Seriál by som rozdelil na dve odlišné časti, tú na lodi a tú na výprave a ťažko povedať, ktorá je lepšia. Chápem, ak zlom v deji a tým pádom aj atmosfére mnohých sklamal a možno aj odradil aj od ďalšieho sledovania. Som rád, že sa scenáristi a režisér fakt s ničím nesrali a ich výtvor aj napriek relatívne nadprirodzenému elementu pôsobí značne naturalisticky a realisticky. Čo v tomto prípade znamená, že sme svedkami viacerých drsných výjavov zo života na opustenom mieste so skazeným jedlom a niekoľkými bláznami. The Terror síce občas prešľapoval na mieste, ale ak si porovnáte prvú časť s tou poslednou, tak je jasné, že ušiel dlhú cestu. Otázkou zostáva, či by nebol minimálne rovnako pôsobivý ako dlhší film.(28.5.2018)

První polovina je skvělá - nejistota, napětí a nervy, co bude v dalším záběru. Bohužel v druhé polovině jde všechno úplně pryč a kvalita se hodně propadá. Stala se z toho slátanina bez špetky zajímavosti a tudíž dokoukání byla pouze povinnost, jak to asi dopadne. Je to velké zklamaní, ta první polovina byla totiž vážně skvělá.(4.6.2018)

Bohužel je trochu znát, jak tlustou knížku museli autoři pitvat. A ačkoli sem deset dílů sfouknul jedním vrzem, v postavách a jejich štěcích jsem měl guláš z plechovky. Deset epizod naštěstí sebevědomě táhne sympatickej Jared Harris, kterýmu uvěříte umrzlý prsty, kocovinu, psí voči na Eskymačku i chlapskej strach o vlastní muže.(17.6.2018)

V první polovině levnější, občas natahovaný a předvídatelný seriál s hororovými prvky, kterému jsem měl problém uvěřit, že se odehrává za polárním kruhem a ne někde ve studiu na umělém bramborovém sněhu. Nicméně skvělý casting, skvělé vykreslení posádky v nesnázích a všech zdravotních rizicích, které námořníkům v takové době a místě hrozí. Trochu zamrzely vedlejší linky manželek kapitánů, které zůstaly nevyužity do hloubky a též vůbec celé linky ze břehu, která byla nicneříkající. Celkově ale jde o příjemný mírný nadstandard, který nedělá zlé jméno jiným podobným seriálům. Palec nahoru. 75%(26.5.2018)

Osudy tragické Franklinovy výpravy se záhy po jejím zmizení staly předmětem nesčíselných dohadů, spekulací a pověstí. I přes zmapování pohybu výpravy a shromáždění množství důkazů o jejím konci zbývá množství záhad a obří prostor pro fantazii těch, co se snaží konec posádek obou lodí smysluplně vysvětlit. Je až s podivem, že se nikdo atraktivním námětem nezaobíral už dříve, na druhou stranu je logické, proč s ohledem na trvání a velikost výpravy zvítězila forma seriálu nad celovečerním filmem. Námět i trailery musely nutně v značné části fanoušků vzbudit dojem vyhraněně hororové akční podívané, ale tvůrci šli jinou cestou. The Terror není ani realistickou podívanou, ani čistokrevným hororem. Dominuje v něm mysteriózní forma vyprávění. Rozumím zklamání části diváků, když zhlédli v podstatě komorní drama s lehce duchařským motivem. Za sebe bych dal přednost tomu, aby se mysteriózní rovina příběhu vůbec nekonala, zvlášť ne ta, kde mi bubáka ukazují v celé kráse. Nejlépe funguje jen tušené nebezpečí někde ve sněžné vánici, nejasné stíny, zvuky něčeho velkého kdesi v dálce, které se dají vykládat i jako pohyby ker a ledovců. Prostě kolísání na hraně halucinace a obrazotvornosti vybuzené pověrčivostí a strachem z nehostinné krajiny. Duchařský motiv tady funguje vlastně jako berlička, protože ve skutečnosti to probíhalo podstatně pomaleji, umíralo se po jednom vysílením, zoufalstvím a hladem. Seriál má slušné a funkční obsazení, místy je sice vidět finanční omezení, a tudíž studiové kulisy, ale to pro mě nebylo na překážku. The Terror jsem si užil, jen příliš nerozumím projektu druhé série. Neumím si ani při největší snaze představit, kudy se má vyprávění dále ubírat a hlavně s kým. Celkový dojem: 80 %.(15.7.2018)

• - Pri natáčaní v Chorvátsku musel štáb odolávať vetru s rýchlosťou viac ako 300 km za hodinu. Často sa stávalo, že vietor odfúkol používané kulisy. (Marceloo)

• - Tvorcovia využili chorvátsky grantový program, ktorý zahraničným projektom natáčaným na území tejto krajiny garantuje vrátenie dvadsiatich percent z celkových finančných nákladov. (Marceloo)

• - Štábu pomáhalo 85 chorvátskych technikov a 60 chorvátskych komparzistov. (Marceloo)