Kim Dotcom: Lapen v síti (festivalový název)

• Nový Zéland

Annie Goldson

Annie Goldson

Plan 9

Simon Coldrick

On vlastně ten Kim byl pohodovej chlapík,který se nebál USA,koupal se zásadně v triku,jeho vilka byla docela šik,kde večírky byly jeho denním chlebem i mimo,nabrknul si pěknou ženu,měl všechno a přesto bojuje stále a je jasný,že něco děsně smrdí v pozadí.Záleží jestli berete hacking jako modlu nebo přečin.Celou dobu dokument ukazuje doopravdy hodně informací,rozhovorů a i nějakou tu menší akcičku.Vlastně je to skoro jako typická složka bohatství,kdy si užíváte ve všem,ale jednou to přijít prostě musí.(5.9.2017)

Dokument nás tak nejak masíruje na stranu .com-a. Ale vecne je zrejmé o čo v tom biznise šlo. Predsa z toho ale vyšlo niečo dobré - nasmerovanie distribúcie internetom legálnymi kanálmi - inak by senilovia z amerických distribučných spoločností stále lisovali cd-čká. Celkovo dobré, na rozdiel od filmu od Assangeovi a o Snowdenovi ani nehovoriac. Poznamenávam, že "zakázané" a "ukradnuté" je rozdiel.(12.5.2018)

Viděno v rámci festivalu Jeden svět 2018. Hodně dobře zpracovaný dokument, snad časem Hollywood nebude taková útlocitná passy a natočí o tomhle člověku film ve stylu Vlk z Wall Street, ten jeho životní příběh za to stojí, už jenom záběry toho obřího buřta na velkolepých párty s různýma celebritama:)) Jediný co mi trochu vadilo bylo to, že tvůrci poněkud adorují Kima a zlehčují to, co dělal, přece jen vyjebával se systémem a bylo to ilegální, ale samozřejmě jsem si i já z Megauploadu stahoval nejrůznější soubory;) Co vím, tak novozélanďané ho ale opravdu v lásce nemají(11.3.2018)

"MY CLASSMATES WANTED TO BE FIREFIGHTERS, RUBBISH COLLECTORS. I WANTED TO BE A MILLIONAIRE." ------------- Kvalitný, precízne natočený dokument s geniálnou réžiou. Nespočetne veľa dôležitých záberov, o ktorých existencii som ani nevedel, od úplných začiatkov až po tie tohtoročné. Páčil sa mi osobnejší prístup Dotcoma k dokumentu, reakcie, postrehy, backstage. Kompletne zdokumentovaná Kimova činnosť a jeho život, vplyv Hollywoodu na Biely Dom, vplyv peňazí na celý svet a vplyv moci na bezmocnosť sveta. Na záver som chcel už iba dodať niečo v zmysle Kim vs. The World - 1:0, avšak skóre je pomerne neprehľadné.(17.11.2017)

Deep shit :D nedělám si naděje, že to na něho nenarafičili. Jsem jen rád, že jsem zažil MEGAUPLOAD, navždycky si budu pamatovat to oranžový rozhraní a nespočet mp3, který jsem s jeho pomocí stáhl. Měli napsaný obchodní podmínky o tom, že se nemají šiřit autorsky chráněný soubory? Měly. Podle mě tudíž nejsou odpovědní oni, ale lidi, kteří uploadovali pirátěnej obsah. Celej film (dokument) navíc působí velice teskným dojmem v jaké společnosti to žijeme, když se může odehrát takovej příběh. A ano jsem asi lehce na jeho straně.(6.10.2017)