poster

Tragedy Girls

Komedie / Horor

USA, 2017, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Komedie odkazující na teenagerovské horory, která dokáže bavit, ale zhusta i nudit. Ve chvíli, kdy začnou holky řádit, je všechno v pořádku a potěší celkem fajn gore. Ale mezičas vyplňující prostor mezi mordy má hodně kolísavou úroveň a chybí mu komediální lehkost. Alespoň že na obě hlavní představitelky se dá koukat a bavila mě zejména Brianna Hildebrand, která mě po Deadpoolovi a Exorcistovi potěšila i tady. Doufám, že tahle holka nezapadne. 50%(19.2.2018)

 • darkrobyk
  ***

  ,,Srdce je více vlevo. Vlevo!" Slasherová ptákovina s veselým dívčím duem, které je ochotno i vraždit, jen aby jejich blog měl co největší sledovanost. Vydařené gore - zásek mačetou, podříznutí, ubodání, zastřelení, rozřezání je asi hlavní devizou filmu. Nechybí citace a odkazy na řadu snímků - Halloween, Pátek 13., Carrie, Nezvratný osud, Vřískot ad. Jednoduché, svižné až dynamické. Vtipná skoro nehoda s cirkulárkou, veselé oběšení a návod, jak skončit s kouřením. Objektivně 2*, ale jednu přidávám za šťastný konec.(26.7.2018)

 • kingik
  ****

  Dobrá volba pro hltače hororových (anti-)klišé, parodií a nadsazených béčkových filmů i jejich volných citací to určitě je. Jen je znát, že režisér neměl takové zkušenosti, aby jeho film mohl pokořit hranice žánru. Wes Craven a spol. už to udělal (před více jak dvaceti lety) za něj. A tak se tenhle počin jen letmo dotkne těch nejlepších, přičemž pořád v něčem zaostává. Předně film vůbec není napínavý, prostě ani trochu. To celkem může vadit. Příliš oslavné to není ani s komediální notou. Kdybych měl na starost casting, určitě bych hlavní role nedal Brianně Hildebrand (plešatka z Deadpoola) a Alexandře Shipp. V jejich rolích bych si představoval charismatické herečky. Možná i nějaká známá jména. Ta jsou k mání ve vedlejšácích - Nicky Whelan, Josh Hutcherson a produkující Craig Robinson. Všichni film osvěžili. Určitě lépe se dalo pracovat s postavou zabijáka, kterého holčiny na začátku nápaditě dopadly a zhruba do poloviny filmu věznily. Nejsem určitě sám, koho napadlo, že film v závěru směřoval k velkému masakru na maturitním plese, na který zabiják zavítal. Má radost byla předčasná, neb sami uvidíte, jaký úkrok tvůrci zvolili. Finále by potřebovalo vylepšit. Závislost mladých lidí na společenských médiích zde prosakuje, je jistě alarmujícím jevem, kdo chce, ať se fotí, postuje se na všech těch stupidních sociálních sítích, bloguje, dosahuje slávy za každou cenu, takže to je přidaná hodnota filmu, tedy poukázat na tento jev. A že se ve filmu vraždí středoškoláci i přátelé školy, to už je hororový úděl, který filmu jde. Vraždy jsou celkem neotřelé, krvavě vyvedené. Vizuálně to má dobré provedení. Určitě bych z filmu nedělal mimořádnou senzaci. 8/10(21.2.2018)

 • iXtr3m3
  ***

  Za snahu a mini úlohy Josha Hutchersona, Craiga Robinsona a hlavne Kevina Duranda dávam za tri, ale inak to bol film o ničom. Neuživil by sa ani ako satira, ani ako irónia dnešnej doby, vôbec, to už nehovorím a totálne stupídnom a unáhlenom závere. Škoda, vyzera to zďaleka lepšie, ako to nakoniec dopadlo.(28.3.2018)

 • dennykr
  ****

  Tragedy Girls se vezou na trendu hororů reflektujících žánrová pravidla s ironickou distancí. Slasher je poměrně banální žánr, proto ho lze snadno zesměšnit. Klíčové pak je, zdali se film konvencím pouze vysmívá nebo je nějak promyšleně podvrací. Tragedy Girls ukazují, že bezhlavé následování žánrových klišé zavede klasické slasherové hromotluky (výborně uslintaný Kevin Durand) do slepých uliček digitálního světa. Středoškolačky jsou vynalézavější. Nejde jim o vraždy, ale o lajky. Smrt spolužáků je pouze záminka pro budování slávy na sociálních sítích. Společenská satira je trochu na první dobrou, ale síla Tragedy Girls tkví v tom, jak vtipné a brutální jsou. Přenášejí stereotypní fráze mileniálů do kontextu násilí (od "yas queen" po "I can't even"), jejich vraždy jsou extrémně neohrabané (jedna dokonce probíhá za doprovodu Warriors od M.I.A.) a fantasticky podvrací romantickou linku. Film spojuje černý humor, groteskní brutalitu a snahu reflektovat širší společenské téma s obratným uchopením žánrových pravidel. Rozhodně to není Vřískot 4 nebo fenomenální Detention, spíš skvělá teen komedie o tom, jak přežít střední. A střední je tady lepší než v realitě, protože všechny spolužáky můžete s klidným srdcem zavraždit.(17.3.2018)