Na Simmonse to nemá ani zdaleka, atmosféra knihy je zcela na jiném levelu a je to hodně vykastrované - Hickey je v TV adaptaci čajíček, jiný osud Croziera a chybí backstory monstra. Jared Harris ale podává parádní výkon a celkově se na to celkem dobře kouká. Je to OK adaptace, ale chtěl bych vidět, jak by se s tím popral někdo s vizí a větším talentem (Fukunaga).(8.7.2018)

slibný začátek je postupem času degradován na zbytečně ukecanou a roztahanou nudu bez atmosféry.Tu a tam se sice podaří navázat na první díly,ale bohužel je to hodně sporadické.Po opuštění lodí jsem měl vůbec problém věřit,že posádky bojují o přežití.Mít tahle minisérie tak maximálně 5 dílu,asi by to bylo jiné kafe...60%(9.5.2018)

Z toho dvouhodinového mála, které jsem zatím viděl, ve mně zůstává jediný dojem: kniha je zejm. po atmosférické stránce úplně někde jinde. Takže ano, opravdu si stále myslím, že adekvátně zfilmovatelné literární kusy v mnoha a mnoha případech prostě neexistují. Z nějakého důvodu (možná úcta k psanému slovu??) k tomu nedokáži přistoupit k jako samostatné televizní (anebo příběhové) jednotce, a s odstupem času jsem tak dnes nyní už konečně rozhodnut, že dokoukávat nebudu... Čekají mne maratony Billions, Homelandu a Bosche a další, a čas je čím dál zákeřnější.(27.4.2018)

Ako v skvelej knihe Dana Simmonsa, aj v seriálovom spracovaní sú vyložene hororové motívy, ale všetci veľmi dobre vieme, že najdesivejších vecí je schopný človek. Keď chce, vie byť mimoriadne krutá beštia. Za seriálom okrem samotného spisovateľa (v pozícii producenta) stáli tiež Ridley Scott (Votrelec) a David Kajganich (To z roku 2017). Všetko drsní páni a veľkí cynici. A ich vízia tomu plne odpovedá. Bezútešnosť, depresia, kanibalizmus, smilstvo, beznádej, zlo, letargia, nezmyslené a úplne zbytočné násilie, mizerná morálka, dobrí a sympatickí ľudia umierajú medzi prvými a ako to už bohužiaľ chodí, najživotaschopnejšími sa stávajú svine bez chrbtovej kosti, ktoré vás pri prvej príležitosti bodnú do chrbta a zožerú. Doslova. Koniec seriálu sa relatívne dosť líši od knižného, z čoho som sklamaný (Crozier si zaslúžil románový, nie seriálový koniec), tak ale čo už, taký je život.(27.5.2018)

Po prvních dvou dílech oceňuju výpravu, atmosféru a herce. A především jakousi těžko definovanou nevstřícnost k divákovi. Filmové obrazy, které jen tak z hlavy nezmizí, nedoslovnost a nejednoznačné, ale přitom zajímavé charaktery. Po prvních dvou dílech celkový dojem za 100%. S přibívajícími díly kvalita zpracování neklesá. Problém je spíš v délce celého vyprávění. Jedná se vlastně o komorní příběh a dle mého by seriálu slušela poloviční stopáž se 4 díly bez uměle naroubované "mystické" linie, která je přidána právě a pouze z natahovacího důvodu. Extra sympatie za pokus o "dobovou" angličtinu v dialozích. 80%(17.4.2018)

• - Natáčanie na chorvátskom ostrove Pag trvalo od 3. apríla 2017 do 29. apríla 2017. Väčšina seriálu sa však natáčala v štúdiu v Budapešti. (Marceloo)

• - Produkce plánovala uměle vylepšit zvukovou scénu, aby byly simulovány skutečné arktické podmínky, nakonec však byla během natáčení taková zima, že to nebylo potřeba. (Tomas_TM)

• - Seriál je natočen na základě stejnojmenné knížky od Dana Simmonse, která skutečně vypráví o dobrodružství, při hledání Severozápadního průplavu. (Tomas_TM)