First Shot a Winner, Lads (S01E05) (epizoda)

Drama / Horor

Dan Simmons (kniha)

Kolja Brandt

Kostýmy:

Annie Symons

Pozerať The Terror poriadne prechladnutý nie je veľmi dobrý nápad. Snáď len som si mohol gratulovať, že tá CGI príšera mi neobšmietala okolo postele. Táto časť už pôsobí trochu repetetívne, a je otázkou vkusu, či ústredné monštrum chcete vidieť v plnej paráde, alebo sa ďalej báť nevideného. V prvom prípade sa konečne dočkáte.(20.4.2018)

Spoilery. Ďalšia skvelá časť. Pán Blanky zažíva drsnosť na stožiaroch a kapitán Crozier konečne podstupuje brutálny detox, aby sa z neho mohol stať TEN kapitán, ktorého som si tak veľmi obľúbil v knižke.(22.4.2018)

Lodný lekár Henry Goodsir sa snaží eskimáčku naučiť jazyk a dozvedieť sa od nej viac o Tuunbaqovi, tvorovi, ktorý terorizuje posádky lodí. Posádke sa vďaka Thomasovi Blankymu podarípolárneho medveďa ťažko zraniť, avšak Blankymu musia amputovať nohu. Kapitán Crozier poverí velením nad oboma loďami Jamesa Fitzjamesa, pretože sa potrebuje zotaviť z choroby. Atmosféra v seriály prituhne a nie je to iba zásluhou klesajúcej teploty.(11.11.2018)

A začíná přituhovat, pěkně v minus padesáti, dost dobrý...(1.5.2018)

• Necrotongue

Jak chcete, já jsem vás varoval. Tvůrci se mě pokusili oblbnout CGI tunbakem, poskytli mi i akční souboj v takeláži Terroru, ale tím u mě kvalitní atmosféru i dobře vygradované napětí nenahradí. Kniha Dana Simmonse mě bavila velice velmi, ale jeho temný, hororový příběh byl přetaven v nezáživné vyprávění bez náboje.(21.7.2018)