Když se muži vydají na jih na dlouhý pochod za záchranou, řada událostí ukáže, jak je jejich situace zranitelná. (Prime Video)

Anderton

Prvá epizóda seriálu, kde sa rapídne mení atmosféra, spôsobená zmenou lokácie večného ľadu. A je dobre, že to vôbec nie je k horšiemu, skôr to pomaly začínajúcej stagnujúcej sérii prospelo. Taktiež sa tu zaobídeme bez monštra, čo neznamená, že sa nebude dramaticky umierať aj tu a v záverečných fázach nás čaká jedno prekvapenie, ktoré ale bude potrebovať ešte podrobnejšie prekreslenie v budúcnosti. ()

Necrotongue

Tak tohle byl opravdu pořádný nárůst, co se týče kvality. S tím, že seriál The Terror vlastně není horor jsem se už smířil, díky postavě Cornelia Hickeyho však měla sedmá epizoda až nečekaně zajímavý děj. Konečně jsem se mohl u sledování dobře bavit. ()

Trevor

22. apríla 1848 vydá kapitán Cozier posádke pokyn na opustenie lodí. Počas cesty Cozier zistí, že karavána, ktorú vyslal na pomoc bola zmasakrovaná necelých 30 kilometrov od miesta kde lode uviazli. Rozhodne sa informácie neprezradiť posádke. Hickey, Irving a ďalší člen posádky počas lovu narazia na miestnych eskimákov z kmeňa Netsilik a zdá sa, že by posádke lodí mohli pomôcť. Hickey však zavraždí oboch členov posádky. Zo zmenou prostredia prichádza aj zmena v správaní sa jednotlivých postáv a zdá sa že Hickey má pre nás prichystané ešte nejedno prekvapenie. ()