád ze všech stran slyšíme moudré kecy o pozitivním myšlení jakožto duchovní cestě, avšak někteří jedinci toto chápali dávno sami již v temných osmdesátých, a dokonce si vymolhi realizaci takové myšlenky na neostalinistických satan´s messengers: tomu se říká zázrak.(3.2.2014)

Hořkosladký snímek ze života, který hodně sází na výborné herecké mistrovské umění Rudolfa Hrušínského st. s jeho hodně zajímavou postavou bacilonosiče, který neustále utíká ven mezi lidi, má vybroušené dialogy, ve kterých sype moudra a své pohledy na věc. Některé scénáristické kousky se dají nazvat zajímavými, jiné mi přijdou jako taková maketa. Silné a kvalitní 3 hvězdy, 65%(25.10.2009)

Vždycky mi bylo strašně líto toho starého pána co s ním byl Hrušínský na pokoji (a ještě měl takový krásně dojemný, utrápený hlas podobný jako Ota Sklenčka). Jak ho všichni ti rodinní vyžírkové jenom dojili a dojili, obzvlášť ten malý tlustý fakan - vnouček. Zadostiučiněním mi bylo aspoň jak si je Hrušínský nechal nastoupit u brány a pak je hezky všechny poslal někam.(22.4.2010)

Tento film jsem viděla mnohokrát mám ho moc ráda jako ostatně většinu filmu K.Kuchyně Hluboce lidský tragikomický příběh světoběžníka Prepsla výborně zahraný R.Hrušínským který je ,,internovaný''na infekčním oddělení ,pro své bacilonosičství.Kolem něho se odvíjí veškerá dění na oddělení: bláznivá oslava Josefa i se striptýzem Manky v podáni mladičké Veroniky Janíkové.Milostné pletky s uklizečkou Katkou,útěk s Mankou a nocleh na seně .Ale nejsilnější scéna je kdy Prepsl hulákal s balkonu na rodinné příslušníky spolupacienta Bartuňka .kteří chodí za tatínkem jen pro peníze dokonce mu zakážou operaci která by mu pomohla ;jen aby si ho nemuseli vzít domů a starat se o něho.To Prepslovo,,Vy vyžírkové!" to mi zní v uších kdykoliv si na tento skvělý film vzpomenu. ***** je málo ale více není k dispozici.(2.11.2011)

Trochu melanchólie, trochu depky, trochu nostalgie a trochu trpkej životnej reality. Pozor, vizita je dráma, na to bacha, nečakajte žiadnu treskutú komédiu, v ktorej bude Hrušínsky hláškovať. On aj hláškuje, ale je to všetko ako keby cez slzy a v podstate smutné. Jeden z vrcholných Hrušínskeho životných výkonov. Vidieť tento film už možno nikdy nebudete chcieť znova, ale určite nie preto, že by sa vám nepáčil. Ono z filmov z lekárskeho prostredia sa ťažko stávajú televízne evergreeny.(14.8.2012)

• - U filmu byl jako odborný asistent přítomen MUDr. Jan Cimický. V několika záběrech je také možné jej zahlédnout. (mchnk)

• - Ľudovít Grešša, který ztvárnil dědka Bartůněka, neovládal češtinu, proto jej při postsynchronech nadaboval Ota Sklenička. (funhouse)

• - Všechny scény z nemocnice se natáčely v areálu Bohnické psychiatrické léčebny. (Gastovski)