Chester Nakayama stojí v roce 1941 na rozhraní mezi svým izolovaným japonsko-americkým prostředím na Terminal Islandu a plnohodnotným americkým životem. Extrémní okolnosti přivedou jeho komunitu i osobní život na okraj. To vše někdo zblízka sleduje. (Prime Video)

Necrotongue

U první sezóny Terroru jsem měl vysoká očekávání a padl jsem na hubu, od druhé řady jsem tedy nečekal nic dobrého, ale po první epizodě jsem příjemně překvapen (takovým tím opatrným způsobem). Nejenže se tvůrcům povedla slušná atmosféra, děj je navíc zasazen do období, kdy to měli Japonci v USA stejně dobré jako levičáci po válce. ()

majo0007

Máme tu ďalšiu japonskú duchárčinu (táto téma je už dnes hodně stuchnutá - posledný Rings bol riadny prepadák), ťažký život japonských emigrantov v Amerike, útok na Pearl Harbor v "radostnom" očakávaní (ne)narodenia japončíka... čo viac by si človek mohol želať... Nuž, vzhľadom na horror niečo celkom kompletne iné. ()

Trevor

V roku 1941 Chester Nakayama spolu so svojou rodinou pracuje ako rybár v Terminal Island v štáte Kalifornia. Potom, ako požiadajú svoju známu o zmes, ktorá ma prerušiť tehotenstvo jeho priateľky spácha žena, ktorá zmes pripravila samovraždu a v miestnej japonskej komunite sa povráva, že ich dostihli duchovia minulosti potom, ako je jej rakva pri poslednej rozlúčke prevrhnutá na zem. Navyše, niekoľko dní po incidente japonci zaútočia na Pearl Harbor...Úvodná epizóda celkom zaujala, rovnako ako jej hodnotenie na Rotten Tomatoes, 91% od kritikov a 70% od užívateľov, na čsfd biednych 55. ()