Mysteriózní thriller, ve kterém se John Cho, jehož znáte z restartovaných Star Treků nebo ze Zahulíme, uvidíme, snaží rozklíčovat mysteriózní případ vraždy v Hollywoodu. Když celebrita spáchá sebevraždu, její asistentka je jedinou osobou, která může policii pomoci pochopit, co se stalo. (klidas_pk)

Morholt

Máme tu mrtvolu a smrtící zbraň, na které jsou jen dvoje otisky a to zavražděné a její kamarádky. Sebevražda to být nemohla a tak je tu pro policii jediná logická volba. Jenže kamarádka si je jistá svou nevinou a rozhodne se vypátrat pravého vraha. Nic nového pod sluncem a i když je to zabalené do docela zajímavého vizuálu, je to blbé až to bolí, protože příběh pracuje s nesmyslnou premisou. Alespoň nějaké tempo, které by člověku dalo zapomenout alespoň na část z nesmyslů, se tu také nevyskytuje. vedle již zmíněné obrazové stránky věci film obstál alespoň herecky, ale i tak se jedná o bídu s nouzí. 30% ()

sochoking

No... nejak slabo vypointovaný film. Chýbalo tomu poriadne prekvapenie, taký nejaký twist, ktorý by mi zvesil sánku. Na filme je najlepší iba soundtrack bohužial a scénka s Gregom (tá u neho doma), kde padala hláška jedna za druhou. Som si na chvíľu aj myslel, že film nabral druhý dych a skočil na iný žánrový level, ale nič také sa nedialo. Kvôli našlapanému soundtracku a fajn prostrediu sa nepozeralo na to síce zle , ale to je asi tak všetko. Normálny priemer u mňa, ktorý už ráno bude dávno vyšumený z hlavy von. ()

silentname

"Gemini" bolo jedno z tohtoročných najväčších očakávaní. Bol som opäť zvedavý na Lolu Kirke a trailer vyzeral veľmi sľubne. Minimálne to vyzeralo, že by film mohol vyzerať zaujímavo. No musím povedať, že film celkom dobre buduje napätie, má v sebe zaujímavé zvraty a celkom dobré rozuzlenie. S tým som spokojný. Kde však trošku film zlyháva je fakt, že niekedy dá nejaké tipy na riešenie, no reálne potom nikam nesmerujú ani sa nejako moc nevysvetlia. Ledaže by o tom vedeli viacerí. Možné to je. Nebudem si túto možnosť vyhovávať. Koniec koncov je tu jedna scénka, ktorá to celkom aj podporuje, no nebudem to vysvetľovať. Lola Kirke je ako tradične veľmi šikovná a vie sa s filmom popasovať veľmi dobre. Ako hlavná hrdinka je sympatická, je inteligentná a najmä chce očistiť svoje meno. To je vždy super vidieť. Vizuálne je tu pár dobrých scénok a aj hudba vo filme pôsobí zvolená veľmi dobre. Zoe Kravitz tu moc neuvidíme, no mám pocit, že sa tiež so svojimi scénkami popasovala veľmi dobre. Ak by som mal vytyknúť ešte jeden problém tak v závere mám pocit, že ostane aj jedna dôležitá otázka nezodpovedaná. A to, či z toho všetkého čo sa udialo nebudú vyvedené nejaké dôsledky. Film nám nedáva jasnú odpoveď a osobne si myslím, že by to bolo treba. Ale myslím si, že po včerajšom filme je tu rozhodne thriller, ktorý som si užil, mal dobré napätie, vedel ako správne budovať atmosféru a rovnako aj nás nechával čakať na to rozuzlenie, ktoré je celkom chytré. Za pozretie film určite stojí. Sklamaní by ste ostať nemali. Ja som nebol. Hodnotenie: B+ ()

BOURQUE

Film, ktorý sa snaží byť naraz nezávislým a mysterióznym. Avšak A. Katzovi sa to nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca. Scenár operujúci klasickými prvkami by sa dalo ešte odpustiť, ale ploché herecké výkony a vývoj príbehu, ktorý je bez sily, už nie. Jedným z najzaujímavejších postáv (keď nie najzaujímavejšia postava) v celom filme má J. Cho, no paradoxne, dostal len veľmi malý časový priestor. Film, ktorý keď nevidíte, tak vôbec nič nestratíte. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. března 2017 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)
  • Natáčelo se v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)