Z toho dvouhodinového mála, které jsem zatím viděl, ve mně zůstává jediný dojem: kniha je zejm. po atmosférické stránce úplně někde jinde. Takže ano, opravdu si stále myslím, že adekvátně zfilmovatelné literární kusy v mnoha a mnoha případech prostě neexistují. Z nějakého důvodu (možná úcta k psanému slovu??) k tomu nedokáži přistoupit k jako samostatné televizní (anebo příběhové) jednotce, a s odstupem času jsem tak dnes nyní už konečně rozhodnut, že dokoukávat nebudu... Čekají mne maratony Billions, Homelandu a Bosche a další, a čas je čím dál zákeřnější.(27.4.2018)

Celá pravda príbehu je ukrytá niekde za polárnym kruhom a skutočné faktá sa už asi nedozvieme. Preto je tu priestor na celú radu možností ako príbeh uchytiť. Nakoniec je vo filme z každého súdku niečo a vcelku vládne spokojnosť. Seriál od začiatku do konca je na vlne dobrodružstva , mytológie, hororového thrilleru až po depresívnu drámu, kde kúty ľudskej duše sú ešte neobjavené. Konštatná kvalita.(12.12.2018)

Tohle mi sedlo hodně a v podstatě jsem první sérii dokoukal celou v kuse, hlavně protože mě vždy zajímalo co se stane dál. Díky tomu že se hraje na hřišti 10 dílů, nebyl zde čas plejtvat divákovo časem, a tak to celkem odsejpá a soustředí se to jen na důležitý dějový linky. Jasný sem tam se odbočí do flashbacku, ale to jen na minutku dvě za díl, a to z důvodu objasnění proč kapitáni jednaj tak jak jednaj. Pokud do tohohle jdete kvůli lovecrafťácký atmosféře, tak se vám to asi bude líbit, ale nesmíte čekat obří podvodní monstra a jiný až moc velký věci. Kostýmy a design interiéru lodí je parádní a dobový prvky jsou uvěřitelný, sem tam se objeví i ošklivý gore a oddělený části těla, i tak si myslim že to mohlo bejt trochu víc špinavější, hlavně ke konci. Monstrum nebylo tak zbytečný jak lidi píšou, ale mohli ho využít trochu líp, držet ho ve stínu a netlačit tolik na pilu s tim ukazovat ho, i když po troškách. Herecky jsem tam neviděl slabej článek, každej jede na maximum. Vizuálně to neni špatný, drtivá většina exteriérů je CGI sníh ale nějak to nevadí, nevypadá to tolik uměle a zima je z toho cejtit v každým záběru. K tomu si připočtěte několik opravdu ošklivejch smrtí (jáma ve sněhu) a máte zábavu na jeden dva dny.(9.9.2018)

Hoci som sa musel zo začiatku nútiť do seriálu, nakoniec mu udeľujem poctivé štyri hviezdičky. Páčilo sa mi, ako boli neuveriteľne dobre napísané jednotlivé postavy, vystavaný príbeh celkovo a stupňujúca sa tiesnivá, skľučujúca a depresívna atmosféra zahajená rúškou znepokojujúceho tajomna, ktoré navyše umocňovala skvelá muzika.(30.7.2018)

slibný začátek je postupem času degradován na zbytečně ukecanou a roztahanou nudu bez atmosféry.Tu a tam se sice podaří navázat na první díly,ale bohužel je to hodně sporadické.Po opuštění lodí jsem měl vůbec problém věřit,že posádky bojují o přežití.Mít tahle minisérie tak maximálně 5 dílu,asi by to bylo jiné kafe...60%(9.5.2018)

• - Štábu pomáhalo 85 chorvátskych technikov a 60 chorvátskych komparzistov. (Marceloo)

• - Seriál je natočen na základě stejnojmenné knížky od Dana Simmonse, která skutečně vypráví o dobrodružství, při hledání Severozápadního průplavu. (Tomas_TM)

• - Tvorcovia využili chorvátsky grantový program, ktorý zahraničným projektom natáčaným na území tejto krajiny garantuje vrátenie dvadsiatich percent z celkových finančných nákladov. (Marceloo)