A Mercy (S01E06) (epizoda)

Drama / Horor

Daniel Greenway

Kostýmy:

Annie Symons
  • Tomas_TM

je - 50 stupňů, právě nám půlku lodi vyvraždila rádoby příšera, dochází nám jídlo, tak proč si neudělat karneval na Arktidě...nespolupracoval na seriálu náhodou Johnny Knoxville?? První 4. díly byly slušné, výborná atmosféra, drama, napětí, ale pátý díl, kde se objevilo "úžasné" CGI monstrum, většinu atmosféry kompletně zruinoval. Jsem zvědav, jestli se ve zbývajících dílech kvalita seriálu opět pozvedne.(4.5.2018)

Mňa to baví, užívam si každý diel. Fitzjames sa rozhodne pre drsné, ale dobré riešenie a aby chlapov aspoň trocha upokojil, rozhodne sa im ako satisfakciu usporiadať karneval. Lenže toto nie je prostredie, ktoré by malo rado ľudské šťastie.(2.5.2018)

Karneval marnosti, či chcete li smrti trochu zase posunul Terror nahoru. Zbytek epizod definitivně ukáže, zda to byla či nebyla promarněná příležitost.(19.4.2018)

Som rád, že sa zase neopakovala formulka dialógy na lodi a v druhej polovici návšteva monštra, ale našťastie postupne do letargie upadajúcu sériu scenáristi posunuli trochu inam a nasledujúce časti by podľa toho, ako sa A Mercy skončilo a čo sa plánuje ďalej, mali byť skutočne napínavé.(27.4.2018)

Január 1848. Lode sú naďalej uväznené v ľade a Fitzjames plánuje opustiť lode a vrátiť sa do civilizácie po vlastných. Dôstojníci zistia, ako na tom stoja s potravinami a Dr. Goodsir sa snaží varovať Dr. Stanleyho, že konzervy môžu spôsobiť otravu olovom. Fitzjames usporiada karneval, na ktorom sa zúčastní aj zotavený kapitán Crozier a rozhodne sa posádke predložiť svoje plány. Karneval však naruší príchod eskimáčky "slečny mlčanlivej" ktorá si odrezala jazyk a plán Dr. Stanleyho, ktorí nachystá pascu a zároveň podpáli seba samého. A tak sa počet 116 členov posádky opäť o niečo zníži.(11.11.2018)