Kim Dotcom: Lapen v síti (festivalový název)

• Nový Zéland

Annie Goldson

Annie Goldson

Plan 9

Simon Coldrick

On vlastně ten Kim byl pohodovej chlapík,který se nebál USA,koupal se zásadně v triku,jeho vilka byla docela šik,kde večírky byly jeho denním chlebem i mimo,nabrknul si pěknou ženu,měl všechno a přesto bojuje stále a je jasný,že něco děsně smrdí v pozadí.Záleží jestli berete hacking jako modlu nebo přečin.Celou dobu dokument ukazuje doopravdy hodně informací,rozhovorů a i nějakou tu menší akcičku.Vlastně je to skoro jako typická složka bohatství,kdy si užíváte ve všem,ale jednou to přijít prostě musí.(5.9.2017)

Deep shit :D nedělám si naděje, že to na něho nenarafičili. Jsem jen rád, že jsem zažil MEGAUPLOAD, navždycky si budu pamatovat to oranžový rozhraní a nespočet mp3, který jsem s jeho pomocí stáhl. Měli napsaný obchodní podmínky o tom, že se nemají šiřit autorsky chráněný soubory? Měly. Podle mě tudíž nejsou odpovědní oni, ale lidi, kteří uploadovali pirátěnej obsah. Celej film (dokument) navíc působí velice teskným dojmem v jaké společnosti to žijeme, když se může odehrát takovej příběh. A ano jsem asi lehce na jeho straně.(6.10.2017)

Viděno v rámci festivalu Jeden svět 2018. Hodně dobře zpracovaný dokument, snad časem Hollywood nebude taková útlocitná passy a natočí o tomhle člověku film ve stylu Vlk z Wall Street, ten jeho životní příběh za to stojí, už jenom záběry toho obřího buřta na velkolepých párty s různýma celebritama:)) Jediný co mi trochu vadilo bylo to, že tvůrci poněkud adorují Kima a zlehčují to, co dělal, přece jen vyjebával se systémem a bylo to ilegální, ale samozřejmě jsem si i já z Megauploadu stahoval nejrůznější soubory;) Co vím, tak novozélanďané ho ale opravdu v lásce nemají(11.3.2018)

Pěkně natočeno, osobně fandim, každému jako je on, cenzura nás nikam neposune, a stejně tak jako naši předci, si z ciziny tahali zakázané knížky, my si taháme zakázané filmy dokumenty a další věci z kterých se učíme, tím, že tu jsou lidi jako on, kteří lehce ukážou cestu, jak to udělat je jedině dobře, kriminální věci, pornografie a další špatné věci tu byli a vždy budou, proto nevidim nic špatného to kontrolovat, ale zakázat uplně, je hloupost... jen mi je ho líto, že si vzal tak krasnou ženu, která od něj utekla hned jak to vypadalo, že příjde o prachy.... pokud to tak je, možná se mýlim(8.1.2018)

Krajina, ktorá má históriu naloženú v krvi ľudí, ktorí mali tú smolu, že sa nachádzali na mieste od ktorého práve niečo potrebovali aby zbohatli, sa pustila do súkromného podnikateľa s dátovým úložiskom. Celý svet im to prepáčil ako vždy ale Kim to ustál aj keď jeho rodina nie. Objektívne vzaté sen si splnil ale čo z toho, keđ možno ešte zhnije vo väzení. Nebol drogový barón ani nepredával zbrane len uľahčoval ľuďom život a židom sa to nepáči.(16.9.2017)