Kim Dotcom: Caught in the Web

Annie Goldson

Annie Goldson

Plan 9

Simon Coldrick

Chytří Němci jsou do světa aneb torrenty škádlí producenty v Hollywoodu! Podnětný dokument o tom, jak někdo kontinuálně šidí a po zatčení se ještě podivuje jako Rambousek nad institutem zajišťovacích příkazů. Proč si 50 kilogramová Thajka vzala 170 kilogramového obézního ajťáka ví každý, a těžko této křehké krásce zazlívat, proč po zahájení trestního stíhání vzala nohy (a hlavně šperky) na ramena. 85%(30.10.2017)

"MY CLASSMATES WANTED TO BE FIREFIGHTERS, RUBBISH COLLECTORS. I WANTED TO BE A MILLIONAIRE." ------------- Kvalitný, precízne natočený dokument s geniálnou réžiou. Nespočetne veľa dôležitých záberov, o ktorých existencii som ani nevedel, od úplných začiatkov až po tie tohtoročné. Páčil sa mi osobnejší prístup Dotcoma k dokumentu, reakcie, postrehy, backstage. Kompletne zdokumentovaná Kimova činnosť a jeho život, vplyv Hollywoodu na Biely Dom, vplyv peňazí na celý svet a vplyv moci na bezmocnosť sveta. Na záver som chcel už iba dodať niečo v zmysle Kim vs. The World - 1:0, avšak skóre je pomerne neprehľadné.(17.11.2017)

Je škoda, že ani novozélandský bývalý premiér, ani nikdo ze strany žalobců, nechtěli odpovídat na dotazy tvůrců. Člověku to pak jen přidá na podezření, že celé to obvinění opravdu bylo jen vykonstruované a celé je to takové shady. Dotcoma člověk nemusí mít úplně rád, mě se ale moc líbí myšlenka, za kterou si stál. Jenže když prostě šlapete USA na kuří voko jehlovým podpatkem, a žijete takovým životním stylem co on, je prostě jen otázkou času, kdy si prostě i jen vymyslí důvod, na základě kterého vás budou chtít zlikvidovat. Což na druhou stranu mě překvapuje, že je ještě naživu. Jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet, rozhodně budoucnosti decentralizovaných systému věřím a sázím na ně. Celkově dokument na super úrovni.(26.8.2017)

Krajina, ktorá má históriu naloženú v krvi ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa nachádzali na mieste od ktorého práve niečo potrebovali aby zbohatli, sa pustila do súkromného podnikateľa s dátovým úložiskom. Celý svet im to prepáčil ako vždy ale Kim to ustál aj keď jeho rodina nie. Objektívne vzaté sen si splnil ale čo z toho, keđ možno ešte zhnije vo väzení. Nebol drogový barón ani nepredával zbrane len uľahčoval ľuďom život a židom sa to nepáči.(16.9.2017)

Dokument, který svou zábavností a nabitostí strká do kapsy všechny hrané filmy o Snowdenovi nebo WikiLeaks.(26.12.2017)

make the piracy great again(4.9.2017)

On vlastně ten Kim byl pohodovej chlapík,který se nebál USA,koupal se zásadně v triku,jeho vilka byla docela šik,kde večírky byly jeho denním chlebem i mimo,nabrknul si pěknou ženu,měl všechno a přesto bojuje stále a je jasný,že něco děsně smrdí v pozadí.Záleží jestli berete hacking jako modlu nebo přečin.Celou dobu dokument ukazuje doopravdy hodně informací,rozhovorů a i nějakou tu menší akcičku.Vlastně je to skoro jako typická složka bohatství,kdy si užíváte ve všem,ale jednou to přijít prostě musí.(5.9.2017)

Kim si ide svoje a dobre mu tak. To myslím v dobrom.(20.10.2017)

Moje hodnocení: 85%(13.11.2017)

60% jako člověk krajně nesympatický...(24.11.2017)

Deep shit :D nedělám si naděje, že to na něho nenarafičili. Jsem jen rád, že jsem zažil MEGAUPLOAD, navždycky si budu pamatovat to oranžový rozhraní a nespočet mp3, který jsem s jeho pomocí stáhl. Měli napsaný obchodní podmínky o tom, že se nemají šiřit autorsky chráněný soubory? Měly. Podle mě tudíž nejsou odpovědní oni, ale lidi, kteří uploadovali pirátěnej obsah. Celej film (dokument) navíc působí velice teskným dojmem v jaké společnosti to žijeme, když se může odehrát takovej příběh. A ano jsem asi lehce na jeho straně.(6.10.2017)

Věřit, nevěřit, řešit jestli jsou společnosti jak filmové tak hudební chamtivé, nebo jsou to ti poškození? Je to jedno, zajímavé to bylo a Kim je takový hajjzlík:)(5.9.2017)

Prostě využil možnosti, které mu tenhle systém nabídl a pak se to systému nelíbilo. Hezký pohled na případ, o kterém mainstreamová média informovala pouze po samotném zatčení a zabavování majetku. Co se dělo a děje pak? Mrkněte na film - 85%(10.12.2017)

Život a kauzu Kima Dotcoma jsem sledoval vždy velmi povrchním způsobem jako uživatel jeho služeb, ať už to byl Megaupload nebo později MEGA. Tento snímek mi ale nabídl zajímavý pohled do celé kauzy. Krásné zpracování. Výborná práce střihače. A hlavně plno srozumitelně podaných informací.(8.1.2018)

Pěkně natočeno, osobně fandim, každému jako je on, cenzura nás nikam neposune, a stejně tak jako naši předci, si z ciziny tahali zakázané knížky, my si taháme zakázané filmy dokumenty a další věci z kterých se učíme, tím, že tu jsou lidi jako on, kteří lehce ukážou cestu, jak to udělat je jedině dobře, kriminální věci, pornografie a další špatné věci tu byli a vždy budou, proto nevidim nic špatného to kontrolovat, ale zakázat uplně, je hloupost... jen mi je ho líto, že si vzal tak krasnou ženu, která od něj utekla hned jak to vypadalo, že příjde o prachy.... pokud to tak je, možná se mýlim(8.1.2018)