The Terror (TV seriál)

• Česko

Teror

The Terror

Drama / Horor

USA, 2018–2019, 16 h 6 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Dan Simmons (kniha)

Jared Harris, Ciarán Hinds, Anthony Flanagan, Declan Hannigan, Matthew McNulty, Tobias Menzies, Adam Nagaitis, Nive Nielsen, Alistair Petrie, Paul Ready, Richard Riddell, Guy Faulkner, Joe Hurst, Charles Edwards, Caroline Boulton, Richard Sutton, Sebastian Armesto, Sian Brooke, Liam Garrigan, Kevin Guthrie, Ian Hart, Máté Haumann, Mike Kelly, Apayata Kotierk, John Lynch, Greta Scacchi, Tom Weston-Jones, Trystan Gravelle, Ian Pirie, Daniel Oldroyd, Ronan Raftery, Jack Colgrave Hirst, Derek Mio, Cristina Rodlo, George Takei, Kiki Sukezane, Naoko Mori, Teach Grant, James Saito, William deVry, Miki Ishikawa, Shingo Usami, Hugo Ateo, Jesse Irving, Reilly Dolman, Geoff Gustafson, Chad Rook, Mayumi Yoshida, Adam Lolacher, C. Thomas Howell, Reed Diamond, Hiro Kanagawa, Emi Kamito, Marcus Toji, Clayton Chitty, Dávid Miller

Komentáře uživatele Necrotongue k tomuto TV seriálu

Po první sérii (!?!?- proboha, o čem bude druhá???) jsem byl seriálem dost zklamaný. První epizoda mě ještě příjemně naladila, aby to pak šlo už jen z kopce ( až na dva záchvěvy naděje v závěru- 7. a 9. díl).Největší problém jsem měl s tím, že se tvůrcům nepodařilo vytvořit kvalitní atmosféru, z toho důvodu mě nedokázali ani vtáhnout do děje, pak na mě ovšem nemohlo fungovat ani napětí, protože mi byly osudy zúčastněných v podstatě ukradené. Hereckým výkonem mě zaujal jedině Jared Harris, nejzajímavějším vývojem prošla postava Jamese Fitzjamese a bavilo mě dění kolem Cornelia Hickeyho. CGI monstrum se skutečně nepovedlo a spousta záležitostí působila příšerně uměle. V pravý čas se vždy přivalila podivná mlha, zatímco postavám v údajných -50 stupních nešla pára od úst, o tom, že by stoupala z roztržených těl ani nemluvě. A ten závěr... Ne, ne, já jsem si sledování v žádném případě neužil.(22.7.2018)

První epizoda načala příběh, od kterého čekám pořádně hutnou atmosféru, spoustu napětí a snad i nějaké to mrazení v zádech. Zatím jsem dostal to, co jsem od pilotního dílu čekal- uvedení do děje, seznámení s jednotlivými postavami a ideální počasí do letního vedra.(20.7.2018)

Začínám být lehce nervózní. Buď jsem se na druhou epizodu správně nenaladil, nebo mi tvůrci chystají nepěkné zklamání. Příběh sice disponuje ponurou atmosférou, ale není zatím ani zdaleka tak silná, jak jsem si představoval, napětí jsem se v podstatě vůbec nedočkal, a to ani při prvním útoku monstra. Navíc jsem měl pocit, že se v ději nachází až příliš hluchých míst, u kterých jsem se nebavil.(20.7.2018)

Sice jsem třetí epizodu ohodnotil třemi hvězdičkami, což je vlastně lehce nad průměr, ale doopravdy jsem celkem zklamaný. Nejatmosféričtější částí seriálu je totiž provedení úvodních titulků včetně hudby, vytvořit atmosféru v samotných hraných pasážích se tvůrcům příliš nedaří a na rozdíl od knihy necítím ani žádné napětí.(21.7.2018)

Hodnotím stejně jako v předchozím případě, protože jsou obě epizody ve srovnatelné kvalitě. Pokud si ovšem tvůrci řekli, že když obě lodě zamrzly, nechají stagnovat i děj, půjdou příště hvězdičky dolů. Musím každopádně vyzvednout deLaFereho komentář- stručný, výstižný a vtipný:-)(21.7.2018)

• First Shot a Winner, Lads (S01E05) (epizoda) (2018)

Jak chcete, já jsem vás varoval. Tvůrci se mě pokusili oblbnout CGI tunbakem, poskytli mi i akční souboj v takeláži Terroru, ale tím u mě kvalitní atmosféru i dobře vygradované napětí nenahradí. Kniha Dana Simmonse mě bavila velice velmi, ale jeho temný, hororový příběh byl přetaven v nezáživné vyprávění bez náboje.(21.7.2018)

• A Mercy (S01E06) (epizoda) (2018)

Mám pocit, jako by tvůrci tak trochu vařili z vody. Zřejmě jim došlo, že seriálu něco chybí, a tak se pustili akčnější cestou a napětí s atmosférou zřejmě definitivně zašlapali do prachu. Vážně tomu nerozumím, zatímco jsem se od knižní předlohy nemohl odtrhnout, tohle je vcelku nuda.(21.7.2018)

Tak tohle byl opravdu pořádný nárůst, co se týče kvality. S tím, že seriál The Terror vlastně není horor jsem se už smířil, díky postavě Cornelia Hickeyho však měla sedmá epizoda až nečekaně zajímavý děj. Konečně jsem se mohl u sledování dobře bavit.(22.7.2018)

Tak nevím, kde je chyba? Sotva jednu epizodu pochválím, protože se v ní tvůrci díky Hickeymu konečně pokusili vytvořit nějakou tu atmosféru, přijdou s dílem narvaným umělou mlhou, ještě umělejším rádobynapětím a poněkud bizarním bojem s CGI člověkomedvědem.(22.7.2018)

S radostí konstatuji, že se po minulém zklamání opět vrátila atmosféra, Brutus šel do sebe, takže se z nejprotivnějšího blba nakonec vyklubala jedna z nejsympatičtějších postav, ale o nejsilnější momenty se opět postaral největší záporák seriálu (ne, opravdu nemám na mysli tunbaka).(22.7.2018)

• We Are Gone (S01E10) (epizoda) (2018)

Ach jo, tak takhle fakt ne. Upřímně, když už bych měl někoho sníst, rozhodně bych si ho nedal na raw způsob jen proto, aby scénárista uspěl se svým nablblým nápadem s marinováním. Kniha sice měla dost zvláštní závěr, ale ten na rozdíl od televizního alespoň dával smysl.(22.7.2018)