The Terror - Zvěrstvo (série)

Infamy

Drama / Horor

USA, 2019, 8 h 27 min (Minutáž: 43–60 min)

Líbilo se mi zasazení do japonské mytologie a kultury. Souhlasím, že některé díly byly zbytečné a některé příliš vysvětlující. Mohlo tam být méně amerického "shamingu" ohledně koncentráků pro Japonce. Na druhou stranu se o tom moc nemluví, zatímco otroctví a holocaust je v každém druhém tématu. Ze začátku jsem se bála dost a ke konci to už bylo čisté rodinné drama.(13.11.2019)

• tron

Smutné, nezáživné a biedne. Už ani prvú sériu som nevnímal ako ktovieaký horor (najbeštiálnejšie veci v nej stvárali obyčajní ľudia), ale druhá je ešte menším hororom. Je to skôr mysteriózna dráma z obdobia druhej svetovej vojny. Obohatená je o zaujímavý japonský mystický motív, ktorý tomu dodáva aspoň zopár plusov. Herci sú fajn a réžia tiež a celé to má k béčku ďaleko. Ale stále je to len kvalitne natočená nuda. Koniec ma trochu dojal a našlo by sa i zopár ďalších plusov, ale inak je to slabota. Možno ak by producent Ridley Scott explicitne zatlačil na pílu a v hororových scénach by sa inšpiroval filmami ako Ju-On alebo Grudge, bol by výsledkom skvelý seriál. Lenže neinšpiroval.(4.11.2019)

Druhá sezóna seriálu „The Terror“ v sobě má hodně z asijského hororu, především z jejich pojetí duchů, opět se hodně snaží o věrohodné dobové zachycení, což se daří, ale stejně tak je zde určitá detektivní zápletka, která chce být možná až moc komplikovaná. I přesto, že je to takový zvláštní guláš, líbila se mi druhá sezóna seriálu „The Terror“ více než první. I ona by se však dala podstatně zkrátit a bylo by to ku prospěchu věci.(6.11.2019)

Druhá séria sa niesla v znamení japonského hororu, avšak podstatne lepšie boli zvládnuté práve časti filmu, ktoré tvorili iba sprievodný dej - umiestnenie japoncov do táborov či Chesterovu sluzbu v armáde ako prekladateľa. Podľa môjho názoru uškodilo aj to, že český dabing prelozil iba komunikáciu postav v angličtine a japonskú konverzáciu tvorili titulky. Nemám problém s titulkami ale kedze v seriály to bola tak v pomere 65 ku 35 tak mi to vôbec nesadlo, aj keď dôvod k tomu bol ale ako vravím mne tento štýl nevyhovoval.(20.10.2019)

Druhá série má stejně jako první nádhernou historickou výpravu a opět se jí daří velmi věrně vylíčit atmosféru doby. Bohužel příběh druhé série je podstatně slabší než ten z první. Ne proto, že by téma a zasazení nebylo zajímavé, spíše naopak, ale přijde mi že se tvůrci snažili zuby nehty držet 10-dílného formátu, přestože by příběh zvládli odvyprávět během pěti epizod. Dochází zde tedy ke značnému ředění děje, logickým zaškobrtnutím a to vše příběhu ubírá na jeho napínavosti. Přesto bych pochválil herecké výkony, které jsou na velmi vysoké úrovni.(9.11.2019)