Zásoby jídla se tenčí a důstojníci proto zvažují, že se s posádkami svých lodí vydají na 1300 kilometrů dlouhou pěší pouť. Zároveň se však rozhodnou uspořádat karneval, aby pozvedli náladu stále sklíčenějších námořníků. (Prime Video)

tron

Mňa to baví, užívam si každý diel. Fitzjames sa rozhodne pre drsné, ale dobré riešenie a aby chlapov aspoň trocha upokojil, rozhodne sa im ako satisfakciu usporiadať karneval. Lenže toto nie je prostredie, ktoré by malo rado ľudské šťastie. ()

Anderton

Som rád, že sa zase neopakovala formulka dialógy na lodi a v druhej polovici návšteva monštra, ale našťastie postupne do letargie upadajúcu sériu scenáristi posunuli trochu inam a nasledujúce časti by podľa toho, ako sa A Mercy skončilo a čo sa plánuje ďalej, mali byť skutočne napínavé. ()

Necrotongue

Mám pocit, jako by tvůrci tak trochu vařili z vody. Zřejmě jim došlo, že seriálu něco chybí, a tak se pustili akčnější cestou a napětí s atmosférou zřejmě definitivně zašlapali do prachu. Vážně tomu nerozumím, zatímco jsem se od knižní předlohy nemohl odtrhnout, tohle je vcelku nuda. ()

Trevor

Január 1848. Lode sú naďalej uväznené v ľade a Fitzjames plánuje opustiť lode a vrátiť sa do civilizácie po vlastných. Dôstojníci zistia, ako na tom stoja s potravinami a Dr. Goodsir sa snaží varovať Dr. Stanleyho, že konzervy môžu spôsobiť otravu olovom. Fitzjames usporiada karneval, na ktorom sa zúčastní aj zotavený kapitán Crozier a rozhodne sa posádke predložiť svoje plány. Karneval však naruší príchod eskimáčky "slečny mlčanlivej" ktorá si odrezala jazyk a plán Dr. Stanleyho, ktorí nachystá pascu a zároveň podpáli seba samého. A tak sa počet 116 členov posádky opäť o niečo zníži. ()