Reklama

Reklama

Kim Dotcom: Lapen v síti

(festivalový název)
  • Nový Zéland Kim Dotcom: Caught in the Web (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roce 2012 byl zakladatel webové stránky Megaupload spektakulárně zatčen zásahovou jednotkou se samopaly a obviněn z internetového pirátství. Kdo je vlastně Kim Dotcom, zločinec a parazit, nebo bojovník proti cenzuře a oběť tajných služeb? Prostřednictvím výpovědí samotného Dotcoma, jeho nejbližších přátel, spolupracovníků, právníků, ale i oponentů film nabízí napínavý a spletitý životní příběh milionáře a bývalého hackera. V 90. letech s nástupem internetu pohádkově zbohatl, později vstoupil do politiky, ale také se dotkl dna a přišel o všechno. Na základě velkého množství unikátních archivních záběrů ze zákulisí se postupně skládá obrázek aktivit tohoto kontroverzního podnikatele, který nabízí náměty k zamyšlení, zda je Kim věrozvěstem nezištného sdílení, nebo skutečně zločinec, který přispěl k porušování autorských práv a připravil tak hudební vydavatelství a hollywoodská studia o jejich právoplatné zisky. (Jeden svět)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Hodně netradiční, originální a svěží filmový dokument, který rozhodně stojí za to vidět, a to zejména pokud jste filmoví a pirátští online nerdi! Kim Dotcom je příběh sledující stejnojmenného muže a.k.a. původního zakladatele “pirátských stránek” a výborně kombinuje dokumentární stránku, kdy se dozvídáme celý proces formování pirátských webů včetně soudní dohry, spolu s filmovou stránkou, která solidně dávkuje důkazy a o napětí není nouze. Přesně proto film nesklouzne do nudného stereotypu, který by po čase přestal bavit, ale naopak podněcuje divákovu zvědavost až do samotného konce. Zábavný, napínavý a informativně přínosný snímek o tom, jak vlastně v počátku začaly stránky podobně dnešním pirate torrentům. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

A zas tá skurvená Amerika a jej forma domáhania spravodlivosti. No kto by to bol povedal, že aj na Novom Zélande sa nájdu rovnakí dementi bez znalostí práva a jeho vymáhania. Inak pre tú Filipínku muselo byť naozaj náročné, zamilovať sa do tak krásneho, 320 kilového Nemca, čo vyzerá ako múkou posypaný hroch krížený s postavičkou od Michelinu. ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"MY CLASSMATES WANTED TO BE FIREFIGHTERS, RUBBISH COLLECTORS. I WANTED TO BE A MILLIONAIRE." ------------- Kvalitný, precízne natočený dokument s geniálnou réžiou. Nespočetne veľa dôležitých záberov, o ktorých existencii som ani nevedel, od úplných začiatkov až po tie tohtoročné. Páčil sa mi osobnejší prístup Dotcoma k dokumentu, reakcie, postrehy, backstage. Kompletne zdokumentovaná Kimova činnosť a jeho život, vplyv Hollywoodu na Biely Dom, vplyv peňazí na celý svet a vplyv moci na bezmocnosť sveta. Na záver som chcel už iba dodať niečo v zmysle Kim vs. The World - 1:0, avšak skóre je pomerne neprehľadné. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Slušný procesní thriller. Vykreslení rozdílu mezi slávou, chamtivostí, autorskými právy a technologií. Dotcom působí jako kombinace vesmírného upoceného monstra bez emocí, ajťáka týdny zavřeného ve sklepě a kriminálníka. Ať si to budeme racionalizovat jakkoli, například že chudá žena z předměstí má právo si stáhnout film nebo písničku zdarma, drobná krádež to je. Druhá půlka filmu už mě nebavila, protože připomíná Rathovu kauzu, kterého chytli přímo při činu a stejně to nevedlo alespoň k symbolickému odsouzení. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Kim Dotcom mi pripomína Larryho Flinta. Vyžratá sviňa, ktorá využíva diery. Teda diery v zákone a nechutne sa obohacuje na veciach, ktoré nie sú úplne košer. Ale aj keď sa jeho činnosť veľa ľudom nemusí páčiť, tak to neznamená, že je nejaké zlo, ktoré treba zavrieť do chládku. Celá tá kauza okolo neho sa podľa mňa nesprávne sústredila práve na jednu jedinú službu, ktorá mala byť exemplárne uzavretá a vyžratá sviňa potrestaná, len preto, že si obrovské spoločnosti nevedeli presadiť zakázanie všetkých možných úložísk, ktoré naďalej fungujú. Takže zneužili svoju moc a použili nátlak na najvyšších miestach, vďaka čomu z démona urobili mučedníka, ktorý sa vrhol do politiky. Tento dokument je natočený veľmi pútavo a svižne. Keďže o Dotcomovej minulosti veľa neviem, tak ma najviac bavila prvá tretina o jeho začiatkoch. Druhá tretina o vzostupe a páde Megauploadu bola názornou ukážkou zneužitia moci obrovských gigantov, ktorým sa nechcelo zmeniť svoju distribučnú politiku. Ale Kim ich porazil už tým, že ukázal cestu úplne legálne čistým nasledovníkom typu Netflix, Spotify alebo Steam. Posledná tretina ktorá sa venuje Dotcomovmu vstupu do politiky ma už nebavila. Upaľovaním podobizne svojho politického protivníka sa znova prahupol do pozície démona. Kim rozhodne nie je svätec, ale nápad ohľadom služieb typu Megaupload bol super. Som zvedavý jak ten jeho boj bude pokračovať ďalej. Rozhodne sa ešte neskončil. 8/10. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama